Daniel Whiteson

Daniel Whiteson

Yazar
9.0/10
21 Kişi
·
37
Okunma
·
2
Beğeni
·
88
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
396 syf.
·Beğendi·8/10
çok tatlışmı tatlış bir kitapla geldim. O kadar güzel bir anlatımı var ki herkes okumalı ve okutmalı. Her konuda bilgilendiren bir eser olmuş. Resimlerle süslemeleri cabası. Evrenin tüm bilinmeyenleri sabrısızlıkla sizleri bilgilendirmeyi bekliyor.
396 syf.
Herkesin anlayacağı basitlikte anlatılmış uzaya ait teoriler ve bazı fizik kurallarının açıklandığı sıkılmadan okuyacağınız okudukça bilmediklerimizin ne kadar çok olduğunu algılayacağınız herkesin okuması gereken bir kitap. Fen eğitimi görmüş kişiler daha fazla zevk alarak okuyacaktır, az da olsa kimya fizik var içinde tavsiye edilir.
396 syf.
·9/10
Havaalanında başladığım bu kitabın ilk sayfaları inanılmaz eğlenceli ve çekici geldi. Henüz birkaç sayfa okumama rağmen zaman yaratmak için heyecanlanıyorum. Evren ile ilgili aklımıza gelebilecek en ilginç sorular herkesin anlayabileceği bir mizah anlayışı ile ancak bu kadar güzel cevaplanabilir...Daha şimdiden şiddetle tavsiye ederim
396 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Daha önce bu tarzda bir kitap okumadığımdan kafa karıştırıcıydı ama bana öğrettikleri en büyük öğreti daha önceden evren hakkında hiçbişey bilmiyomuş olduğum farkına varmam oldu kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum ama tek seferde değilde hazmede hazmede okunsa daha etkilide olabilir birşeyler hakkında yorum yapmayı severim fakat yazılı olanından değil sözlü daha bi hoş bu yüzden bu incelemeyi kısa tutup kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum.
396 syf.
·10/10
Bilimsel bir kitap okumak kolay değil. Okumak için hazırlık olmak gerekiyor. Bu kitap hariç. Mükemmel bir dil, mükemmel bir anlatım. Sanki roman okur gibi okuyabiliyorsunuz ve güncel bilimsel bulguları ve sorunları o kadar net farkına varıyorsunuz ki ufkunuz açılıyor. Ayrıca yazarların esprili dili ve karikatürler sizi kitaba daha çok bağlıyor. Bol bol gülümseme ve düzenli şok olarak okuduğum kitap. Okuyun okutun!
396 syf.
·15 günde
Süper bir kitap. Karikatürler ayrıca muhteşem. Kuantum mekaniği, zaman, karadelikler ve kara madde... Fizikçi olmayanların zor anladığı pek çok kavram ve teoriyi olabildiğince açıklayan harika bir kitap. Basit örneklerle; kekler, gelincikler ve acaip fizikçilerin bol bol "bilmiyoruz bunu da bilmiyoruz" diyerek bizi aydınlattığı ilginç bir yapıt olmuş. Alın okuyun, ne kadar cahiliz evren hakkında görün derim. Ben acaip eğlendim okurken :)))
396 syf.
Yazarların espritüel ve yalın anlatımıyla güncel gelişmeler hakkında bildiğimiz, bildiğimizi sandığımız şeylerin yanı sıra bilmediğimiz şeyler üzerinde de duran, bunlar hakkında getirilmiş veya getirilebilecek olan potansiyel fikirleri ele alan, sorulara net bir  cevap getirmeye çalışmaktan ziyade 'hiçbir fikrimiz yok' felsefesiyle yola çıkmış; bilmediğimiz şeylerin beraberinde getirilebilecek birçok cevabının da olduğunu hatırlatan ve bu heyecanlarını bizlerle paylaşan iyi bir çalışma.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 37 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 60 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.