Emirhan Albayrak

Emirhan Albayrak

Yazar
6.3/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Emirhan Albayrak
Unvan:
Yazar
HİÇTEN ADAM
"Ne kadar hırsın varsa azmine bağışla, ne kadar hayalin varsa geleceğe bağışla, ne kadar derdin varsa uykuya bağışla, ne kadar yorgun olursan o kadar ayakta kalmaya çalışma, dinlenmesini öğren çünkü yorgun insan adım atarken isyana, dinlenmiş zihin koşarken umuda gider... "
89 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar.
Bugün çok genç bir yazarımızın kitap yorumuyla geldim.
Yazarımız da kesinlikle ışık var ve Müjde Aklanoğlu'nun kendisinin bizzat bana, ben yetiştirdim dediği ve öncülük yaptığı bu yazarımızla tanışmak nasip olmuştu. İstanbul'da ki fuarda. Çok sempatik, ışıl ışıl gözleri patlayan, güler yüzlü bir genç.
Kitabın yorumuna gelince, deneme türünde olan bir kitaptı. Dili sade ve akıcıydı. Duyguyu hissettirmekte başarılıydı yazarımız. Kısa olması sebebiyle birkaç saatte okuyabileceğiniz bir kitap.
Kendi ilk aşkını ve acısını anlatmış.Emir çok sevmiş Bahar'ı ama sevgi bazen yetmiyor değil mi? Emir yıllardır yolunu gözlediği Bahar'ını üniversitesi de iken arkadaşının yanında nişanlısı olarak buluyor. Ve o ilk karşılaşma ta ta ta tam burası dehşet güzeldi. Emir'le birlikte yaşadım sanki o anı ya Güya birbirlerini tanımıyorlar ve tokalaşmak için uzatılan eller.
Susmuş Emir, acılarını da kalbine gömmüş ve arkadaşına ayıp olmasın diye delikanlıca susmuş. Valla tebrik ediyorum. Ben hayatta susmazdım.
Bu yaşında, duygularını çok güzel aksettirebilmesi.... Tebrik ediyorum. Bol bol okurları olsun inşallah Çok iyi yerlere geleceğinden eminim. Ayrıca imzalı kitabı için de tekrardan teşekkür ediyorum kendilerine
Okumanızı öneririm arkadaşlar
İyi okumalar diliyorum
Kitapla kalın
89 syf.
·Beğendi·8/10
Genç yazarımızın kendisinden, çevresinden ve sevdiklerinden yola çıkarak aktardığı hisleri, duyguları okuyoruz bu kitapta.
Çağın yaşattıkları ve etrafını saran anlamsızlıklarla ilgili bir serzenişi var yazarımızın ve bunları tespitler üzerinden okuyucuya yansıtıyor.

Sevgiyi, hayalleri en saf hali ile dökülmüş bu satırlardan tekrar öğreniyoruz. Yazarın gözünden yeniden farkında varıyoruz birçok şeyi...
.
85 sayfa içerisinde, altı çizilecek birçok anekdot vardı ve bunlar çizimlerle süslenmişti.
Kitaba kapağından iç sayfalarına kadar inanılmaz şekilde özenildiğini de söylemek isterim.
Zaten @mujde.aklanoglu.official katkısı olduğu öğrendiğimde buna şaşırmamam gerektiğini anladım.
89 syf.
·Puan vermedi
Hiçten Adam kitabı deneme türünde.

Mert'in lise döneminde görüp aşkıyla yandığı Bahar arasında geçen amansız bir sevda anlatılıyor.

Sustu, aşk karşısında susarak büyüye kapıldı. Korku vardı yüreğinde Bahar ondan yana bakmaz diye yüreği pır pırdı.

Yıllar sonra tekrar karşısında bu kez başkasının nişanlısı olarak görünce sevgi bu tükenir mi?

Sevme işinin dokunmak, hissetmek olmadığına ne güzel örnek vermiş. Yıllar boyu o arkadaşının nişanlısı ve karısı olarak kaldı Mert sessiz aşkında ten tene bir parmak diğer parmağa dolanmadan sevdi.

Onu konuşurlarken yüreğinde yanan yangına kucak kucak odun attılar, yandı da yine nasıl yaktın demedi.

Sevmenin en yalını, yürek burkanı, gerçek sevgi dedikleri böyle bir şey olsa gerek.

Kelimelerin altında koca bir savaş vardı. Özellikle bu sebeple yazarın yalını merak etmiştim ve yaşı oldukça genç oluşuna rağmen kalemi ve yazdığı satırlar bir hayli büyük.

Okurken aşkı tekrar hissettim. Sevgi dediğin öyle ona sarılınca olmuyor. Uzaklarda aşk olur mu derler ya hani, olur. Öyle de olur, dokunmadan da olur, gözlerine bakmasan da olur. Nefesi değsin saçlarına uzaktan sen ona bulandın bile...
89 syf.
·7/10
Bugünki kitabım Emirhan albayrak #hiçtenadam kitabını #okudumbitti
Gelelim konusuna ama öncelikle belirtmeliyim ki deneme türünde bir kitap olmasına rağmen yazarın yazım dilini beğendim zamanla daha güzel kitaplar çıkaracağına inanıyorum..
Konusu ise Emir'in ilk aşk acısı, hayal kırıklıkları ilk aşkını arkadaşının nişanlısı olarak karşında bulması... Yaşananlar üzerine çıkarımlar...
Annesinin sözleri çok hoşuma gitti bence ilk pskiloğumuz annelerimiz ama çok zaman sonra farkına varıyoruz....
Hepimizin zaman zaöan içimizden söylediklerinin kelimeye dökülmüş halleri...
#alıntı
¶Sohbet ederken dinleyici ol, iki sözüm arasına girip kendini kanıtlama...
¶Zamanın meftunlarıydıkbiz,. Kuru bir yaprak misali rüzgarın yön verdiği kaderimizi suçlayarak, cehaletmize yenilmiştik. Bize göre hep birileri suçluydu. Dilediklerimiz olmadığı zaman kader suçluydu, sevilmediğimiz zaman sevdiğimiz suçluydu, sınıfta kaldığımızda öğretmenimiz suçluydu. Hep Birilerinin suçunun altına sakladık gerçekleri, hep birileri bahanemizdi, Kılıfımız hazır, sebebimiz çoktu.....

Yazarın biyografisi

Adı:
Emirhan Albayrak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.