Dustin Nguyen

Dustin Nguyen

Çizer
9.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·2 günde·9/10
Çizgi romanı alış nedenim ilk sayısının variant kapak tasarımının çok hoşuma gitmiş olmasıydı. İllüstrasyonda ki karakter, -aynı zamanda hikayenin ana karakteri- Tim-21, Spielberg’ün 2001 yapımı A.I. filminde annesini arayan çocuk robota belirli yönlerden çok benziyor. O da yine insan bir ailenin yanına companion robot olarak geliyor ve ailenin annesi ve çocuğu ile çok insani, tebessüm ettiren ilişkiler geliştiriyor. Ana karakterin bu profili ve kurgu içinde oluşturulan “insanlaşan android” teması beni çok içine çektiği için ana karakteri ziyadesiyle sevdim.

Tabii asıl hikaye bu çizgiden epey farklı. İntergalaktik robotik drama bilimkurgusu olarak nitelendirilebilir. Kurgu içinde robot-insan savaşı, dünyalar arası diplomasi ve savaş, felsefi olmasada bir robot-insan neliği sorgulaması gibi elementler mevcut.

Hikaye yazımı çok başarılı yapılmış. Diyalogları ve kurgusu çok zekice hazırlanmış. Yangından mal kaçırır gibi bir evren inşasına girmemeleri yerinde olmuş. Şayet bu tarz intergalaktik kurguların en büyük hatası genelde bu oluyor. Aksiyon ve macera elementlerinin içerisine drama çok güzel yedirilmiş. Overall’da hikayesi 9/10 bence.

Çizimleri ise yine aynı derecede çok başarılı. Dijital çizim ve water paint birlikte kullanılmış. Ek olarak, sade bir renk paleti ile pekiştirilmiş olması çok yakışmış.

Kesinlikle çok beğendiğim ve baş köşeme aldığım bir eser oldu şimdilik. Umarım devamı da yine aynı çizgide gelir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Dustin Nguyen
Doğum:
15 Haziran 1976

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.