Elle Casey

Elle Casey

Yazar
7.7/10
31 Kişi
·
63
Okunma
·
4
Beğeni
·
940
Gösterim
Adı:
Elle Casey
Unvan:
ABD'li Avukat, Öğretim Görevlisi, Roman Yazar
Doğum:
Chicago, ABD
''Ne yazık ki ,takıntılı insanlar aynı zamanda çoğunlukla sağır, dilsiz ve kör olurlar.O yüzden ışığı görmelerine yardım etmeye çalışmak nadiren işe yarar..''
"Ian incinmiş olsa da, bu durum yalanların aside benzediği gerçeğini değiştirmez. Asitler eninde sonunda herseyi yer bitirir. Dogrulugunu.. kalbini.. ruhunu.. Buna değmez."
"Luceo non uro," dedi Mack. "Babam hep böyle derdi."
"Ne anlama geliyor?" diye sordum. Hâlâ oldukça sarhoş olmama rağmen Mack'in İngilizce konuşmadığından emindim.
"Eğer seninle bir şansım olmasını istiyorsam, riski göze alıp sana aklımdan geçeni söylemem gerektiği anlamına geliyor. Çünkü başarısızlık, hiç denememekten daha kötü olacaktır."
At homurdandı ve geri geri yürümeye başladı.
Dizginlere biraz daha asıldım. Atı durdurmaya çalışıyordum, fakat beni dinlemiyordu. Yanlış yöne doğru hızlanmaya başladı.
"Mack!" diye bağırdım. "Bu bozuk galiba! Ters bu! Geri geri gidiyor! Yola nasıl sokuluyor?"
Mack eyerini döndürerek güldü.
Daha önce çuvalladığın oldu mu hiç? Yani büyük ölçüde, berbat bir şekilde çuvalladın mı hiç?"
Maeve başıyla onayladım. "Evet. Hepimizin başına gelir. Çuvallamak, güçlü bir insan haline gelmenin bir parçasıdır." Maeve ellerini kalçalarına koyarak bana döndü.
"Ben güçlü biriyim, Andie. Ama bunun tek sebebi öyle biri olmak için savaşmamdır."
424 syf.
·10 günde·7/10
Merak ettiğim bir kitaptı. Tatil kitabı denilecek kadar hızlı okunabilen romantik komedi tarzında ve kitabın adı konu içeriğini tam olarak ifade eden çerezlik bir kitap. Çok klişe ve fazlasıyla serbest (!) başlangıcı ile modumu biraz düşürmeme neden oldu. Ancak ilerleyen sayfalarda doğal çiftlik hayatı ve her ne kadar bizim aile yapımıza uymasa da aile birliği ve bağlılığı güzel anlatılmış. Yalnız Teksas 'da olan Teksas 'da kalmadı iş ciddiye bindi.
424 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Normalde aşk kitapları okurken çok fena sıkılıyorum ama bu o kadar eğlenceli bir anlatıma sahipti ki hiç sıkılmadan keyifle okudum. Sonradan bir serinin ilk kitabı olduğunu fark ettim. Tek sevmediğim nokta cinselliği çok fazla üstte tutması oldu. Aşkı göstermenin tek ama tek yolu buymuş gibi bir anlatımı var. Ama çok güldüm ve çok eğlendim. Aşk kitaplarına da arada yer vermek hoşuma gidiyor sanırım.
424 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap beni resmen kendine çekiyor demiştim ve beğeneceğimi düşündüğümü söylemiştim: evet, kesinlikle beğendim! Eğlenceli bir kitaptı. Yazarın anlatımını, kitabın konusunu sevdim. Sevmediğim tek şeyi baş karakter Andie'nin kendi hayatını mahvetmekte ki üstün başarısı!

Bir insan normalde zeki bir insanken, kendi hayatı söz konusu olduğunda nasıl bu kadar geri zekâlı olur anlamıyorum. Kendince sebepleri vardı ama bana kalırsa tam da o sebepler nedeniyle hayatını istediği gibi yaşamalıydı.

Diğer bir baş karakter Mack, benim için mükemmel erkek formatındaydı. Bu kitabı okurken Vegas'a şöyle birkaç günlüğüne gidip, fütursuzca yaşamak istedim. İşte kitap okumayı bu yüzden seviyorum; yaşayamadıklarımı onlarla okurken yaşıyorum.

Bu kitabı yetişkin kişilere tavsiye ediyorum.

Kitabın konusu: Andie üniversite yıllarında parti kızıyken, şimdilerde başarılı bir avukat ve hayatını planlarla yaşayan bir kızdır.

En yakın arkadaşlarından birinin bekarlığa veda partisi için zorlada olsa Vegas'a giderken aldığın bir kararla eski parti kızı Andie'yi ortaya çıkarmak ister.

Eğlenceye doğru adım atmasından sonra Mack ile tanışması ve onunla bir gece geçirmesi ise çokta uzun sürmez.

Peki, umulduğu gibi bu ilişki tek bir geceyle mi sınırlı kalır?

Süprizlerle dolu Vegas şehrinde Andie ve Mack'ı da bekleyen bir sürpriz elbetteki vardır.
424 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bir solukta okudum.Harika bir kitaptı diyemem ama çok güzel bir romandı! yazarın dili oldukça akıcı, üç dört saatte bitirdim ben.Konusu çok hoşuma gitti.Taşra dediği yerleri anlatması ayrı bir hoşuma gitti, bizim köylerimiz gibi yerler olsa gerek.Aile kavramı biraz daha güçlü olabilirdi ama yazar üstünde bayağı durmuştu aslında.Bir tık daha bekledim sadece, bir tık daha canlandırabilmeyi aileyi.Tasarımı harikaydı bu arada, sırf onun içi bile okunur.
424 syf.
·Beğendi·9/10
Çok keyif aldığım bir kitap. Okurken devamlı gülümseten diyalogları var.Bir solukta okudum. Hayata kısa bir mola vermek için ideal, tam kafa dağıtmalık okuyun derim .
424 syf.
·8/10
Fantastik kitaplarimdan sonra cok iyi geldi diyebilirim.. kitabi gercekten begendim.. cok guldum ozellikle 21 oyunu ve at binme kisminda :).. Kovboy adamlari da sewerm Mack de hic fena sayilmazdi :D kararli olmasi ne iyi istedigini bilmesi ve kizi birakmamasi beklmesi cok hosuma gitti gunumzde bunlarn turu tukendi :D neyse kitap gercektn icine cekiyor sizi 3 4 saatte bitecek bi kitap elinize aldiginzda birakmak istemiyrsnz :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Elle Casey
Unvan:
ABD'li Avukat, Öğretim Görevlisi, Roman Yazar
Doğum:
Chicago, ABD

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.