Emine Tanırgan

Emine Tanırgan

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
1
Beğeni
·
2
Gösterim
Bildiğim tek şey ona bilmediğim bir yerlerden duyduğum öfkeydi.
Yaşamak, zorluklarla mücadeleye içerlerden başlamak demekti.
Benim yaşamaktan anladığım şey buydu işte...
Emine Tanırgan
Sayfa 31 - Akademisyen Kitapevi
"Neler oluyor? Neden şuranda değilsin? Ne var söylesene?"
.
Elife, gizlice etrafına bakındı ve beni usulca kenara çekti. "Bak Mihrican! Benden duymuş olma sakın ama Gaye ve onun tayfası senin hakkında herkese çok berbat şeyler söylemiş."
.
Sinirlenip çatacak bir konu bulduğuma sevinmiştim ve hemen öfkeyle bir çığlık kopardım.
.
"Şey... Mihrican, bak ne olur beni ele verme. Gaye, dün laboratuara giderken senin saçında bit görmüş. Ve bunu herkese anlatmış. Bu yüzden de herkes senden uzaklaşıyor."
.
Yukarıda okuduğunuz alıntı beni derinden sarstı. İlkokulda yaşadığım tüm travmaları hatırladım bir anda. Yazar beni çok üzdü ): O yüzden hemen bitiremedim, bir türlü elim gitmedi okumaya. Biliyordum, yazar beni yeniden sarsacaktı. Sarstı da. Tötü yazar
.
Mihrican anneannesi tarafından büyütülen 3 kardeşin en büyüğü, en huysuzu ve en şükür bilmeyeni.
.
Küçük yaşta anne babası ölünce anneannesinin maaşıyla kıt kanaat geçinmeye çalışıyorlar. Üstüne üstlük de Mihrican'ın hırçınlığı, bitmeyen açgözlülüğü dayanılacak gibi değil. Nermin adında bir kızla arkadaş olduğunda düzeleceği yerde daha da çığrından çıkıyor.
.
Mihrican bile kendi öfkesinin sebebini anlayamıyor bazen. Sonra gizlenmiş bir sandıkta bir gazete güpürü ve mektup buluyor Mihrican. Gazeteden korkunç bir cinayeti okuyor. Mektubunda okuyunca, Yıllar boyunca ondan gizlenilen sırrı öğreniyor...
.
Devamı yok. :)) Mihrican çok yakında @kerasuskitap farkıyla 2. Basıma geçecek. Şimdiden tebrik ediyorum ve size de Kerasustan almanızı tavsiye ediyorum. (kapak ne çıkacak meraktayım)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.