Doruk Kirezci

Doruk KirezciBiraz Uyusam Düzelirim yazarı
Yazar
8.4/10
204 Kişi
479
Okunma
28
Beğeni
2.624
Görüntülenme

Doruk Kirezci Sözleri ve Alıntıları

Doruk Kirezci sözleri ve alıntılarını, Doruk Kirezci kitap alıntılarını, Doruk Kirezci en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
1K Üyelik Aşamaları :)
Böyle bir şeyin bağımlılık yapacağı aklımın ucundan bile geçmemişti. Bu dönem, "bağımlılığımın birinci seviyesi" olarak adlandırdığım, merak ve eğlence aşamasıdıydı. Sonra bana bir şey oldu. Anlamadım bile. "Bağımlılığımın ikinci seviyesi" olan kazanma hırsı aşamasına ışık hızıyla geçtim.
Sayfa 60
Ölüm var...
Sabah ezanı, yaşantımın her döneminde bende farklı duygular uyandırmıştır. Yarı uykulu hoca tarafından okunan, aynı anda hem huzur hem de hüzün veren, belli bir yaştan sonra da ölümü hatırlatan o ağır melodiyi içimde hissettim. İstemsizce ve kısık bir sesle kelimeler ağzımdan döküldü. " Aziz Allah... "
Sayfa 75 - Müptela
Reklam
Mezun olunca;
Kendimi kapının önüne bırakılmış işe yaramaz bir çöp torbası gibi hissettim.
Sayfa 168 - MüptelaKitabı okudu
Saate ihtiyaç yok :)
" Kullanmıyorum," dedim. " Zamanın çok bol olunca bakmıyorsun."
Sayfa 156 - Müptela
Vedanın son demleri...
Bana " Ölüm nedir?" diye sorsalar, hiç düşünmeden "Ölüm, mavi bir ibriktir," derdim. Katıldığım birkaç cenazede gözlemlediğim kadarıyla ölen kişinin birinci derece akrabaları o mavi ibrikle mezara, naaşın baş tarafından başlayarak ayak tarafına doğru su döküyordu.
Sayfa 37 - Müptela
Hayal kırıklığının vücut bulmuş haliydim.
Reklam
İtinayla
Ben de dâhil olmak üzere, insanlar böyledir işte. Kesin cümleler ve büyük büyük laflarla konuşurlar ama hayat, insana o büyük lafları her zaman yedirir.
Sayfa 109 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Fotoğraflar acıtır, gerçeklerse acıdır.
Sayfa 174 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
ne kadar da BEN:
Yeni mezun olduğum için normal olarak iş deneyimim de yoktu, staj da yapmamıştım. Şirketlerse deneyime takmış durumdaydılar. Ayrıca askerlik şartı da koşuyorlardı. Bende ikisi de yoktu ama en azından pırıl pırıl bir umudum vardı. O zamanlar bunun iş bulmaya yeteceğini düşünüyordum.
Sayfa 11 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Baykuş değil;
Uğursuz tek canlı insandır.
Sayfa 154 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Fotoğraflar çoğu zaman dikdörtgendir. Neden bilir misiniz? Onlara bakarken köşeleri kalbinize batsın diye... Bir yerlenizi kesip kanatsın diye..
Sayfa 22 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Evlilik Programları
Sonuçta bu programları siz izlemiyordunuz, biz izlemiyorduk, kim izliyordu peki? Reytingleri böyle uçuran kimdi? Enerji içeceği mi?
Sayfa 183 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Saçma sapan fikirlerini kulağımıza bir huni sokup beynimize akıtarak, bize kabul ettirmeye çalışıyorlardı.
Sayfa 20 - Müptela YayınlarıKitabı okudu
Ah 'lar...
Eğer reenkarnasyon diye bir şey varsa önceki hayatımızda sülale olarak milletin çok ahını almış olmalıyız, diye geçirdim içimden. Acaba babam önceki hayatında azılı bir Firavun muydu benim? Bunun başka bir açıklaması yoktu.
Sayfa 35 - Müptela
Saçma sapan fikirlerini kulağımıza bir huni sokup beynimize akıtarak, bize kabul ettirmeye çalışıyorlardı.
351 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.