1000Kitap Logosu
Dilara Gürel

Dilara Gürel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
5.2
35 Kişi
55
Okunma
3
Beğeni
532
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Bamberg, Almanya, 7 Haziran 1994
Yaşamı
7 Haziran 1994 tarihinde Bamberg/Almanya'da doğan genç yazar dört kişilik bir ailenin en küçük çocuğudur. 2017 yılında ilk romanı Babamın Vasiyeti'ni kaleme aldı. Bu kitapla yazarlık hayatına ilk adımını atmış olan Dilara Gürel hala Bamberg'de yaşamaktadır.
488 syf.
·
6 günde
·
4/10 puan
Hani çok yoğun okumların sonunda kafanızı dağıtmak İçin eğlenceli, okuması kolay kitaplar okursunuz ya arada, işte bende tam olarak o niyetle okumaya başladım bu kitabı. Ne yazarı hakkında daha önce bir bilgim vardı, ne de kitabı daha önce bir yerde gördüm. Sadece wattpad kitabı olması nedeniyle eğlenceli bir kitap olacağını düşünmüştüm. En azından romantik komedi tarzında bir şey olur sanmıştım. Çok yanıldım. Zaman kaybı desem belki de yanlış olmaz. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Kitabın günlük konuşma dili tarzında bir anlatımı var. Sanki Türk sineması ya da dizi izler gibi, tüm klişeleri içeriğinde barındırıyor. Okurken hiç şaşırmıyorsunuz. Anlatımı karmaşık. Zaman ve kişi geçişleri yersiz. Özellikle kitabın ilk bölümlerinde birinci tekil şahıstan üçüncü tekil şahısa geçişler yapıp anlatımı karmaşıklaştırmış. Olaylarda fazla detaya girmiş. Örneğin; sabah uyandım, gözümü açtım, yataktan kalktım vs… bu gibi anlatımlara çok fazla yer verilmiş ve bu da sıkıcılığını arttırmış. Uzun lafın kısası; şahsi fikrim bu kadar kalın bir kitap olup, uzun uzun anlatılacak hiç bir şey yok aslında. Ama dediğim gibi bu benim fikrim. Yine de keyifli okumalar.
Babamın Vasiyeti
4.7/10
· 40 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
488 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yazarın kitabını beğendim. Akıcı anlatımı ve hikayesi ile güzeldi. İlk başlarda konu basit bile gelse sonradan çok güzel oldu. Sırlar ortaya çıktı ve hikaye daha da güzelleşti. Konusuna gelince Yağmur üniversiteden mezun olduğu gün babasının kanser olduğunu öğrenir ve babasının son isteği ile Buğra ile evlenmeye karar verir. İlk başlarda anlaşmalı başlayan zoraki evlilik sonun da tabi ki gerçek aşka dönüşür. Ana karakterler Buğra İle Yağmur olsa da arkadaşları Emir ile Didem'in aşkı da anlatılıyor . Güzeldi. İyi okumalar.
Babamın Vasiyeti
4.7/10
· 40 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
12
Bugra ve Yagmur'un askina hayran kalmamak mümkün degil..Kitap aile ve arkadas sevgisini cok güzel anlatiyor. Okurken hem agladim hem de güldüm. Yarin kitabi bitirmeye calisacagim. Duyduguma göre ikinci serisi cikacakmis. Merakla bekliyor olacagim. Insallah hemen cikar da alirim.
Babamın Vasiyeti
4.7/10
· 40 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
3
488 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Dilara Gürel.... Çok tatlı bir yazar olmasına ve sevilmesine rağmen mesajlarıma hiçbir zaman bakmamazlık, cevap vermemezlik yapmadı. Diğer yazarlardan oldukça farklı biri. İyi anlamda farklı ama. Eğer okuyosa onu çok seviyorumm Kitap hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. Çünkü gerçekten efsane bir kitap. Kurgusu çok güzel. Ben kitaba whatpatte başlamıştım ama başladıktan 1 hafta sonra kitap kalkmıştı, bu yüzden alıp devam ettirmek istedim. Kitabı yazarla konuşa konuşa, nerelerde olduğumu hep söyleye söyleye bitirdim. Kafasını şişirmiş olsam da kendimi durduramamiştim. Şimdi kitabın 2.'sini yazıyor ve onunda ilk kitap gibi tutacağına eminim. İnşallah Birgün BABAMİN VASİYETİ 2. Kitabını da raflarda görürüz yazarım Bu arada kitabı inceleyen ve beğenenler parodi hesaplarını da takip etsin yahu sjsjsj.
Babamın Vasiyeti
4.7/10
· 40 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
8