Didem Ulucan

Didem Ulucan

Çevirmen
6.6/10
19 Kişi
·
31
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
509 syf.
·15 günde·7/10
--Gerçekler--

Kitap Karındeşen'in Günlüğü olarak bilinen evraklardan yola çıkarak, James ve Bayan Florence Maybrick ile Karındeşen Jack'in kurbanlarının hayatlarından esinlenilerek akıcı bir dille kaleme alınmıştır.

--Kitabı uzun süre de bitirmemin nedeni akıcılık ya da kötü bir anlatım sebebiyle değildir.--

Kitabımıza gelirsek biraz bölünerek okumama rağmen okuyucuya merak uyandıran, her kadın ve erkeğin zaman zaman içine düştüğü ikili ilişkilerde çıkabilen sorunlardan ustalıkla ve alabilen için eğitici bir anlatım sunuyor.

Çoğu bölümde Florence'ın çektikleri sorunlarda kendimi buldum diyebilirim.
Bir insanı adanmışcasına sevmek ve bunun beraberinde getirdiği sorunlar fazlasıyla hayatın içinden. Fakat bir aşk romanı olmaktan çok tarihi dönemleri mükemmel yansıtmasıyla Tarihi-Gerilim diye nitelendirebilirim.

Annesiyle çıktığı seyahat sırasında gemide kalbini çalan kendinden yaşça büyük James Maybrick ile sonsuza kadar mutlu kalacağını düşünerek evlenen bir kadın.

Kalbini aynı adanmışlıkla Florence'a kaptıran James..
Hikayelerini aşk, tutku, merak ve gerilimle ören yazarı okumanızı tavsiye ederim. Ben sevdim.
509 syf.
Gerçek yaşamda Jack gerçekten ölmüş müydü yoksa başka bir yere mi gitmişti bilinmiyor. Belki de sadece öldürmekten vazgeçmişti ya da daha başka bir suçtan tutuklanıp hapse atılmıştı. Tüm bunlar bugün dahi bizler için bir sır. Bilinen tek gerçek, Karındeşen Jack’in belli bir ritüelle öldüren seri katil türünün en bilinen öncü atası olduğudur. Tarihin kanlı ve karanlık sayfalarından çıkıp gelen bir efsanenin bugün bile nasıl da aramızda at koşturabildiğinin yegane kanıtı, Jack’in akrabalarının her yerde olmasıdır. Gazetelerin üçüncü sayfalarında, internet haberlerinin en üst sıralarında, ödüllü Holywood filmlerinde; yani her yerde…
509 syf.
·1 günde·7/10
En merak ettiğim seri katil konusu üzerinden bir kitabın uyarlanması dikkatimi bir hayli çekmişti.Bir solukta bitirdiğim kitapta bir seri katilin karısının ağzından tüm duyguları yaşatan aşk hikayesini ve olayları okumak zevk verdi.Başlarda biraz istediğim okuma hazzını yaşatamasa’da hikayesine olan merakım kitabı okumama yetti.
400 syf.
·1 günde·6/10
Grace browsers bir leydinin sırları
Okuduğum serinin en basidi geldi bana nedense
En büyük kızın hikayesi ve o muhteşem araştırmacı olan adamın ama yinede sürükleyici günümü renklendirdi. Bu serinin de kitabı bitti umarım devamı gelir.
400 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
Nedense bu yazarın kitaplarına bir türlü ısınamadım. Diğer historical romanlardan aldığım zevki alamadım. Hayır tam olarak eksik olan kısmı da anlayamadım. Aksiyonlu, araya tutkunun serpiştirilmiş bir historical roman. Sevdiğim türler bir kitapta toplanmasına rağmen olmadı yine maalesef.
Moreland Dükü’nün kızı Leydi Maggie Windham’ın, hayatını alt üst edebilecek tehlikeli sırları vardır ve bunları saklamakta oldukça başarılıdır. Ta ki sırlarının ifşa olma tehdidiyle karşı karşıya kalmasına kadar. Karşı karşıya kaldığı bu tehditten kurtulmak için Dedektif Benjamin Hazlit’e başvurur. Benjamin, Maggie’nin geçmişiyle ilgili sır perdelerini tek tek kaldırırken, genç kadın onu kendisinden uzak tutmak için çabalar.
Sanırım bende bu yazarın kitabını son kez okumuş oluyorum.
509 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Aşk en mantıklı erkeği delirttiği gibi munis bir erkeği de bir canavara dönüştürebilir....
kitaptan çıkardığım sonuca göre aşk yalan,yalan aşk
yapılan kötülüklerin sebebi aşk ,baş roller kendi işledikleri suçları aşka bağladı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 31 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.