Crystal Posey

Crystal Posey

Tasarımcı
7.8/10
5 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
335 syf.
·8/10
Seriyi zaten çok seviyorum bu kitabı da çok sevdim.

Kocasının kardeşine aşık olan Karen ve kardeşinin eşine aşık olan Zach'in hikayesini ve çok daha fazlasını anlatıyor kitap. Unutulmaması gereken en büyük ayrıntı ise söz konusu kocanın gay olması ve Hollywood'un heteroseksüel kötü çocuğu imajını korumak için 1-1,5 yıllık anlaşmalı bir evlilik yapmış olduğu.

Kitabı okurken gerçekten Karen'a hayran kaldım ve okuyup da hayran kalmayacak bir insan düşünemiyorum. Gerçekten sürekli fedakarlık yapması ve her şeyden önceye başkalarına verdiği sözleri koyması çok güzeldi. Michael'a bazı noktalarda kızmadan edemedim ama nasıl bir savaşın içinde olduğunu anlayabildiğim için kızgın da kalamadım.

Neil ve Gwen ile ilgili kısımlara bayıldım ve sondaki Rick ve Karen diyalogu da harikaydı. Rick ve Judy'nin hikayesini daha çok arzulamama sebep oldu. Umarım Neil ve Gwen'de olduğu gibi hayal kırıklığı yaşamam. Eski askerlerin yeni hayatları ilgili şeyler okumak ve izlemeyi çok seviyorum çünkü.

Kısacası çok güzel bir kitaptı, yazarın kendi hayat hikayesinden bir şeyler eklediğini öğrenmek de en sonda farklı bir ayrıcalıktı. Her şeye daha farklı yaklaşmama neden oldu.
320 syf.
·8/10
Kitabı incelemeden önce kapağa bayıldığımı belirtmek istiyorum. Daha uygun, daha muhteşem bir kapak yapılamazdı sanırım, Crystal Posey mükemmel bir iş çıkarmış yine.

Seduced by Sunday, "The Weekday Brides" ya da Türkçe'si ile "Yedi Gün, Yedi Düğün" serisinin 6. kitabı. Geriye sadece bir gün kaldı ve serinin bitmesini istediğimden emin değilim. Yaklaşık üç yıl önce ilk kitaba başladığımda İngilizce roman bile okumuyordum ve serinin neredeyse tamamını birkaç gün içerisinde bitirmek isteyecek kadar bağlanacağımı hiç düşünmemiştim.

Kitaplar sadece bir aşk romanından çok daha fazlası. Catherine Bybee çok iyi bir şekilde gerilimin dozunu ayarlayarak bambaşka yaşamları birbirine bağlıyor seri boyunca ve bu favori yazarlarıma yeni bir yazar eklenmesini sağlıyor.

Bu kitap da serinin diğer 5 kitabı kadar muhteşemdi. Ancak hala serideki favori kitabım ilk kitap olmaya devam ediyor. Bunda en büyük etken kitabı okumaya başladığım andan beri bütün gerilimli olayların arkasındaki kişinin kim olduğunu tahmin etmem ve olayların da tahmin ettiğim gibi ilerlemesi oldu. Ama bu kitabı sevmeme engel olmadı. Meg'in Val'e karşı olan tavrı, Val'in kendisini dizginlemeye çalışması, sürekli birbirlerine gelirken diğerinin çoktan ayrıldığından haberdar olmamalarına bayıldım. Ayrıca yazar bu kitapta Mikey'ye 5 kitaptır beklediğim HEA'yı yazdı nasıl sevmeyebilirim ki!?

Son kitap Gabi'nin hikayesini anlatıyor ancak ben bir okuyucu olarak Gabi'nin yeterince çektiğini düşünüyorum. Umarım çok gerilim içeren bir kitap olmaz ve Gabi yeniden güvenmeyi öğrenebilir son kitapta. Nefesimi tutarak, merakla okuyacağım.
368 syf.
·6/10
Serinin son kitabı olduğu ve seriyi çok sevdiğim için acele etmeden, yavaş yavaş okumaya çalıştım.

Kitabı okurken gerçekten çok eğlendim ve kitabı sevdim, yani pek çok kısmını.

Hunter başlarda kendinden nefret ettirmeye çalışsa da kendine aşık etmesi çok da zor olmadı. Gabi'ye davranışları, Hayden için yapmaya çalıştıkları gerçekten çok Hunter'lıktı. Tarif edicek başka bir kelime bulamıyorum. Sanırım Hunter'ı tarif edebilecek tek kelime yine Hunter olabilir.

Gerilim serinin diğer kitaplarına göre çok daha azdı, tabii yine Catherine Bybee bombaları patlattı ama diğer kitaplardaki bombalar kadar büyük değildi. Ama o kadar başlarına gelen olaydan sonra son 3-4 bölümde olanlar gerçekten çok saçmaydı.


Peşlerinde birilerinin olduğu biliniyor, bu kişinin tanıdıkları numaralardan kendilerine sahte aramalar gönderebilecekleri biliniyor ama Gabi Hunter'ın telefonundan gelen Hunter'ın kaza yaptığını söyleyen bir arama sonucu sokağa akın edebiliyor!? Gabi'nin salak olduğunu ve bunların hiçbirini bilmediğini farz edelim ki bunlar doğru değil, Neil'in adamları da Gabi'ye Hunter kurtarma operasyonu için katılıyor!? Gerçekten mi yani?!

Yine de böyle bir saçmalığın son kitapta yapıldığına sevindim, bu bütün "Bu seriye daha fazla kitap lazım!" çığlıklarımı durduracak.
308 syf.
·8/10
Seriye başlarken "Anlaşmalı evliliğin kaç çeşiti olabilir ki?" sorusunu kendime sormuştum. Şu an için cevap beş ve henüz seride iki kitap daha var. Şimdiye kadar ki kitapların hepsi HEA ile bitti ama hepsinde romantik-gerilim bolca vardı. Özellikle bu kitapta ve Neil'in kitabında, eski denizci, yeni korumaları anlattığı için anlaşılabilir.

Neil ve Gwen'in kitabında gerilimden çok bunalmıştım, hiç romatik kısmı yok gibiydi ama bu kitapta durumlar böyle değildi. Sürekli reddedilen ve pes etmeyen Rick'i okumak çok eğlenceliydi. Judy'nin ördüğü endişe duvarlarının kırılması ve yerini aşka bırakması da çok güzel bir şekilde işlenmişti yazar tarafından.

Bir sonraki kitapta Meg'in HEA'sı olduğunun bilinci ile Meg'in aşk konusunda atıp tutmasını okumak kitabın en güzel yerlerinden biriydi bana göre.

Umarım seri bitmeden Mike da HEA'sına kavuşur, dört gözle bekliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Crystal Posey
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.