Elisabet Benavent

Elisabet Benavent

Yazar
7.3/10
24 Kişi
·
41
Okunma
·
2
Beğeni
·
534
Gösterim
Adı:
Elisabet Benavent
Unvan:
İspanyol Yazar
Doğum:
Valencia, İspanya, 1984
Güzellik, zaman karşısında yenilgiye uğramaya mahkum bir diktatörlüktür. Güzelliği korumak için yapabileceğin tek şey onun fotoğrafını çekmek ve kağıt üzerine ölü vücudunu muhafaza etmektir. Ama bundan daha fazlası değil.
İnsanların kendi hayallerinden yola çıkarak yazdıkları edebi kitapları süsleyen o muhteşem ilişkiler,gerçek hayatta gereğinden fazla gösterişli ve biraz da eşcinsel ürünüydü.
Her şeyin şade,şade olduğu İçin de güzel o anlardan biriydi.Endişelere,anlam karmaşalarına yer olmayan bir andı bu.Yalnızca güzeldi.Ah,keşke bu gece,günlerce sürseydi!Sabah olduğunda beni bekleyen gerçeklerle yüzleşecek takatim olduğumdan emin değildim zira.
Yıldız Savaşları’nın başında yazılar var ya,benim aklımdan geçenler de öyleydi işte,ama biraz küfürlü versiyonuyla.Amma dandik.Öyle böyle değil.İnanılmaz dandik.O kadar dandik ki,dünya üzerinde böyle dandiklik görülmedi.
480 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Valeria , Nerea, Lola,Carmen bu 4 kızın aşk hikayesi anlatılıyor kitapta.
Valeria baş karakter, kendisi bir yazar 6 yıldır evli ama evliliğinde sorunlar var. Kocası ile uzaklaşmışlar ve Valeria kendini suçluyor , kendini fazla saldığını düşünüyor, ama kocası Onun tüm yaklaşımlarına uzak duruyor.
Valeria oldukça aklı başında, olgun,
Nerea kasıntı, kendini beğenmiş ve oldukça kontrolcü,
Lola umursamaz, vurdumduymaz,
Carmen'se çekingen, utangaç ve kararsız bir tipti.
Bu 4 arkadaşın çok sıkı bir dostluğu var.
Valeria 2. kitabını yazmaya başlamış. İlkinde gayet başarılı olmuş ama ikinci kitabında ilham perisini kaybetmiş. Bir akşam arkadaşı Lola Onu kendi arkadaş gurubuyla tanıştırıyor. Ve Valeria burada Viktor ile tanışıyor. Ama evli olduğu için uzak durmaya çalışıyor sonra sadece arkadaş olarak takılmaya çalışıyorlar. Tabi ne kadar mümkünse. Valeria son raddeye kadar dayanıyor. Sonra kocası Adrian bir iş gezisine çıkıyor sexi asistanı çıtırla. Bir akşam yanlışlıkla kocası Onu arıyor ve telefondan sadece sesler geliyor bu sesler kocası ile asistanının sex sesleri. Valeria Victor'a gidiyor ve kocasından intikam almayı bahane ederek Onunla birlikte oluyor. Sonra kocası gelince konuşuyorlar. Kocası asistanı ile ilişkiye girdiğini inkar ediyor başta. Sonra kabulleniyor ve Valeria da itiraf ediyor. Ve ayrılıyorlar.
416 syf.
·9 günde·2/10
Spoi içerir.Açıkcası bu seriyi beğenmedim.Bana biraz ‘Grinin Elli Tonu’ serisine benzetilmeye çalışılmış Ve bir diziye benzetilmeye(Dedikoducu Kız/Gossip Girl) çalışılmış gibi geldi.Ana karakterimiz boşanmaya karar verir ve tatile çıkar.Bu sırada kitabı yayımlanır Ve arkadaşları ile kitap yüzünden ufak bir tartışma yaşar.Ayrıca boşanma kararı aldığı eşi ile de bir sürtüşme yaşar,bu kitap yüzünden.Daha sonrasında ise ikinci kitap İçin başlar ama bitiremez ve yayımcısı ise onu ikinci kitap İçin biraz zorlar.İkinci kitabı yazarken boşanır Ve boşanmadan önce de başka bir adama da aşık olur.Aşık olduğu adamda hamile kalır Ve aşık olduğu adamla da nişanlanır.Okuyacak olan okur arkadaşlara keyifli okumalar.
480 syf.
·7 günde·2/10
Spoi içerir.Dört kadının hem aşk hayatları Hem evlilik hayatları Hem iş hayatları anlatılmakta.Kitabın ilerleyişini sevemedim.Akıcı ama olay örgüsü kötü idi.Meraktan serinin ikinci kitabını okuyacağım.Okuyacak olan okurlara Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elisabet Benavent
Unvan:
İspanyol Yazar
Doğum:
Valencia, İspanya, 1984

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 25 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.