Dr. İshak Emin Aktepe

Dr. İshak Emin Aktepe

YazarÇevirmen
8.7/10
7 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
128 syf.
·4 günde·8/10
Sünnetler nelerdir'den daha önemlisi Hangisinin sünnet olduğunu anlamak için güzel bir kitap. Çünkü sahih hadis günümüzde gititkçe azalıyor. Neyin sünnet olduğunu dahi unutuyoruz. Bu kitapta kesinlik cizgilerin olmadığı yerleri güzelce açıklıyor. Birini öldürmek yerine bağışlamayı. Günahdan dönenin cezası ne olmalı gibi. Şahitler önemliliğinden ve Hadislerin kesinliğinden bahseden nadir güzel bir kitap. Fakat eksikleri yok değil. Kitap editörlüğü kötü, neden mi? dip not kavramı bambaşka bir yere taşınmış 3 sayfalık dipnot olamaz. Bence bu ya kitaba yedirilmeli yada Tolkien'nin yaptığı gibi sonda Ekler kısmı olmayı. Okuyucu o anlık durumunu zedeliyor. Biranda olaydan kopuyorsunuz.Birde dili ağır (kelimeler bakımından sonlarda özellikle) yoksa karşılıklı konuşmalar çok. Güzel Polen Yayınları hep överim fiyat olarak burada da 3,70tl gibi bir şeydi. ve almanız gerekiyor Hak ediyor :)(:
359 syf.
·5 günde·Beğendi
Ibni kayyim el cevziye'nin hemen hemen bütün eserlerini okudum yine en güzel eserinden bir tanesi .
Ahlakın her boyutuna değinmiş.
Allah ondan razi olsun.
128 syf.
·Puan vermedi
İmam Şafii ve muarızı arasında diyalog şeklinde geçen ve sünnetin hüccet değerini ispatlayan bir eser. Durup üzerinde detaylı düşünerek okunması gerekiyor.
359 syf.
·Puan vermedi
Nasıl bir Allah i seviyoruz? Bize hayatımız a new kadar hükmediyor sokaklar a new kadar hükmediyor kalbimizde ne kadar var anıyoruz devlet imiz Dr ne kadar hükmediyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Dr. İshak Emin Aktepe

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.