Giriş Yap

Duane Swierczynski

Yazar
7.9
113 Kişi
Tam adı
Duane Louis Swierczynski
Unvan
ABD'li Yazar ve editör
Doğum
Philadelphia, Pensilvanya, ABD, 22 Ocak 1972
Yaşamı
Duane Swierczynski (d. 22 Şubat 1972), ABD'li gazeteci ve yazar. Amerika Birleşik Devletleri, Pensilvanya, Kuzeydoğu Philadelphia'da bir mahalle olan Frankford'da doğdu ve büyüdü. Men's Health, Details ve Philadelphia dergilerinde editör olarak çalıştı. La Salle Üniversitesi'nde gazetecilik üzerine dersler vermektedir. Marvel Comics için Moon Knight, Punisher ve Cable serilerinin bazı bölümlerine yazarlık yapmaktadır.

İncelemeler

Tümünü Gör
356 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Psikopatlığın sınırlarını zorlayan kanlı bir polisiye serisinin ilk kitabı ve üzücü haber ise bu üçlemenin ülkemizde çevrilmiş başka kitabı yok. Almanca öğrenmeniz için güçlü bir motivasyon olabilir çünkü çok iyiydi fakat herkesin midesinin kaldıracağı bir kurgu olmadığını da belirteyim. Ayrıca +18 olduğunu da ileteyim ki çocuklarınızın elinde görürseniz rafa kaldırın :)) Kısa videolarla desteklenmiş digital bir kitap okuyorsunuz. Bazı bölümler kodlarla desteklenmiş bir siteye gönderiyor sizi. Ben siteye giremedim ama sıralama doğru olmasa da birkaç videoyu youtube üzerinden izledim. Katilin zehirli zekasını görsellestirebilmek ne kadar mümkünse o kadar başarılı olmuş. Sonu hakkında yoruma şuan gerek duymuyorum ve bir umut 1000kitap.com/dogankitap devamını basar diye bekleyeceğim. Hiçbir hikaye böyle soru işaretleri ile bitmemeli. Serinin devamı yok diye okumadığım onca kitap varken buna neden bulaştım hiç bilmiyorum zaten 🙄 şimdi kafamda deli sorular ve bilinçaltımda dolaşan bir sürü senaryo ile kalakaldım. Neyse artık belkliyciiizz :)
·
Reklam
264 syf.
·
3/10 puan
Kısacık bir macera, gerilim ve biraz da polisiye kitabıydı Direksiyon Adam. Gereksiz uzatılmaktan ve konuşmalardan kaçınılmış bir kitaptı. Özellikle hakkında yapılan yorumları okuyunca kitaba çok büyük bir beklenti ile başlamıştım. Açıkçası kitabı pek beğenemedim. Kitapta çok fazla karakter vardı ve isimleri konusunda çok kafam karıştı. Olay örgüsünde çok fazla mantık hatası mevcuttu. Ve kitabın sonu tam olarak olmamıştı, yarım kalmış gibiydi.
264 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Patrick Lennon, herkesi dilsiz olduğuna inandırmış, arabalardan ve şöförlükten iyi anlayan, bu özelliği sayesinde de soyguncuların çok aradığı bir kaçış ustasıdır. Kardeşi Katie, Holden ve Blieg ile beraber bir plan yaparlar ve Wackovia bankasını soyup 650 bin dolar çalarlar. Lennon sayesinde soygun yerinden hızla uzaklaşırlar ama bir kamyon çarpar ve her şey kararır. Ekipten biri ispiyonculuk yapmıştır ve Rus mafyasının oğlu Mikal ve Andrew bunları bir borudan aşağıya atacaktır. Lennon son anda kurtulur ve yaralanmasına rağmen iki çocuğu da öldürür. Ama bu yüzden hem Mikal'ın babası, hem de Andrew'in sevgilisinin babası olan Philedelphia mafyasının bir numaralı hedefi haline gelir. Katie, kendisine aşık olan ve Lennon'a bildiği her şeyi öğreten Wilcoxson yüzünden mafyanın eline düşer. Parayı sakladığı arabayı bulamayan Lennon Katie'yi kurtarmaya çalışır. Bu arada kendisini takip eden Saugherty adında eski bir polis onun konuştuğunu duymuştur ama sonra mafya boğazından aşağı asit döktüğü için Lennon'un artık gerçekten konuşamadığını bilemez. Holden yakalanmış, Katie öldürülmüştür. Katie hamiledir ve çocuğun babası olan Michael Kowalski de intikam aramaktadır. Lennon boruların olduğu yere gider. Burada bazı poşetler görür. Katie nerededir? Bundan sonra neler olacaktır? Lennon ve Saugherty bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Michael gerçekte kimdir? Kendine ait farklı bir mizahı olan oldukça keyifli bir roman.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47