1000Kitap Logosu
Ekin S. Koch

Ekin S. Koch

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
634 Kişi
1.126
Okunma
71
Beğeni
1.391
Gösterim
512 syf.
·
5/10 puan
Hekate’nin Kızları Başrol kızımız Erin kendisi bilmesede cadıdır. Bir gün artık bu özelliğini öğrenme vakti gelir. Ve Vhartlox Cadı Akademisi’ne yolu düşer. Artık burada eğitim görecektir ve cadı olma yolunda ilerleyecektir. Eveeett öncelikle kitap ile ilgili en başta olumlu özellikleri kısaca anlatıp daha sonra olumsuz eleştirilerimi yapacağım. Yazarın kurmuş olduğu dünya güzel. Betimlemelerle o dünyaya giriş yapıyorsunuz bu güzeldi. İçerisindeki çizimler ve diğer detaylar hoştu. Emek verildiği çok belli. Evet olumlu özellikleri sadece bu kadar. Erin cadı okuluna başladı başlayacak dedik ve bekledik. Daha sonra okula başladı ve bu bayağı uzun sürdü. 250 sayfa boyunca pek bir şey olduğu yoktu. Klasik okula gelip gitmeler, gizemli erkek ile tanışma, kötü kızlarla kavga, kendi gücünün sınırlarını keşfetme gibi durumları okuyup durduk ama bunları okurken pek bir ekşın ve ya can alıcı nokta göremedim? Erin’in kendi iç konuşmaları ise uzun uzadıyaydı. Gerçekten sıkıldım artık ne diyor bu moduna geçtim. Sonrasında gizemli oğlanımız ile sadece bir kaç kere uzaktan görüşüyor ve 100 sayfa sonra ki daha fazla, sanki her gün beraberlermiş de , aralarındaki çekime şahit olmuşuz gibi bir samimiyet patladı ki bu da rahatsız etti beni. 350. Sayfaya kadar doğru düzgün hiçbir olay olmadı. Cadılıkla alakalı kitap waaaoow diye giriş yaptığım kitaptan istediğim beklentiyi asla alamadım. Erın’in güçleri konusunda ise tamamen zorlama olmuş. Bütün kitap boyunca ufak tefek olaylar hariç hiçbir şey olmadı, olan şeylerde memnun etmedi beni. Ve kitabın sonunda da zorlama bir son olmuş. Açıkçası beğenmedim. Sonuç olarak 15-16 yaşlarına hitap eden bir kitap. Bu yaşların üzerindeyseniz size hitap etmeyecek bir kitap. Asla istediğim şeyler olmadı, asla beklentimi karşılamadı, okurken çok göz devirdim ve sonuç olarak yine asla tavsiye etmeyeceğim. 500 sayfa boyunca sadece bekledim bu kadar. Ayrıca kitabın bir yerinde Lokman Hekim’e yer verilmesi beni çok şaşırttı. Ne alaka dedim? Gerçekten çok saçmaydı. Lokman Hekim’i ilgilendirecek ve ona hazırlayacak hiçbir giriş yoktu pat diye girdi karakter. Tavsiye etmiyorum.
Hekate'nin Kızları - Vhartlox Cadı Akademisi
Okuyacaklarıma Ekle
21
512 syf.
·
1/10 puan
Normalde bir emeğin ürünü olduğunu düşündüğüm için kitaplara kötü yorum yapmayı sevmiyorum ama bu kitabı gerçekten sevemedim. Ben ki fantastik kitap okumaya bayılırım. Öncelikle bu kitap fantastik değil bunu böyle öven insanlar daha önce fantastik kitap okumamış demek ki. Gençlik edebiyatı ile cadı dizisinin günah ilişkisinden doğan özürlü bir tür olmuş. Uyumsuz parçalarla birleştirilmiş LEGO öcüsü gibi, sürekli yamuk yumuk kat çıkılmış apartman gibi şekilsiz bir yaratık olmuş. Her şeyi geçtim lokman hekimin perinin cadının içinde işi ne ??? Bunu bir ben mi absürt buldum??? Yazar Harry Potter dan etkilendim yazarken demiş ama bence Winx ten daha çok etkilenmiş.
Hekate'nin Kızları - Vhartlox Cadı Akademisi
Okuyacaklarıma Ekle
7
512 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
Yoğun Bir Fantastik Dünya mı İstiyorsunuz? İşte bu kitap tam size göre!
Hekate’nin Kızları | Kitap Yorumu Kitaba ilk başta çok büyük bir önyargım vardı çünkü hayatımda hiç Türk bir yazardan fantastik bir eser okumamıştım. Özellikle karakterler yabancıysa bu kültür çatışması bazen bir karmaşaya yol açabiliyor. Türkçe dublajlı film izliyor gibi kitap okumuşluğum çok. O yüzden en çok bundan korkmuştum. Ama yazarın Türk yazar olduğunu bilmesem kesin yabancı bir yazar yazmış derdim. Çeviri roman gibi okuduğum bu eser kesinlikle muazzamdı ve yazarımızın ilk kitabı olması da beni şoka uğrattı. Fantastik dünyayı o kadar güzel ve profesyonel ele almış ki her bir ayrıntı içinize işliyor. Ana karakterimiz Erin 17 yaşında normal bir yaşam sürerken bir akşam başına gelen tuhaf olayların sonucunda kendisinin çok özel bir gücü olduğu öğreniyor ve Vhartlox Cadı Akademisi’nden gelen bir mektup da bunu kanıtlıyor. Kızımızın başından bela eksik olmuyor ama bu belayı çekme özelliğinden değil, gerçekten de tehlikenin kendisi olmasından kaynaklı. Her türlü şey vardı kitapta. Vampir, peri, Titaniçe, Tanrıça, bir kehanet, masum bir bağlılık, aşk, aksiyon, gizem... say say bitmez. Ve bunların hiçbiri sizin gözünüze batmıyor. Aksine o dünyanın gerçek olmasını dilerken buluyorsunuz kendinizi. Kitap Harry Potter serisine duyulan özlemle ortaya çıkmış bir kitap ki yazar bunu kabul ediyor zaten. İlk sayfaları okurken gerçekten Harry Potter havası seziyorsunuz ve karakterle de aynı düşünceyi paylaşıyorsunuz. Ama sonra Harry Potter havası kayboluyor ve kendinizi bir gizemin ortasında ve tam anlamıyla iki ateş arasında buluyorsunuz. Kitap içindeki çizimler yazarın kendi çizimleri ve bu kitabı daha çok sevmemi sağladı. Kendine özgü bir alfabesi de var ve bu alfabeyle yazılmış mektuplar da var. Kısacası MÜKEMMEL. Fantastik kitap okumayı çok seven birisiyseniz bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Hepinizin farklı bir tat alacağından eminim. 10/10
Hekate'nin Kızları - Vhartlox Cadı Akademisi
Okuyacaklarıma Ekle
80