1000Kitap Logosu
Daniel Mitel
Daniel Mitel
Daniel Mitel

Daniel Mitel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
4 Kişi
10
Okunma
0
Beğeni
393
Gösterim
ZybeLL
bir alıntı ekledi.
Her şeye sahip olmadan önce, her şeyi kaybetmeye istekli olmalısın. Bu ne demektir? Bu, her şeyin senden gitmesine izin verebilene kadar, herhangi bir şeye tutunabilmen güçtür demektir. Özgürleşmek kilit rol oynar. Bir şeye çok bağlıysanız ve onsuz derinden mutsuz oluyorsanız, artık o şeye sadece bağlı değil; Bağımlısınız demektir.
4
ZybeLL
bir alıntı ekledi.
Peki ya aşk? Karma Dorje “ aşk bir kapıdır” dedi. Ancak eğer o kapıyı açarsan ve gerçekten aşıksan, meditasyona ihtiyacın yoktur. Eğer meditasyon ihtiyacın varsa, o zaman bir şeylere daha ihtiyacın var demektir. Saf bir aşkta, hiçbir şeye ihtiyaç yoktur, aynı şey meditasyon içinde geçerlidir. Eğer meditasyonu doğru şekilde yaparsan, başka bir şeye ihtiyaç duymazsın. İşte tam da o an sonsuzluktur!
3
ZybeLL
bir alıntı ekledi.
Makineler gibi yaşıyoruz, sürekli koşuyoruz ve koşarken, hayatlarımızın hiç bir şey anlamadan geçip gitmesini izliyoruz. Geçmişimize dayalı bir şekilde geleceğimizi çiziyoruz.
Daniel Mitel
Sayfa 127 - Destek Yayınları
6
ZybeLL
bir alıntı ekledi.
1991 yılında Kudüs yakınlarında bir araya gelen 12 İmgeleme Üstadı Çocuk tarafından bir taşın üzerine şunun yazıldığını anımsadım: “Eğer kolay değilse, kolay olmayacaktır.”
Daniel Mitel
Sayfa 128 - Destek Yayınları
8