1000Kitap Logosu
Resim
Efe Orkun Hançerli

Efe Orkun Hançerli

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
7 Kişi
8
Okunma
4
Beğeni
292
Gösterim
Doğum
Gaziantep, 1 Ocak 1997
Yaşamı
Günümüzün genç şairlerinden Efe Orkun Hançerli 1 Ocak 1997 tarihinde Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Lise yıllarından itibaren şiir yazmaya başlamıştır. Duygularını, düşüncelerini, sevgisini ve hasretini dizelerde dile getirmiştir. Şiirlerinin bir kitap haline gelmesi isteği üzerine ilk şiir kitabı olan Kırlangıç Hatırası, 2020 yılında yayınlanmıştır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mekatronik bölümü mezunu olan şair Ayvalık'ta ikamet etmektedir.
Merhabalar. Çayımı yanıma alıp, arkadan kısık sesli bir müzik açıp kendimi satırlara bıraktığım bir kitap ile buradayım. Kitabımız bir şiir kitabı ve ben şiir kitaplarının insanı dinlendirdiğine inanan biriyim. Şiir kitapları birçok duyguya ev sahipliği yapıyor ve birçok duyguyu okuyucuya ilk anda hissettiriyor. Kitap ile ilgili tek olumsuz yönde olan düşüncem kapağı. Kitabın kapağının, içindeki güzellikler karşısında sönük kaldığını düşünüyorum tabii bu benim kendi görüşüm sevenler de olacaktır elbette. Onun dışında hiçbir olumsuz izlenimim yok. Güzel duygular, güzel satırlar...
Okuyacaklarıma Ekle
91 syf.
·
7/10 puan
Benim gayet beğendiğim bir şiir kitabı oldu. İçinde oldukça beğendiğim şiirler vardı. Ama bu ne saçma dediğim hiçbir şiir yoktu. Çağdaş ve genç şairlere destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oldukça başarılı bir kitaptı.
Okuyacaklarıma Ekle
91 syf.
·
2 günde
Kırlangıç Hatırası
Özkan Aksoy
Kırlangıç Hatırası
Efe Orkun Hançerli
Çoğunlukla dörtlüklerden oluşan, yer yer serbest nizamla yazılan yalın, anlaşılır bir dili olan şiirler karşılıyor bizi Kırlangıç Hatırası’nda. Yoğunlukla aşk teması etrafında şekilleniyor şiirler. Aşk, özlem, ayrılık, pişmanlık, hüzün fakat bir o kadar umut var şiirlerde. Aşık birinin içinde kopan fırtınaları hissedebiliyorsunuz şiirlerde. Şiirler bu fırtınayı dindirmek için yazılmış gibi hissettim ben. Şiirsevenlere Kırlangıç Hatırası’nı tavsiye ediyorum.
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.