Ebu Abdullah Muhammed b. Ömer el-Vakıdi

Ebu Abdullah Muhammed b. Ömer el-Vakıdi

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Ebu Abdullah Muhammed b. Ömer el-Vakıdi
Beni Kureyza katliamında 700 kadar erkeği kestirip çukurlara gömdüren Muhammed öldürdüğü bu insanların kadınlarını ve mallarını bir yerde toplattırır. İçlerinden Reyhane adlı kadını kendisine cariye olarak ayırır ve kalanların satılmasını ister. Kadın ve kızlar savaş malzemesi almak için Şam ve Necd bölgesine gönderilerek sattırılır ve yeni soygunlar için yeni savaş malzemeleri alınır.
Amr b Hişam (Ebu Cehil) Bedir savaşında şöyle der:''Muhammed ve ashabını iplerle bağlamadan dönmeyeceğiz. Sizden birisinin onlardan birisini öldürdüğünü görmeyeyim. Ancak onları yakalayın. Bunun yanında Bedir savaşında Muhammed'in parolası ''Ey Muzaffer, öldür'' şeklindedir.
992 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
Müslümanlar Mekke'de olduğu gibi hicret sonrası Medine'deki yaşamlarında kendi inançlarını ahlaki ölçülerde çevreye zarar vermeden veya çevreyi zorlamadan yaşamak istememişlerdir. Hicret sonrası Medine'ye geldikten sonra, Mekke döneminde 13 yıllık bir dönemde oluşan 100-150 civarındaki taraftar sayısının azlığına bakarak, Medine döneminde Müslümanlar taktik değiştiriyorlar ve Ganimet peşine düşüyorlardı. İşte ganimet elde etmek için çıkılan soygunlara İslam'da ''gazve'' adı verilir. Bu doğrudan insanların malına ve namusuna yönelik bir harekettir. Elde edilen genimetlerin 1/5 Muhammed'e ayrılır. Geri kalanı ise soyguna katılanlar arasında pay edilirdi. Ganimet olarak elde edilen kadınlar cariye adı altında sınırsız cinsellikte kullanılır veya tanımadığı bilmediği insanlara bir mal gibi satılırdı. Ganimet İslam'ın yayılma nedenidir. Temel amaç ganimet olduktan sonra Araplar Müslüman olmaya başlamışlar ve Muhammed ile ortaklığa girmişlerdir. Doğal olarak Müslümanların sayısı da hızla artmıştır. Herkese tavsiye edeceğim bir kitap. Lütfen okuyalım ve empati kuralım. Masum cariyelerin yerine kendi karınızı, kızınızı ve kız kardeşinizi koyarak Müslümanlığınızı tekrar değerlendirin. Özellikle İslam için kapanan kadınlar lütfen kendiniz bu masum cariyelerin yerine koyarak tekrar inancınızı değerlendirin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ebu Abdullah Muhammed b. Ömer el-Vakıdi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.