Dilara Keçeli

Dilara Keçeli

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
16 yy da yazılmasına rağmen bugüne bile ışık tutabilen insanın beynine sorgulamayı kimleri sorgulayacagini yerleştiren halkın geneline hitap eden bir kitap köleleştirme ancak bu kadar güzel elestirebilir nasıl özgür bir dünya kurulabilir çok güzel dile getirmiş
80 syf.
·3 günde·Puan vermedi
La Boétie, 16. yy 'da yaşamış günümüzde hala devam eden devletçilik-tiranlık sorununu Roma & Yunan geleneğinden örnekler vererek bizlere özgürlüğü ilk tattıran yazarlardan biri. Kısa hayatı çok çalkantılı olsa da zamanında bir Luther 'den farkı olmamıştır. Kitabın %30 'u Rothbard 'ın yazdığı önsözden oluştuğu için her ne kadar La Boétie anarşist olmasa da, her anarşistin gözü kapalı okuması gereken, her zaman el altında tutması gereken bir kitap.
128 syf.
Az çok yazı ile ilgilenen için bakılacak hoş bir kitap. Kerouac, mayer, pound, ginsberg ve blake gibi yazarlarin tarzlarını ayrıntılı bir şekilde özetlemiş.

Yazmak için formül arayanlara iyi gelir.
128 syf.
·Puan vermedi
"Size kendini belli eden her sistemi kullanın. Kendi kelimelerinizi veya ölü ya da diri 'sonuna kadar kendi kelimeleri' olduğu iddia edilen birinin kelimelerini alın. Çok geçmeden kelimelerin kimseye ait olmadığını göreceksiniz. Kelimelerin kendi canlılıkları vardır ve siz veya herhangi bir başkası onları harekete geçirebilir. "
Yazmak için hem fikir veren hem tüm dünyadan örneklerle, öğretileriyle yolunuza ışık tutabilecek bir kitap. Birçok farklı yaratıcı şiir ve düzyazı fikri öne sunuyor. Çoğu notlarımda, üzerine düşünmek için sabırsızlanıyorum açıkçası. Gerçekten bu konuya ilgisi olanlara fayda sağlayabilir. Yazmayı seviyorsanız mutlaka okumalısınız :)
128 syf.
Kitapta farklı yazarların yazma stilleri tanıtılmış hazırlayanı düşününce elbet beatniklere daha fazla yer ayrılmış. Deneyler ve örnekler kapsamında ilgi çekici örnekler bulunuyor “renklerin üzerinde yürümek” gibi yazmak isteyen kimselere farklı kapılar açabilir diye düşünüyorum fakat çok beklentiye girmemek lazım kapsamlı bir kitap değil nihayetinde 128 sayfa ve örnekler kısıtlı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.