Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Didem Gülçin Erdem

Boşluklara Doğru İlerleyelim yazarı
Yazar
9.0/10
6 Kişi
25
Okunma
7
Beğeni
1.780
Görüntülenme

Didem Gülçin Erdem Yorumları ve İncelemeleri

Didem Gülçin Erdem yorumları ve incelemelerini, Didem Gülçin Erdem kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Didem Gülçin Erdem puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
72 syf.
·
Puan vermedi
Boşluklara Doğru Ilerleyelim, Didem Gulcin Erdemin üçüncü şiir kitabı.Kitap iki bölümden olusuyor:Darlık ve Sıyrık...Farkli dize yapısı ve alışılmamış bagdastirmalar ilk sayfadan itibaren kendini hissettiriyor.Sair, kimi sözcüklerin başka sözcüklerle bir araya geldiğinde olusan ritmi sevdiğini söylüyor bir söyleşisinde.Nazmin nesirden farklı bir tonalitenin peşinde olması gerektiğini, bu tonalitenin kaosu da söylüyor olabileceğini belirtiyor.Birakilan boşluklarla da şiirin ritmini kurabilecegine inanıyor.Ve bu kitapta da okuru bu boşluklara davet ediyor. Tum siirler ; çağrışım yonu zengin, çok katmanlı bir okuma imkani sunuyor okura.Bircok şiirde kadın duyarlılığını hissediyorsunuz ama " Bir şeyin annesi olamam ya da kizkardesi" mısraını okuyunca da şaşırıyorsunuz."Siz çiçekli çuvallar dikiyorsunuz, biz yoksulluğun olmamasini" mısraı ile de 1930larda dünya ekonomik buhranında yaşanan bir olaya (Insanların un cuvallarindan çocuklarına giysi yaptıklarını gören fabrika, un çuvallarını çiçek desenli olarak uretmis)gönderme yapmış şair.
Boşluklara Doğru İlerleyelim
Boşluklara Doğru İlerleyelimDidem Gülçin Erdem · Edebi Şeyler · 201914 okunma
70 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Kelimelerin sihrine inanlardan biri olarak şiirlerindeki giz'i keşfedenlerdenim. Şiirlerini kendi sesinden okuduğunda başka bir diyar başka bir zamana kapılıyor insan... Ara ara dergilerde rastlarsınız. İşin ustası, akademisyen bir edebiyatçı, şair... Bu eseri de bütün bunların gölgesi...
Olmayanım İçinizde
Olmayanım İçinizdeDidem Gülçin Erdem · Everest · 201211 okunma