Didem Demirci Altun

Didem Demirci Altun

Çevirmen
7.3/10
39 Kişi
·
91
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
144 syf.
·Beğendi·8/10
Kapağındaki yazıya bakınca sıkıcı bir kişisel gelişim kitabı dursa da, çok daha değişik bir konusu vardı. Kitabımız yaşlı bir adamın, Gabriel adlı bir terziye gelerek şık bir takım elbise diktirmek istemesi ile başlıyor. Fakat terzi Gabriel son derece mutsuz, çünkü boşanma aşamasında ve kızından ayrı. Onun bu halini gören yaşlı adam, bir hafta sonra bu adrese gelmesini, aradığı şeyin onda olduğunu söylüyor. Ve terazinin eline adres yazılı kağıdı verip gidiyor. Asıl olay ise şu! Yaşlı adam terziye üç ayrı kafes içinde, üç ayrı hayvan bırakmış. Kocaman tüylü bir ayı, koca pençeleri olan bir kaplan ve kırmızı gözlü ağzından ateşler çıkan bir ejderha! Terziye ise bir görev veriyor. Ayıdan bir kucak, kaplandan pençe ve ejderhadan bir bakış alabildiğin zaman bütün hayatının gökteki yıldızlar gibi aydınlanacağını söylüyor.
Yazarlar şuna değinmek istemiş; içimizde üç hayvan yaşıyormuş. Ayı kaplan ve ejderha. Ayı duygularımızı yönetir ve bize sevme yetisi verirmiş. Kaplan hareketlerimizi kontrol eder ve varlıklar dünyasında hedeflerimize ulaşmamızı sağlarmış. Ejderha ise gökyüzünden hayatımızı izler ve bize anlam kayacak amacı görmemizi sağlarmış. Onların varlıklarını inkar edersek dengenin yolunu tıkayan üç büyük kötülüğe yani korku, stres ve boşluk hissine yol açan sürekli bir mücadeleye sürüklenirmişiz. Yazarlar ise kısaca şunu diyor; "Tek bedende üç güç. Yenilmez olanın sırrı budur."
Hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi! Sayfalar su gibi akıp gitti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
144 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
İçimizdeki üç enerjiden bahseden ilginç bir kitaptı. Duygu enerjilerini aşırı ya da eksik kullanan insanların yaşamlarında mutluluğu yakalamaları ve yaratıcılıklarını ortaya çikarmaları için duyguların dengelenmesi gerektiğini anlatıyor.
144 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
İçimizde üç hayvan yaşar. Ayı, kaplan ve ejderha .. İçimizde yaşayan bu üç hayvanın bizim dünyamızdaki alanları şu şekildedir. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevebilme yeteneği verir. Kaplan hareketlerimizi kontrol ederek, amaçlarımıza ulaşmamızı sağlar. Ejderha ise bizi geliştirecek, hayat yolculuğumuzda bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar. Eğer bu üç hayvanın varlıklarını inkar edersek ya da farkına varmazsak iç dengenin oluşmasına engel olacak korku, stres ve boşluk duyguları ile yüzleşmek durumunda kalırız. Bu durumun aksine bu üç farklı hayvanı yeterince ve doğru şekilde beslersek kendi aralarında savaşmayı bırakıp, iç huzura ve hayatımızda doyuma ulaşmamızı sağlamak için bize hizmet etmeye başlarlar. Bütün bunların neticesinde kendinizin ' en iyi versiyonuna'' ulaşmış ve yaşamınızdaki olayları ve kişileri anlamış olursunuz. Kitabı kesinlikle okuyun ve okutun. Hatta zaman içinde tekrar tekrar okunması gerektiğini düşünüyorum. Bana Küçük Prens ve Simyacı kitaplarını anımsattı. Herkese bol kitaplı günler.
144 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Merhaba;

Okumaya başladığımda “Simyacı” yı anımsadım. Yalın ve masalsı anlatımı “Ayı, Kaplan ve Ejderha” da da bulabilirsiniz. Farklı olarak, hikayenin bittiği noktada okuduğunuz hikayenin felsefesinin de anlatılmış olması. Tekrar okumak isteyeceğim bir kitap oldu.
Terzi Gabriel’ in üç hayvanı ile birlikte kendini bulma yolculuğunu severek okuyacağınızı ve yolunuza ışık olacağını umuyorum.

Okumak isteyen herkese keyifli okumalar dilerim.
144 syf.
·6/10
Felsefi bakış açısı konuyu yakalamış bu konuda açıklık getirdi. Simyacı ve thalis tarzı.
Kendinizi çevrenizi sevin cesur kalın bakmasını bilin. Hayatın temeli sevgi . Şefkatli cömert olun. Üç kalp atışı
144 syf.
·9/10
Kitapta da dediği gibi; her şey kendi içimizde. Mutluluk, huzur, korku vesaire. Aklımıza gelebilecek bir çok şey. İllaki alın okuyun diyebileceğim bir kitap değil ama okursanız özellikle yaşadığımız bu çağda size bazı konularda güzel şeyler kazandırabilecek bir kitap. Tek seferde kaldırmamak lazım bence...
144 syf.
·6/10
Kitabın ana mesajı ozfarkindalik acısından çok güçlü 3 öğeyi vurguluyor.Kendini sev, harekete geç ve amacını unutma.
Çok kişisel gelisim kitabı okumuş kişilere içerik zayıf gelebilir. Kolay okunan bir tarzı var.
Benim en sevdiğim kısım son 15 sayfa oldu :)
144 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
İçimizde üç hayvan yaşar. Ayı, kaplan ve ejderha .. İçimizde yaşayan bu üç hayvanın bizim dünyamızdaki alanları şu şekildedir. Ayı, duygularımızı yönetir ve bize sevebilme yeteneği verir. Kaplan hareketlerimizi kontrol ederek, amaçlarımıza ulaşmamızı sağlar. Ejderha ise bizi geliştirecek, hayat yolculuğumuzda bize anlam katacak amacı görmemizi sağlar.Kitapta da dediği gibi; her şey kendi içimizde. Mutluluk, huzur, korku vesaire. Aklımıza gelebilecek bir çok şey. İllaki alın okuyun diyebileceğim bir kitap değil ama okursanız özellikle yaşadığımız bu çağda size bazı konularda güzel şeyler kazandırabilecek bir kitap. Tek seferde kaldırmamak lazım bence...
144 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap çıkacağınız içsel yolculuğu başarılı bir şekilde hikayeleştirip size sunuyor. Sade dili, etkili mesajları ile okuması ve idrakı oldukça kolay. Uzun zaman sonra okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı ve amacına uygun hizmet ediyor. Umarım okuyanlar da içeriği teori olarak değil de pratik olarak uygulamanın bir yolunu bulurlar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Didem Demirci Altun

Yazar istatistikleri

  • 91 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.