Derya Işık Özbay

Derya Işık Özbay

ÇizerÇevirmen
9.1/10
127 Kişi
·
522
Okunma
·
1
Beğeni
·
60
Gösterim
Adı:
Derya Işık Özbay
Unvan:
Çizer
Doğum:
İstanbul, 1977
İlk, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılından bu yana profesyonel illüstratör olarak çocuk kitapları, karakter tasarımları, storyboardlar, film arkaplan ve textureleri ile bazı medikal illüstrasyonlar hazırladı. Hâlen çeşitli dergilere çizgi roman ve karikatür çizmeye devam etmektedir.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
96 syf.
·8/10 puan
Bir kızın hikayesini anlatıyor kızın annesi tam bir pislik esrar kullanıyor uyuşturucu alıyor alkol alıyor sigara içiyor pisliğin teki babası ise imam kızın adı fatma fatma doğmadan biraz önce boşanmışlar fatma annesi ile kalıyor annesi fatma ya bunca senedir ölü demiş kız 11. Sınıfta sanırım eski zamanlar okulda kapalı olmak yasak annesi oyunculuğa meraklı birkaç dizi ve sinema filminde oynamış kızıda öyle olsun istiyor sonra bir partiye götürüyor orada bir yönetmen görüyor onu ondaki ışığı görüp onun baş rolde olduğu bir sinema filmi çekiyorlar mesur oluyor sonra bir gün arkadaşının evine gidiyor orada arkadaşının annesini namaz kililarken görüyor sonra islam ile orada tanışıyor kapanıyor oyunculuğu bırakıyor okuldan atıyorlar kapandığı için sonra annesi arkadaşları ile eski adı ile fsm köprüsünde bariyerlere çarpıyorlar yanındaki 2 kadın arkadaşı mort arabayı süren adam hafif yaralı annesinin yüzü ise yamalı bohça doktorlar yüzünü değişik bir şekilde yapmıştı yüzünün tenlerinin rengi rengarek bir kısmı siyahi derisi siyah bir kısmı esmer bir kısmı beyaz rengarek kadın buna dayanamayarak estetik ameliyatı yaptırmak istiyor kadın evde ne varsa yoksa satıyor sonra ameliyatı yaptırıyorlar ama ameliyattan sonra kadın mort u çekiyor sonra kızı babası buluyor beraber camiye hocalık yapıp yaşıyorlar.
144 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Her Birsen Ekim Özen kitabı gibi bu da çok eğlenceli ve komikti. Ama bu serinin üç kitabının, diğer kitaplardan ayrılmasını sağlayan bir özelliği vardı.

Diğeri gibi resimler yoktu bunda. Şirin'in öğretmeni günlük tutmalarını söylediğinde o da hayatını sosyal medyaya anlatıyor. Ve anlatırken de teyzesinin ona aldığı bilgisayara resim çizilmesini sağlayan eşyadan resim çiziyor. Ama bence bu da çoook güzeldi.
96 syf.
·10/10 puan
Arkadaşlar pes etmek yok . Haydi, hemen bisikletlere... Kamil'i kurtarmalıyız

Kamil'i Kurtarma Operasyonu

MERT
LEVENT
OSMAN
HAYRİ
KAMİL

Mertin Akıllı Saati
144 syf.
·Puan vermedi
Çok güzel bir kitaptı. Yazarı gerçekten güzel yazmış. Bunu okurken hiç mattbaa yanlışı görmedim. Yazı dili çok güzel olmuş . Bu kitabı herkes okumalı ama gezi kitabı sevmeyenler almasın. Ben severek okudum, ama bu herkes severek okuyacak değil beğenmeyenlerde olabilir bu çok doğal herkes aynı kitapları sevecek diye bişey yok . O yüzden bunu doğal karşılasın. Ben beğendim diye herkes beğenecek diye bişey olamaz. Lütfen beğenmeyenlere tepki göstermeyin rica ediyorum ben beğendim diye o tepki gösterdiğiniz insanların beğenmesi normal çok iyi bir kitap okuyun!
96 syf.
·Puan vermedi
..............................................................................................................................................................................................................................................................
Mahir Şahin
Mahir Şahin Levent Yüzyıllık Mektubun Gizemi / Levent İz Peşinde 5'i inceledi.
96 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Yüzde dokuz verdim niye çünkü döner den bahsedizodu ve sizde unutmayın herzaman çocuklarınıza bir miras bırakın ve döner yemeyi unutmayın iyi okumalar
144 syf.
·1097 günde·Beğendi·9/10 puan
Annem kendisini evin komutanı sanıyor. Ona kalsa hepimiz sabah akşam temizlik yapmalı, bir de üstüne evdeki hiçbir şeyi dağınık bırakmamalıyız. Oysa bence her şey her yerde özgürce durabilmeli. Buna çamaşırlar, kirli tabaklar ve kullanılmış kağıtlar da dahil. Bu felsefem anneminkine ters olduğu için daha yazın başında izci kampına gönderildim. Annem burasını beni değiştirebileceğini sanıyor. Ne hayal ama! Bu arada sevgili kuzenim Cemcan da tatilini bin yıldızlı bir yerde geçiriyor. Bin yıldızlı yerin kazları Cemcan'la yakın temasa geçmişler. Ben de kampta yakından görebileceğim en azından birkaç uzaylı bulmayı planlıyorum. Hepsini bilgisayarımdan size yazacağım. Görsünler bakalım kamp mı yaman ben mi yaman!
200 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Geldik Erteki serisinin son betiğine... Yayınevi bu betikle seriyi şu anlık sonlandırdı. Gelecekte ne olacağını bilemiyorum. Slav Coğrafyası'ndan İskoçya'ya geldik. Fantastik bir coğrafyaya iye olan İskoçya'nın doğa güzellikleri bizleri baştan çıkararken İskoçlar'dan güzel ertekiler dinledik. Bazen şaşırdık bazen üzüldüm ve bazen de üzüldük.

İskoçya'da İskoç adında hem Cermen boyu hem de Kelt boyu vardır. Türk kanı İskoç Keltleri'nin damarlarında akıyor. Türk izleri sadece genlerde kalmış ve Gayda olarak kalmış. Ne yazık ki sözlü türeticilikte Türk izlerine rastlayamadık. Gönül isterdi ki Türk izlerine rastlanan bir İskoç ertekisini dinlemekti.

Hristiyanlık misyonerliği, Avrupa ulusları gibi İskoçlar'da pagan kültürünü kötüleme konusunda başarılı olduğu ertekilerde görüyoruz. İrşiler, gezegen genelinde iyi kalpli kişilere yol gösteren fantastik varlıklardır. Hristiyanlık misyonerliği sayesinde irşiler, kişilere zarar veren varlıkler olarak lans edildi. Güya onlardan korunmak için Teslisi simgeleyen haçı ve yoncayı yanımızda eksik etmeyecekmişiz. Gelsinler de külahıma anlatsınlar.

Bu erteki betiğinde en sevdiğim Fife Cadısı ertekisidir çünkü cadı, kocasını piskoposa yedirmiyor. Meraklı ve hüzünlü sonla biten ertekileri çok sevdim. Gönül isterdi ki erteki serisi devam etsin. Yaşayarak göreceğiz. Severek okuduğum bu erteki betiği okumanızı tavsiye ediyorum.

#BetikEli #İskoçErtekileri #ElizabethWilsonGrierson #CamAyakkabı #CanonbieDickveErcildouneluThomas #DoğumGünleri #DüşüncesizYabancı #DünyanınSonundakiKuyu #ElfŞövalyesi #FarquharMacNeill #FernedeninYardımcıPerisi #FındıkkıranKatherine #FifeCadısı #FokAvcısıveDenizAdamı #HapşırmaVakitleri #KızlGaddar #KüçükÇörek #KüçükGüzelKedi #LordOCo #MerlinKayalıkları #NarBülbülüveÇalıkuşununDüğünü #Paçoz #Peerifool #SütbeyazGüvercin #ŞairThomas #TilkiileKurt #UşakveGümüşKadeh #YeniAyaNeDemeli #YünEğirenKadınlar #MayaKitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Derya Işık Özbay
Unvan:
Çizer
Doğum:
İstanbul, 1977
İlk, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılından bu yana profesyonel illüstratör olarak çocuk kitapları, karakter tasarımları, storyboardlar, film arkaplan ve textureleri ile bazı medikal illüstrasyonlar hazırladı. Hâlen çeşitli dergilere çizgi roman ve karikatür çizmeye devam etmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 522 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 104 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.