Elizabeth Kuhnke

Elizabeth Kuhnke

Yazar
7.0/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
47
Gösterim
Adı:
Elizabeth Kuhnke
Bir grup genç kızı gözlemleyin, toplantı odasındaki erkekleri veya kırmızı halıdaki ünlüleri izleyin ve her grupta benzer davranış modelleri olduğunu fark edeceksiniz. İnsanlar taklitçi karakterlerdir, diğerlerinin hareketlerinden kolayca etkilenirler, özellikle diğerlerinin üst düzeyde olduğu düşünülüyorsa. Ne kadar üst düzeyde olurlarsa o kadar taklit edilirler. Ne yaptıklarından habersiz olarak gruplardaki insanlar, grubun en parlak kişisinin ifadelerini, duruşunu, jestlerini ve hareketlerini kopyalarlar.
Ayaktayken veya oturduğunuzda bacaklarınızı çaprazlayarak tutmak, bir yere çabucak gitmek istediğinizde alacağınız bir pozisyon değildir.Makas duruşu yerinizde durmanız gerektiğini hissettiğinizde ortaya çıkar.
Bütün beden hareketleri ve yüz ifadeleri bir hikâye anlatır. Hikâyeyi anlamak için sadece neyi arayacağınızı bilmeniz gerekir.
Tüm insanların eşit yaratıldığına inansanız da yetki sizde olduğunda bedeniniz, alfa köpeğin siz olduğunu gösteren sinyaller gönderir.
Jestler duyguları iletir. Eğer birisi gergin hissediyorsa rahatsızlığıyla baş edebilmek için anahtarlarıyla oynayabilir, parmağındaki yüzüğü çevirebilir veya kıyafetlerini çekiştirebilir.
Kendinizi bir hayvan olarak düşünmek isteseniz de istemeseniz de gerçek şu ki öylesiniz ve diğer tüm hayvanlar gibi bedeninizin jest yapma, hareket etme ve pozisyon alma şekli bir gözlemciye sizin hakkınızda sözlerin söyleyebileceğinden çok daha fazlasını söyler.

Hayvanlar aleminin her yerinde, beden dili sürekli ve güvenilir bir iletişim şeklidir. İki, dört veya daha fazla bacaklı olsun, homo sapiens ve diğer tüm hayvanlar arkadaşça veya arkadaşça olmayan bir karşılamaya hazırlanır gibi birbirini ölçerler. İnsan bedeninin yapısı ve kodlamasından dolayı siz birçok sessiz mesaj gönderebilirsiniz, öte yandan diğer hayvanların gönderebilecekleri sinyal sayısı çok daha sınırlıdır.
Omuz silkmek, insanların kendilerini korumak veya kaçınmayı tercih ettikleri bir şeyden uzaklaşmak istediklerinde kullandıkları bir jesttir. Tam bir omuz silkmede, başınız yukarı kalkan omuzlarınızın arasında alçalır ve ağzınızın kenarları aşağıya döner, avuçlarınız yukarı gösterir ve kaşlarınızı kaldırırsınız.

Omuz silkme şu anlamlara gelebilir:

* Umursamazlık
* Küçümseme
* Bilmemek
* Utanç
Evrimsel koşullarda, konuşma nispeten yeni bir iletişim şeklidir ve insanın iletişim sürecinin 500.000 ila 2 milyon yıl arasında bir süredir parçasıdır.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elizabeth Kuhnke

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.