Emily France

Emily France

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Emily France
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
240 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
İki sene önce toprağa verdiğiniz annenizi,bir anlığına markette şampuan alırken görseydiniz ne yapardınız ?Ben gözüne fener tutulmuş tavşan gibi kalırdım.Ama Riley ve arkadaşları Allahtan benden daha soğukkanlılardı da olayı çözene kadar üstüne gittiler.
.
Riley,Noah,Jay ve Kate.Her biri ailelerinden birini kaybettikleri için katıldıkları rehabilitasyon programında tanışan 16 yaşında lise öğrencileridir.Ve bir gün Riley,markette ölen annesini görür.Bir anlığına.Ardından Jay ve Kate de kendi kayıplarını görürler.Bir yandan bunun sebebini araştıran dörtlü diğer yandan buldukları kanıtlar ve yaşadıkları tecrübeler ile ölümden sonraki yaşamın gizemli kapısını aralamış olurlar.Peki bunu nasıl çözeceklerdir ? Yada çözmeye önce kendilerinden mi başlamaları gerekiyordur ?
.
Son zamanlarda okuduğum her kitap bir miktar kalbimi kırıyor.Bu kitapta da her bir karaktere ayrı ayrı üzüldüm ama Riley,kalbimi en çok kıran oldu.Onun duygularını okurken o yaşta bunu yaşamak zorunda kalmanın ne kadar zor olduğunu anladım. Karakterlerinin inandırıcılığı da çok iyiydi.Yazar karakterlerini öyle bir anlatmış ki , okurken siz de 16 yaşında yaptığınız hataları düşünüyorsunuz.İşlediği konu da baya ilginçti.Ölü insanlar görüyorlar,nasıl görüyorlar,ne oluyor derken kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.Sadece sonu azıcık tatmin etmedi beni.Sanki böyle bi havada kalmış gibi geldi.Belki de devamı vardır
Bir de kitap bana bir şey öğrettiyse,sebepsizce ürpermelerimizin asla sebepsiz olmadığıdır.Beni baya geren ve meraktan çatlatan bu kitabı aşşırı öneriyorum canlarım
240 syf.
·7/10
Riley, Kate, Jay ve Noah’nın ortak bir özellikleri vardır, sevdikleri birini kaybetmiş olmaları. Bir rehabilitasyon merkezinde tanışıp çok iyi arkadaş olurlar.

Bir gün kutuda buldukları ve asla dokunmamaları için uyarısı olan haçlı bir kolyeyi takıp denerler. Sonrasında Riley bir markette kaybettiği annesini, Kate teyzesini, Jay ise babasını görür. Sadece kendi kayıplarını da değil, diğer bütün ruhları görmeye başlarlar.

Bu olayı arkadaşları Noah’ya anlattıklarında bir araştırma yapıp, bilgi toplamaları gerektiğini söyler ve kimseye bir şey söylemeden ortadan kaybolur. Geri döndüğünde ise bu yaşananların arkasında daha fazlası olduğunu farkeder.

Sonrasında araştırmalar, mağaralar, iletişime geçmeye çalışan ruhlar, kayıplarının acısı içinde çabalayan bu arkadaşların maceralarına giriş yapıyoruz.

Güzel bir kitaptı. Özellikle ailenizden ya da yakınınızdan birini kaybettiyseniz bazı yerleri sizi etkileyip, yüzünüzde bir tebessüme sebep olabiliyor ve ‘ Neden olmasın ? ‘ diye düşündürebiliyor.

Özellikle birinden özür dilerken buna sebep olanın iyi bir ruh olduğu, sarhoş olurken de buna sebep olanın kötü bir olduğu düşüncesi çok değişik geldi. Ve ürpermelerimizin, tüylerimizin diken diken olmasının ya da bazen bir hafiflik hissettiğimizde veya ağırlık hissettiğimizde bunun sebebinin ruhlar olması çok ilginç bir düşünce idi.

Kısacası ben sevdim kitabı. Samimi, dost canlısı, sıcak bir hikayeydi. Yazarında sonda açıkladığı üzere Loyolalı İgnatius’un gerçek olması ve gerçekten de ruhlarla ilgili araştırmalar yapıp, yaşadığı tecrübeleri ve olasılıkları kaleme alması ayrı ilgi çekici ve şaşırtıcı geldi.

Sonu biraz havada kalmış gibiydi, daha farklı bitebilirdi belki ama yine de sonu çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmıyor. Tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emily France
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.