Ecehan Ergin Çetin

Ecehan Ergin Çetin

Yazar
8.8/10
28 Kişi
·
85
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.132
Gösterim
Adı:
Ecehan Ergin Çetin
Tam adı:
Ecehan Çetin
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
164 syf.
·10/10 puan
Bugün markette gördüğüm, oldukça uygun fiyatlı bu masal kitabını bir çocuğa hediye ederim diye düşündüğüm için hiç duraksamadan aldım. Ancak elbette bir çocuğa bir kitap vermeden önce o kitabı okumak gerektiğini konusunda daha önceki masal kitapları incelememde de belirtmiştim. Bazı masallar farkında olmadan çocuklar için tehlikeli mesajlar içeriyor olabiliyor. Ancak bu kitapta böyle bir şeyle karşılaşmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Belki bu kitap ya da Masallar Diyarı Serisi'nin başka bir kitabı ile karşılaşırsanız diye bilgi vermek istedim. Bu kitapta doğaüstü öğelerden ziyade doğrudan eğitici unsurlara yer verilmiş. İçinde 3 masal bulunuyor:
-Didem ve Filokul / Öğrenme Sevgisi ve Arkadaşlık
-Doğa ile El Ele / Doğa Sevgisi ve Çevre Bilinci
-Dört Mevsim Kalesi / Sabır ve Değer Bilmek

Kitabın çizimlerine ve dizgisine de bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Eminim ki çocukların da oldukça dikkatini çekecektir. Masallar isimlerinden de doğrudan anlaşılabilen mesajları oldukça yumuşak bir dille vermiş. Bu incelemeyi kitabı okuyacak kardeşlerimiz değil de büyüklerinin okuyacağını düşünerek biraz daha bilgi vermek istiyorum içerik hakkında, söylemek istediğimi anlatabilmek için. Ancak yine de baştan söyleyeyim, can alıcı noktalar elbette yazacaklarım. :)

İlk masalda "O gün, okulun korkulacak bir şey olmadığını hatta; okula gitmenin çok eğlenceli bir şey olduğunu anladı."

İkinci masalda "Dünya insanlar için yaratılmıştı ve insanlar da onun kıymetini bilmeliydi."

Üçüncü masalda "Artık mevsimlerin değişmesini mutlulukla bekleyecekti. Çünkü, her mevsim kendi içinde güzellikler saklıyordu" kısımları çocukların zihninde oldukça yer edecek gibi görünüyor.

Ben elbette bu konuda uzman değilim fakat bir çocuğa gönül rahatlığı ile hediye edebilirim yahut yeğenimin kütüphanesinde bulunmasını isterim.
Meltek
Meltek Masal Zamanı Burcu ve Babaannesi'ni inceledi.
#27220995 incelememde de yazdığım gibi; markette gördüğüm, oldukça uygun fiyatlı bu masal kitabını bir çocuğa hediye ederim diye düşündüğüm için hiç duraksamadan aldım. Ancak elbette bir çocuğa bir kitap vermeden önce o kitabı okumak gerektiğini konusunda daha önceki masal kitapları incelememde de belirtmiştim. Bazı masallar farkında olmadan çocuklar için tehlikeli mesajlar içeriyor olabiliyor. Ancak bu kitapta böyle bir şeyle karşılaşmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Belki bu kitap ya da Masallar Diyarı Serisi'nin başka bir kitabı ile karşılaşırsanız diye bilgi vermek istedim. Bu kitapta doğaüstü öğelerden ziyade doğrudan eğitici unsurlara yer verilmiş. İçinde 3 masal bulunuyor:
-Burcu ve Babannesi/ Vefa ve Yaşlılara Sevgi
-Cüce Kelsiz'in Dünyası/ Keşfetme İsteği ve Sevgi
-Dede Fare Hofu'nun Şarkısı/Cesaretli Olmak ve Sorumluluk Bilinci

Kitabın çizimlerine ve dizgisine de bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Eminim ki çocukların da oldukça dikkatini çekecektir. Masallar isimlerinden de doğrudan anlaşılabilen mesajları oldukça yumuşak bir dille vermiş.
216 syf.
1k'daki ilk incelemem bu kitabın bi değişiği idi.
Duygulandım...
Şimdi silinmiştir heralde be....
Ah ah ne masum bi çocuktum o zamanlar....
Hz. Nugget
224 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bu kitabı şöyle açıklayabilirim: Yok olan bie gezegen ve onun küllerinden doğan 4 arkadaş. Hupseler yokluğun ortasında var olma mücadelesi veriyor. Bu kitap fantastik serüvenli bir kitap...
384 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabın içinden sadece MİNYATÜR ÜLKE adlı tek kitabını okuduk kızımla.
Ecehan Ergin Çetin kitapları peşpeşe denk geldi ama şunu diyebilirim ki şimdiye kadar okuduğumuz kitapları çocuklarınıza gönül rahatlığı ile okutabilirsiniz.

https://youtu.be/KMOirjVdthw
48 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu setin içinde tek olarak Haluk ve Dost Kuğular adlı mini kitabını okuduk kızımla.
Konusu hayvan sevgisi ve unutulmaya yüz tutmuş değerler.
Çocuklarınıza içeriği nedir diye tereddüt etmeden gönül rahatlığı ile okutacağınız kitaplardan.
Minik kuzulara iyi okumalar

https://youtu.be/SXgNxV0bM0o
144 syf.
·Puan vermedi
Elimde sadece Burcu ve Babaannesi olan kitabı vardı. 1.sınıf a giden kızımla okuduk. Kendisi kitabı çok sevdi.
Bende O okurken takip ettiğim için bu kitabı gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Özellikle anneanne ve babaanne ile çocuğunuzun arası iyi ise onlar için daha güzel oluyor.

https://youtu.be/0RVW3Rdh5vI

Yazarın biyografisi

Adı:
Ecehan Ergin Çetin
Tam adı:
Ecehan Çetin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 85 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.