Edmundo Desnoes

Edmundo Desnoes

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Adı:
Edmundo Desnoes
Unvan:
Yazar
Doğum:
Havana, 1930
Duygularımız bile azgelişmiş: Burada sevinç de acı da ilkel ve kabadır. Kültürün getirdiği incelik işlenmemiştir bu duygulara.
İçimdeki boşluktan kaçmak istemiyorum. Yalnızlık duymak ve bu yalnızlığın neresine kadar inebileceğimi görmek istiyorum. Boşluğumun dibini bulabilir miyim diye merak ediyorum. Bazen bu boşluğa dayanamaz oluyorum ve kendi gövdemin içine yuvarlanacakmışım gibime geliyor!
Bir türlü kafam almıyor. Benim gibi önemsiz bir yaratığın yapabileceği tek şey, hiç bir şeye karışmamak. Bu düşünce giderek kafamı temizliyor ve bana hafiflemişim, aptallaşmışım duygusunu taşıyor.
Laura'nın eşyasını konsolda bıraktığına, elbiseleriyle ayakkabılarının dolapta dağınık durduklarına seviniyordum. Daha yanımdaymış gibi oluyor. Aslında Laura, giydiği, takıp takıştırdığı ve sahip olduğu şeylerden oluşuyordu. Kullandığı nesneler Laura'nın birer parçasıydı. Nesneler insanlardan daha az nankördür. Bir de ucuzundan bir şişe Chanel No.5 bırakmış. Hiç sevmedim bu kokuyu. Laura bütün bunların toplamıydı. Evde bırakıp gittikleriyle onunla yeniden sevişebilirim bile.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Edmundo Desnoes
Unvan:
Yazar
Doğum:
Havana, 1930

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.