Emre Taşkıran

Emre Taşkıran

ÇevirmenEditör
8.0/10
104 Kişi
·
312
Okunma
·
0
Beğeni
·
124
Gösterim
Adı:
Emre Taşkıran
Tam adı:
S. Emre Taşkıran
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
136 syf.
·1 günde·9/10
İntikam... Marvel'de çok sevdiğim deadpool,punisher ve wolwerine yer aldığı 5 ronin hikayelerini barındıran bir intikam hikayesi. Çizimleri hayran kaldım açıkçası. hikaye olarak hiç sıkılmadan bi solukta okuyabiliyorsunuz. 5 ayrı hikaye gibi dursa da sonunda toplanıyor hikaye. lakin sonunu pek beğenmedim. daha iyi olabilirdi. toplanmaları gerekirdi benim gözümde :) en sağlam karakter deadpool'du yine tam olarak onu yansıtmışlardı. bir de punisher tam bir punisher'dı :) kelebek yani psylocke ve hulk biraz geride kalıyor. bu arada 8 yerine 9 verme sebebim çizgi romanın alt metni : "intikam uğruna yanıp tutuşan ve sadece ona bel bağlayarak kendini hazırlayan kişilerde intikam olgusu bitince.(yani işleri bitince) boşlukta kalınması. ve geçmişe duyulan pişmanlık!" bu söylediğim cümleleri güzel yansıtmışlardı :) çizgi roman ve kılıç katana seviyorsanız kesinlikle okuyun.
144 syf.
·7/10
Bizim bildiğimiz Batman ve Superman sinsi bir  tanrıça yüzünden paralel bir dünyaya gönderilirler. Bu paralel dünyada, daha az acı çekmiş ve daha mutlu olan Batman ve Superman ile karşılaşırlar.

!! SPOILER !! ⬇

Aslinda sinsiTanrıçanın amacı şuymus:
(ALINTI)
" Anlamıyorsun. Bu bir yarışmaydı. Dünyalarınızdan hangisinin en iyi kahramanlara sahip olduğunu kararlaştırmak için. Ama siz kristali yok ettiniz. Asla hazır olamayacaksınız. Ama şu çocuklar (bizim Batman ve Superman yani) Onlar gücü istedi. Onlar acımasız, hoyrat, tehlikeli. Onlar yaşayacak bende yaşayacağım. Onların dünyasında, güven içinde "
152 syf.
·Beğendi·10/10
X-Men'in Kötü Adamı " MAGNETO " Hep Kötü Bir Adam mıydı ?
Bu Çizgi Romanda Bir Süper Kahramanı Değil 9-10 Yaşındaki Bir Çocuğun Gözünden
2. Dünya Savaşının Almanyasını Okuyoruz Ve Çizgi Roman Sanatının Gücüne Şahit Oluyoruz.
184 syf.
·Puan vermedi
Ben daha çok çizgi romanların orijinal dilinde okulması taraftarıyım... Ve diziyi takip ettiğimden dolayı bu seriye başlmak istedim. Açıkçası diziyle hiçbir alakası yok. Sadece benzer karakterler farklı yerlerde kullanılmış... Ki hiç olmayan 2 karakter var diyebilirim. Ama çizgi roman bir süre sonra diziden farklı bir haz vermeye başlıyor.
112 syf.
·2 günde·7/10
Evet yine Batman. bu sefer 2 öyküsü ile. Batman Viktorya çağında. her ne kadar iki öykü zayıf olsa fikir olarak güzeldir. Öyküler başlamadan bitiyor gibi. Batman ve Karındeşen Jack evet fikir iyi ama işleniş kötü. yinede güzel 2 iki BATMAN öyküsü.
112 syf.
·Puan vermedi
Gotham’ın Gaz Lambaları (Gotham by Gaslight) yurt dışında ilk kez 1989 yılında, tek seferlik bir macera olarak yayınlanmış aslında. Ancak gördüğü ilgi o kadar büyük ve yoğun olmuş ki DC Comics’in daha sonra Elseworlds (Başka Dünyalar) adında, kahramanlarının başka çağlarda alternatif maceralar yaşadığı bir yan seri başlatmasına önayak olmuş. Yani eğer bugün Superman: Red Son, Kingdom Come ve Injustice gibi birbirinden muazzam alternatif DC çizgi romanlarına sahipsek bunu büyük ölçüde Gotham’ın Gaz Lambaları’na borçluyuz diyebiliriz.

Çizgi romanımız zamanında pek çok Karındeşen Jack hikâyesine imza atmış olan ünlü korku yazarı Robert Bloch’un (kendisini Sapık filminin senaristi olarak da hatırlayabilirsiniz) yazdığı bir mektupla başlıyor. Bloch “Adres; Cehennem” (From Hell) adlı bu yazısında Karındeşen Jack’in 1888 yılında, yarım bir insan böbreğiyle birlikte polislere gönderdiği gerçek mektubu taklit ediyor; ki o mektubun başlığı da “From Hell” olarak geçer zaten. Seri katilin ağzından yazılan bu bölüm, okurlara hem Jack’in işlediği korkunç cinayetleri hatırlatma hem de arkasındaki yatan gizem hakkında küçük bir önbilgi verme vazifesi görüyor.

M. İhsan Tatari

İncelemenin tamamı: https://kayiprihtim.com/...hamin-gaz-lambalari/
152 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Tek KELİMEYLE çok beğendim. NORMAL şartlarda Marvel'ın çoğu kahramanlarını sevmem. İçlerinden 2/3 tanesini çıkardın mı Marvel evreni Çok komik bence. Ama X Men Magneto - Vasiyet hedefi tam 12 de vurmuş bence.Çizimlerin tamamına yakını enfes. Hikaye ise beni en çok etkileyen kısım. çok güzel ve çok gerçekçi. Herkese tavsiye ederim. Tabi süper güçler yerine insani duyguları tercih ediyorsanız...

Yazarın biyografisi

Adı:
Emre Taşkıran
Tam adı:
S. Emre Taşkıran

Yazar istatistikleri

  • 312 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 112 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.