Emin Gürdamur

Emin Gürdamur

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
2
Beğeni
·
236
Gösterim
"Kuşlar kimi tenha gecelerde sebepsiz uyanırlar, derdi dedem, Allah'la konuşmak için." Bazen insanlar da uyanır. Sebepsiz yere arada ama en çok ateşten bir hançer vurunca kalp diye kaynayan, kan atan o yere, hüznün ve umudun evine. Doğrulmaya fırsat bulamadan, iç çekerler Allah'ın duyduğunu bilerek. Bir duyan olsa deli der insanlar arasında ama tek tek sayıp dökmek Allah'a, ne varsa içlerine çöküp kalmış, kursaklarına birikmiş. Sonra o da geçer. Sadece sükut ve gözyaşı. El meded.
"Sandık ki doğup büyüdüğümüz, yolunu yokuşunu bildiğimiz şehirlere aşina olmak bizi bütün dünyaya aşina kılacak."
Bu hatayı neresinden tutup anlamaya çalışırsak, ona başka yerlerinden bir doğruluk atfetmiş olacağız. Susalım.
Belki sana koşmak, sana konuşmaktan daha kolaydı. Belki hayata dair bütün arzularını kaybetmiş bir adamın takatsiz parmaklarıyla vehim pencerelerinin buğusuna yazılar yazmak en berbat seçenekti. Belki göz kamaştırıcı her ışık gibi sen de daima dipsiz bir uçuruma açılıyordun. Penceresiz sözler bulmak daha iyiydi, içine hiçbir sitemin, hiçbir kırgınlığın, hiçbir suçlamanın sızmadığı kör odalar, karanlık mahzenler inşa etmek... Bilemiyorum.
Okuduğum en güzel hikaye kitaplarından biri. İlk kitap olmasına rağmen ustalık işi. Yakınlarda hikaye kitabı okumayı düşünüyorsanız tavsiye ederim.
"Atları Uçuruma Sürmek" içinde bir sonbahar havası taşıyor ve hatta kasım ayı. evet evet kasım. yayın tarihi bilerek mi yapılmış bilmiyorum ama bu öyküler buram buram kasım kokuyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emin Gürdamur
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.