Edgar Parin D'Aulaire

Edgar Parin D'Aulaire

Yazar
8.8/10
5 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
27
Gösterim
Adı:
Edgar Parin D'Aulaire
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 30 Eylül 1898
Ölüm:
1 Mayıs 1986
“Kadmos, kılıçlarını sallayarak üzerine saldıran savaşçıları görünce ne yapacağını şaşırdı. Sonra yine Athena ona seslendi: ‘Aralarına bir taş at!’. Denileni yaptı Kadmos ve bir anda savaşçılar birbirlerine düştüler; her biri yanında kim varsa onu kendisine taş atmakla suçluyordu. Kendi aralarında amansız bir savaşa tutuştular. En sonunda beş kişi kaldı ve beşi de ağır yaralıydı. Kadmos yaralarını sarıp onları iyileştirdi. Savaşçılar da onun sadık adamları oldular ve yüksek surlarla çevrili, yedi kapılı kent Thebai’yi kurmasına yardım ettiler.”
Edgar Parin D'Aulaire
Sayfa 110 - Alfa Yayınevi
195 syf.
·Beğendi·10/10
Yunan mitolojisine ilgi duyan kişiler için vazgecilmez olabilecek bir kitap alfakitap tarafından gerek başımı, gerek kullanılan renklerin uyumu, gerçekse olayların sıralanış şekli bakımdan titizlikle hazırlanmış bir kitap. Görsel destekli olması okumayı eğlenceli kılmakta.
195 syf.
·Beğendi·9/10
Benim gibi yeni yeni yunan mitolojisine ilgi duyup nereden başlasam diye düşünenler için çok çok güzel bir başlangıç kitabı. Resimlerle anlatım var, tıpkı masal okuyormuş gibi hissediyorsunuz. Anlatabileceği en sade şekilde anlatmış ve hiç sıkmadan kısa ve açıklayıcı bilgiler vermiş yazar. O kadar çok not almışım ki kitaptan en son kitabı satın almaya karar verdim. Çok şaşıracağınız bilgiler var kitapta (panik kelimesinin nereden geldiği gibi ;) ). Şimdiden keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Edgar Parin D'Aulaire
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 30 Eylül 1898
Ölüm:
1 Mayıs 1986

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.