Elif Aydın Yavuz

Elif Aydın Yavuz

Tasarımcı
7.9/10
357 Kişi
·
879
Okunma
·
1
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
512 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Buket'in babasının iflas etmesiyle İzmir'den Ankara'ya taşımaları ilk başta Buket'e çok zor gelsede daha sonra Ankara'yı çok sevecek ve kurduğu yeni arkadaşlar onu ilk başta üzsede daha sonra bu yeni yaşam tarzına alışıp mutlu olacaktır. Ama daha birçok olay olacaktır. Tabi Kağan'ı da unutmayalım.Müthiş bir kitap...
512 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum wattpad kitaplarından birisi... Çok güzel, beğendim. Okuduğum en güzel wattpad kitabı diyemem ama beğendiklerim arasında. Güzel bir aşk, imkansız görülen ama imkansız olmayan bir aşk. Tavsiye ederim....
512 syf.
·1 günde·1/10
Psikopat || Mihri Mavi(Kitap Yorumu)
.
.
Herkese yeniden merhaba millet! Yeniden karşınızdayım . E yeni haftanın son günlerinde keyfiler nasıl? Yine eleştiri topuna tutacağım bir kitap ile geldim.Bu kitapların yorumunu bir an önce bitirip sevdiğim ve okunmaya değer düşündüğüm kitapların yorumu daha sık gelecek. Bu kitapların yorumunu ısrarla girmemin nedeni hâlâ bu kitabı okuyan ve kitabı kutsallaştıran bir kitlenin olması. Her neyse yorumuma gelecek olursam⬇️
.
Bu kitabı ilk kez ortaokul son sınıfta devamını ise lise birinci sınıfta okudum. Seri şu an üç kitap ve hala(!)bitmiş değil. Ayrıca yan karaktere ait olan bir de Sosyopat Pislik kitabı var. Kitabın adlarını oku hizaya gel resmen. Asla ve asla beğenmediğim, sizin de okumanızı tavsiye etmeyeceğim bir seri. Sert çocuk ve o çocukla hiç olmadık bir zamanda karşılaşan kız hikayelerinden bıktım🤦‍️.Ayrıca kitaptaki kızın,çocuğun onu boğma girişimine rağmen hâlâ onun peşinde gezmesine mi yanayım; böyle mafyavari olayların liseli gençlerin başına gelmesine mi?Üstelik 'psikopat' tayfamız,okula asla uğramamalarına rağmen sınavları sorunsuz geçiyorlar. Bir tane insan da çıkıp demiyor ki bunlar nasıl liseli?Devamsızlıktan bile mi sınıfta kalmadınız?Ay,deliriyorum resmen! Bol mantık hataları içeren bir kitap nasıl olur? Alın size somut örneği. Kızın en yakın arkadaşının babasının nerede olduğu bilinmemesi ve babasının ünlü iş adamlarından biri olmasına ne demeli? Üstelik adamın da kızından yeni haberdar olması. Neler neler var kitapta.Müge Anlı programına konu olacak cinsten yani.Bu kadar bariz mantık hataları olmasına rağmen hala kitabı baş tacı olarak görenler var. Şimdi şey diyenler de oluyor: Seriyi madem sevmedin diğer kitaplarını niye aldın?Maalesef hiç beğenmediğim huylarımdan biri:Başladığım serinin sonunu merak ediyorum, her ne kadar kitap berbat olsa da.Bu nedenle üç kitabını da aldım. Serinin altı kitap olacağı söyleniyor. Diğer kitapları okuyacağımı sanmıyorum. 3 kitap yetti de arttı bile.Ya söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama söyleyeceğim yine. Bu iki aşık (!)öyle diyaloglar kuruyorlar ki. Biz hayata geç kaldık. Ne bileyim bizim için artık çok geç.Kurban olduğum daha lise öğrencisisin sen.⬇️
Bu arada erkek karakterimizin ailevi problemleri dolu dolu. Ülkede doğru düzgün liseli yok resmen. Insan bir soruyor kendine acaba böyle bir okul var mı Türkiye de? Kolej falan olsa gam yemeyeceğim yine. Mekanlar hep devlet okulu. Öğretmenler bile belalı grup karşısında hizaya geçiyor. Kusura bakmayın da buna gülerler yani. Özellikle ortaokul yaşlarındaki çocuklar Kağan arıyor sağda solda. Deli misin sen ya da acı sever bir insan mısın? Ya adam kızı boğuyor boğuyor. Söyle bir problemimiz de var: Çocuğun üstüne bir kız düşer. Bu bir kazadır. Kıza yanlışlıkla bir erkek parmak ucuyla değer ülke meselesi olur. Bu nedir ya? Bu saçmalığın kaçıncı seviyesidir? Vücut benim vücudum sana ne kim dokundu! Bir de kesin dövmesi lazım çocuğu. Racona ters yani. Karizmayı çizmemek lazım o da haklı . Böyle kitaplar ve diziler sebebiyle gençler masaya yumruğunu vurmayı, kadına bağırmayı bir halt sanıyor. Kitap okuyan,spordan sanattan anlayan adamla 'light erkek' diyorlar. Üzülüyorum gerçekten . Daha çok söylenmesi gereken şey var ancak vaktinizi çok fazla almak istemiyorum. Anlatmak istediklerimi anlattığımı düşünüyorum. Böyle sayfa yığınlarından bir an önce kurtulmak dileğiyle. Bol kitapla kalın .
304 syf.
·3 günde·8/10
•Eski erkek arkadaşı yakın zamanda öldürülen Abby, diğer iki eski erkek arkadaşının da nerdeyse öldürüldüğünü öğrenir. Hepsiyle de kötü ayrılıklar yaşadığı için polisin baş şüphelisi haline gelen Abby, ailesinden istediği desteği alamaz. Olayı soruşturan dedektifin Abby'nin liseden platonik aşkı Benjamin Orr çıkması da işleri karıştırır.
•Okuması zevkli bir kitaptı açıkçası. Eğlenceli ve merak uyandırıcı bölümleri vardı. Son ana kadar kimin katil olduğunu bulmak mümkün değildi. Kolay okunan, kafa dağıtıcı bir kitap istiyorsanız bence bu kitap size göre.
512 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
12-18 yaş düzeyindeki gençler için bir kitap.
Buket İzmir'den Ankara'ya taşınır, zorlu hayat onu bekler.Fakat işin için de Kağan var. Kağan ciddi anlamda psikopatın teki kız erkek fark etmiyor öfkelenince gözü hiç bir şey görmüyor. Buna Buket'te dahil. Fakat ufak bir farkla, Buket belayı bile bile üstüne çekiyor çünkü onun bu ağaymış gibi tavırlarına dayanamıyor ve gözünü kırpmadan her seferinde Kağan'ın karşısına çıkıyor. Vs.
512 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
Wattpad'de yazılan bir ergen-genç kitabı. Ama açıkçası sevdim, beğendim, eğlendim. Bir çok akılla beraber yazıldığı için mi bilemem akıcı, güzel bir hikayeydi. Kendi içinde sürprizleri vardı. Valla güzel de kafa dağıttı. Şahsen aşk romanı severlere tavsiye ederim.
512 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitaba gelecek olursak lise öğrencisi olan Buket, babasını şirketinin iflas etmesi sonucunda yaşadıkları şehirden başka bir şehre taşınmak zorunda kaldılar. Lüks hayatı seven Buket yaşadığı olaylarla sonra arkadaşları ve sevdiği şehir olan İzmir'i arkasında bırakarak Ankara'ya taşınır. Ankara adımı atar atmaz nefret etmeye başlar. Fakat okulda Cansu adında bir kız ile tanışır ve artık hayatının kötü geçmeyeceğini anladığı sıra da karşısına Kağan çıkar..

Buket'in hayatında karmaşık durumlar çok fazla ve duygularını anlamakta zorluklar yaşıyor. Buket'in anlatmak istediğini içindeki duygularını kendisinin bile anlamlandıramadığı zamanlar bile oluyordu. Kağan'dan sonra kafası ise daha karışık hale geliyor. Kağan ciddi anlamda 'psikopat' kelimesine uyan bir karakter. Model olarak Felix Bujo'nun Kağan karakterini canladırması tam yerinde bir karar olmuş. Kağan'ın yaptıkları, hareketleri, davranışları Buket'i çileden çıkartıyor ve Kağan'a karşı gelmesine neden oluyordu. Karşısında kim olduğunu bilmeden hemen sinirleniyor ve o kişiye zarar veriyordu. Buket kendine hakim olamayarak hep Kağan'ın üzerine geliyor karşısında cesur görünmek istediğini göstermek istiyordu. Buket'in diklenmesi sonucunda hep zarar gören üzülen Buket oluyordu. Yan karakterlerden bahsedecek olursak Emre, Kağan'ların yanında dolaşan grubunun bir üyesidir.  En çok Emre'ye güvenen Kağan her sırrını ve olayları ona anlatırdı. Diğer bir karakter ise Cansu.. Buket'in sınıfta en iyi anlaştığı sıra arkadaşıdır.

Cansu'nun Emre'den hoşlandığını ve ilk başlarda sevgili olduklarını öğreniyoruz. Daha sonra ayrıldıklarını biliyoruz. Emre'nin bir şeyler sakladığını ve bunu Kağan'dan başka kimsenin bilmediğini ikinci kitapta öğreneceğiz. Cansu ile Buket'in hayatlarının benzemesiyle birbirlerine çok yardımcı oluyorlar ve destek çıkıyorlar.

Yazarın anlatımını ve olay sıralamasını çok beğendim. Sırların açığa çıkacağı ve heyecanın dorukta olduğu bir sonra kitabı sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum...
512 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Mihri Mavinin okuduğum ikinci kitabı. İzmir'de bir kolejden babasının iflası üzerine Ankara'ya taşınıp oradaki bir okula yazılan,bütün lüks alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda kalan bir kız.Birde okulun mavi gözlü yakışıklı serserisinin bütün eziyetlerine katlanmak zorunda kalırsa birde ona aşık olursa neler olur,okuyup öğrenebilirsiniz.Ben kitabı beğendim ve bir sürü soru askıda kaldı.Kitabın devamı olan psikopat ikiyi de aldım,sırada.Kısmetse onuda okuyacağım.
304 syf.
·2 günde
Eğer ki herşeyden bunaldıysanız köşenize çekilip sıradan bir amerikan polisiye romantik izliyormuş gibi okuyabileceğiniz bir kitap. Ortada bir cinayet var şüpheli eski sevgili ve polis eski sevgilin lisede ki aşık olduğu adam. Bakalım katil kim? Aşk olacak mı? Keyifli okumalar

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif Aydın Yavuz
Unvan:
Tasarımcı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 879 okur okudu.
  • 71 okur okuyor.
  • 638 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.