Ecehan Çetin

Ecehan Çetin

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
94
Gösterim
Aslında nerede olduğunun çok bir önemi yok. Önemli olan içindeki sevgi.
Sevginin olduğu yerde, kurumuş otlar bile yeşerir. Bunu sakın unutma!
#27220995 incelememde de yazdığım gibi; markette gördüğüm, oldukça uygun fiyatlı bu masal kitabını bir çocuğa hediye ederim diye düşündüğüm için hiç duraksamadan aldım. Ancak elbette bir çocuğa bir kitap vermeden önce o kitabı okumak gerektiğini konusunda daha önceki masal kitapları incelememde de belirtmiştim. Bazı masallar farkında olmadan çocuklar için tehlikeli mesajlar içeriyor olabiliyor. Ancak bu kitapta böyle bir şeyle karşılaşmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Belki bu kitap ya da Masallar Diyarı Serisi'nin başka bir kitabı ile karşılaşırsanız diye bilgi vermek istedim. Bu kitapta doğaüstü öğelerden ziyade doğrudan eğitici unsurlara yer verilmiş. İçinde 3 masal bulunuyor:
-Burcu ve Babannesi/ Vefa ve Yaşlılara Sevgi
-Cüce Kelsiz'in Dünyası/ Keşfetme İsteği ve Sevgi
-Dede Fare Hofu'nun Şarkısı/Cesaretli Olmak ve Sorumluluk Bilinci

Kitabın çizimlerine ve dizgisine de bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Eminim ki çocukların da oldukça dikkatini çekecektir. Masallar isimlerinden de doğrudan anlaşılabilen mesajları oldukça yumuşak bir dille vermiş.
144 syf.
·Puan vermedi
Elimde sadece Burcu ve Babaannesi olan kitabı vardı. 1.sınıf a giden kızımla okuduk. Kendisi kitabı çok sevdi.
Bende O okurken takip ettiğim için bu kitabı gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Özellikle anneanne ve babaanne ile çocuğunuzun arası iyi ise onlar için daha güzel oluyor.

https://youtu.be/0RVW3Rdh5vI

Yazarın biyografisi

Adı:
Ecehan Çetin
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.