1000Kitap Logosu
Colleen Hoover

Colleen Hoover

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
1.910 Kişi
3.919
Okunma
170
Beğeni
9,2bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum
Sulphur Springs, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri, 11 Aralık 1979
Yaşamı
Colleen Hoover, New York Times'ın en çok satan yazarlarından biri. Hoover'ın romanları, yeni yetişkin ve genç yetişkin kategorilere girer. Hoover, ilk romanı Slammed'i (Çarpılma) Ocak 2012'de yayınladı. O zamandan beri, bütün uzun metraj romanları New York Times'ın En Çok Satanları oldu. Colleen Hoover, ABC News Nightline ve CBS This Morning'de yer aldı.
Çirkin Aşk
OKUYACAKLARIMA EKLE
Umutsuz
OKUYACAKLARIMA EKLE
Her Kalp Kırılır
OKUYACAKLARIMA EKLE
Çarpılma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Asla Asla
OKUYACAKLARIMA EKLE
Yeni Bir Umut
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ya Hiç Gelmeseydin
OKUYACAKLARIMA EKLE
Verity
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kim Bu Kız?
OKUYACAKLARIMA EKLE
November 9
OKUYACAKLARIMA EKLE
All Your Perfects
OKUYACAKLARIMA EKLE
Confess
OKUYACAKLARIMA EKLE
Never Never Part Two
OKUYACAKLARIMA EKLE
Never Never Part Three
OKUYACAKLARIMA EKLE
Maybe Someday
OKUYACAKLARIMA EKLE
Regretting You
OKUYACAKLARIMA EKLE
Too Late
OKUYACAKLARIMA EKLE
Reminders Of Him
OKUYACAKLARIMA EKLE
Maybe Now
OKUYACAKLARIMA EKLE
Without Merit
OKUYACAKLARIMA EKLE
Maybe Not
OKUYACAKLARIMA EKLE
Finding Cinderella: A Novella
OKUYACAKLARIMA EKLE
All Wrapped Up for the Holidays
OKUYACAKLARIMA EKLE
336 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Matbaa öncesi okuduğum bu güzelliği hikayelerimden ne kadar çok sevdiğimi biliyorsunuz zaten. Yazarın ülkemizde çıkan tüm kitaplarını okudum. Her Kalp Kırılır, konusuyla, kurgusuyla, kapağıyla, karakteriyle yazarın en sevdiğim kitabı oldu. Benim için 2021 favorilerinden diyebilirim. Beyah ve Samson -isimleri ilk defa duydum resmen- sanırım kalbime asla çıkmayacak iki karakter olarak yerleştiler. İki yaralı kalbin bir araya gelip nasıl tamamlandıklarını okuyoruz. Beyah, o kadar yaralı ama bir o kadar güçlü kadın karakterimiz. Yaşadıkları beni kahretti resmen. Kitabın başında zaten kitabın isminin hakkını vererek dan diye kalbimizi ucundan kırıyor. Beyah, yıllardır görmediği babasının yanına gitmek zorunda kalıyor ve Samson’la da bu şekilde karşılıyor. Ah, Samson’ın çektikleri… Kalpler binbeşyüz parça be… Aslında çiftimiz iki kez karşılıyor ve aralarındaki o etkileşim beni mahvetti. Dışardan bakıldığında birbirlerine tam anlamıyla zıt gibi görünselerde Samson ve Beyah vakit geçirdikçe ne kadar benzer olduklarını keşfediyor aslında. Onların o güzel arkadaşlığı, aralarındaki sırlara rağmen birbirlerine tutunmaya çalışmaları, yakınlaşmamak için sebepler bulmaları… Ahh! Valla o kadar güzeldi ki kitabı sadece çok güzeldi diyerek anlatmak istiyorum size. Çünkü kitabın güzelliğinden bahsetmek için cümle kuramıyorum. Beyah, Samson, Sarah ve Markos… Bu dörtlü için söylecek kelimem yok. Çiftimiz muhteşem, hep birlikte ayrı muhteşemler. Kardeşlik, dostluk ve aile. Saklanan sırlar, kırık kalpler ve hüzünler. Bunların yanında eğlenceli zamanlar ve mutlu sonlar arıyorsanız hiç beklemeden Her Kalp Kırılır’ı alın lütfen. Yazarın şuana kadar okuduğum en güzel kitabı diyebilirim. Kitabın içinde yetişkin sahneler var ama yazarın diğer kitapları kadar çok değil. Hele o son, ya o sona gelene kadar ne çektim bir ben bilirim. Harika alıntılarım var bir dolu ve onları da ayrı bir gönderi de sizlerle paylaşacağım. Çünkü çok güzeller… Senenin favorisi herkese özellikle türü sevenlere tavsiyemdir.
Her Kalp Kırılır
Okuyacaklarıma Ekle
40
376 syf.
·
10/10 puan
Bu kitabı aylar önce çevrilmediği için ingilizcesini okuyup aşık olmuştum. Türkçesini de kaçırmadım aldım tabii ki hemen Kapağı ve ismini orjinaline göre bana baya uyumsuz geldi epsilon daha iyi yapabilirdi diye düşünüyorum ama her neyse çünkü neyse ki çevirisi güzeldi. Türkçesini okurken, ikinci okuyuşum olmasına rağmen başlarında erkek karakter olan Ryle'ye ısınamadım yani sürekli bir yatak mevzusu döndürüyordu ama sonradan düzeldi gibi oldu- diyemiyorum çünkü başka şeyler oldu. Ki bunu da arkadaki yazarın notu kısmında çok iyi anlıyoruz aslında. Yani asla beklemeyeceğim şeyler yaptı ve Lily de buna karşı çıkmayarak Pollyanna gibi saf saf dolaştı etrafta. Fakat anlıyorsunuz neden olduğunu, emin olun başlarına önyargılı yaklaşmayın sonradan mükemmel oluyor her şey. Özellikle bir daha söylüyorum, sondaki yazarın notu kısmında kitabın ne düşünülerek yazıldığı, hangi anılarla temelinin atıldığını okuyacak ve eminim ki anlayacaksınızdır... Yani beni o kadar tatmin etti ki başka bir son düşünemezdim bile. İçim biraz buruk kaldı, yalan yok ama yine de en iyisi oldu herkes için. Hele bu gelecek sahnelerinden önceki son kısım... Kitabın ismi bile çok anlamlı oluyor yani MÜKEMMEL DETAYLAR MÜKEMMEL! . +18 kısımlar da var kitapta :) Gerçekten kitap o kadar güzel ki ne kadar övsem az. Gerçekleri çok güzel yansıtmış bize yazar. Aşağıda bu gerçeklerden daha detaylı bahsedeceğim • KONU • Lily ve Ryle kötü bir günün ardından çatıda tanışıyorlar ve aylar sonra aile aracılığıyla tekrar karşılaşmalarıyla birlikte başlıyor ilişkileri. Başları sizi sinir edebilir, ama devam edin emin olun pişman olmazsınız. Normal gibi görünen bir aşk hikayesi, taa ki kitabın yarısına kadar. Asıl olayların başladığı yer. Gerçekler, fazla gerçekçi yazılmıstı ve bu yazarın müthiş bir özelliği. Minik ama çok da büyük olmayan bir spoiler uyarısı, şiddet. Yani dedim ki "Neden ayrılmıyor, katlanmak zorunda değil." Ama anlıyorsunuz sonra neden olduğunu. Dediğim gibi; gerçek. Sonu beni aşırı tatmin etti. İçim biraz buruk kalsa ve bitirdiğimde evde volta atsam da her karakter için en iyisi oldu diyebilirim. Sonları için başlarına katlanılır! Bu seneki favorilerimden!
Bizimle Başladı Bizimle Bitti
Okuyacaklarıma Ekle
23
314 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Siz hiç bir kitap tarafından dövüldünüz mü? Başınıza gelmediyse eğer gelecek. Verity okurken resmen ben kitaptan dayak yedim. Dün üç saat gibi bir sürede kitabı bitirdim. Anında yorum yazıp içimdeki herşeyi boşaltmak istedim. Bugüne zor sabrettim inanın. Kitap sizi her sayfada alacak, yerden yere vuracak. Sizi şaşırtırken, aklınızla oynayacak. Onlar da yetmeyecek; kalbinize dokunup, psikolojinizle oynayıp, ters köşelerle beyninizi yakacak. Her sayfasını ayrı merakla okurken yerimde duramadım. Arada bir kitabı fırlatıp derin nefesler aldım. Sonra durup parmaklarımı ısırdım yetmedi saçlarımı yoldum falan… Gerilip ürpermektem, şaşırmakran ve hayrete düşmekten kendimden geçtim. Öncelikle asla bilindik bir CoHo kitabı değil. İçinde tabii aşk var ama bu aşk sanki kitabın bir paravanı. Zaten aşk falan görmüyor gözünüz. Arka planda olanlar soluk kesmeye yeter de artar bile. Yemin ederim kitap dehşetle başlıyor dehşetle bitiyor. Arada okuduklarımız zaten gizem-gerilim filmimi aratmıyor. Bu arada şahane bir film olurdu. Kitabın arka kapağı konusunu net anlatıyor. Lowen bilinci yerinde olmayan ve artık yatalak olan ünlü yazar Verity’nin kitaplarının devamını yazmak için araştırma yaparken kadına ait bir otobiyografi bulur. Kitap içinde kitap okuyoruz düşünün. ÇOK İYİYDİ! Allah’ım oradaki her sahne beni kahretti. Hassas içerik uyarısını da koyuyorum buraya çünkü kesinlikle herkes okuyamaz. Verity yatalak, beyni hasarlı ama kadının bakışlarının bir anda üzerinizde olduğunu düşünün? Yemin ederim ürpermekten gerildim. Kitabın sonu öyle bir ters köşe ki anlatamam. Bence asla net bir son değil. Verity gerçekten bir manipülatör. Yani gerçek-kurgu arasında yarattığı bir çizgi yok. Neresinden bakarsam bakayım çok çirkin bir karakter geliyor bana. Kitabın sonu şöyle bir cümleyle bitiyor. “Hangi gerçeği manipüle ediyordu?” Ben son kısımda bulunan mektuba asla inanmıyorum. Bakalım siz ne düşüneceksiniz? Gizem, gerilim, aşk, beyin yakan ters köşelerle dolu efsane bir CoHo kitabı. Hatta türünün en iyisi olmak bir yana yazarın en başaralı kitabıydı bence. Asla beklemeyin alın ve okuyun. Tavsiyemdir.
Verity
9.2/10
· 59 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
38