Erdim Bakırcı

Erdim Bakırcı

Yazar
6.7/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Erdim Bakırcı
Unvan:
Yazar
" Ne yaptığımı çok iyi biliyordum.
Ne istediğimi arıyordum.
Tehlikeli bir masal görüyordum ve uyanamıyordum ben.
Bildiğim gibi ama eskisinden çok daha iyi oynuyordum bu oyunu.
Herkesin gördüğüyle benim gördüklerim, iki farklı düş gibi.
Ama biri gerçek, biliyorum.
Bana deli dediklerini duyabiliyorum.
Deli olmak istemiyorum, biliyorum.
Kimse bana inanmıyor, hatırlamıyor.
Oyun oynadığımı zannediyorlar ama bilmiyorlar.
Benim bildiklerimi bilselerdi yazmazdım zaten.
Yapmak zorunda olmasaydım okumazdım zaten.
Okumak zorunda olmasaydım okumazdım hiç.
Okutmak zorunda olmasaydım yazmazdım hiç.
Düş görmek istemeseydim uyumazdım hiç.
Oynamak istemeseydim hiç, oynamazdım.
Ama istedim ve buradayım.
Sadece düşlediğim için.
Ve uyuduğum için... "
278 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Kitap beni etkilemeyi başardı.İlk başlarda durgut gitti ama sonradan açıldı bitirmeden uyumuyum dedim.
.
.
Kitabı elime alınca aşk mı diye düşündüm aslında.Hadi gelin kısaca konusuna geçelim.
.
.
Karakterimiz ceren üniversite öğrencisi.Ceren öğretmeni hakana aşık oluyor.Ve kitabı aslında cerenin ağzından okuyoruz.Daha fazla yazarsam kendimi tutamayıp anlatcam hemen edinin bu güzel kitabı.
.
.
Kişinin hayatı,düşünün rengine boyanmıştır.
278 syf.
·Beğendi·8/10
#okudumbitti #kitapyorum
#birazdasanabağlı 278 Sayfa

.
"İnsanlar arasında çok ince sınırlar vardı çoğu zaman; o sınırlara gelmek için çok uğraşılıyor, ama tam sınırdayken beklenmedik bir anda hiç istenmeden o sınırda kalınabiliyordu. Kimilerine göre bu sınır karşı çıkma, istemedikleri şeyleri yapmama iken kimilerine göre büyüklerine saygı, küçüklerine sevgi biçiminde oluyordu."
.
Herkese Merhaba
.
Bugün sizlere okurken çok fazla etkilendiğim bir kitap bırakıyorum. Kitaba ilk başladığımda biraz sıkıldım, tam içeriği anlayana kadar biraz zaman aldı, ama sonrası kitap aktı gitti. İlk başlarda neyi nasıl, bu kim, o nerden çıktı diyerek okudum, lakin sonunda da ters köşe oldum. Kitabın konusu oldukça etkileyici...
.
Baş karakterlerimiz Ceren ve Eren... Üniversite öğrencisi Ceren intihar etmekten son anda kurtardığı Eren'i evine alır ve birlikte yaşamaya başlarlar. Eren uğruna intihar ettiği kız için sürekli mektuplar yazmaktadır. Ceren de ara sıra gizli gizli bu mektupları okur, ama bu iki genç bu süreçte birbirlerine aşık olurlar. Ayrıca Ceren gittiği okulda hocasına aşıktır ve kendisine Eren'den ve sürekli yazdığı mektuplardan bahseder. Pekii ama burada rahatsız olan Ceren mi, Eren mi? Ceren'nin son durumu ne olur? Eren Lorena'sına kavuşacak mı?
Değişik bir kurgu, harika bir kitaptı...
.
Ben kitabı büyük bir keyifle okudum ve bu tür kitaplar okumayı seven herkese içtenlikle tavsiye ederim. #okudumokuyun derim... Bir solukta biten, ama kitabın son 60 sayfasında yok artık dedirten bir kurgu. Yazar Erdim Bakırcı yürekten kutluyorum... Kaleminiz hiç tükenmesin Erdim Bakırcı
.

.
#kitaptanalıntı
"Hayattan sadece bir adım geride olduğumu zannetmiştim bu zamanlarda ama yavaş yavaş öğreniyorum ki bir hayli yolum daha var hayatta."
"Mutluluğun başı mutsuzluktur, mutluluğun ise sonu yine mutsuzluk!"
.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar... Sorgulatan, düşündüren ve hayatı anlamlandıran okumalarınız olsun...
278 syf.
·Beğendi·8/10
Farklı bir iç dünyaya sahip Ceren’in üzerinden çok güçlü bir hikaye okuyoruz. Hayatını kurtardığı Eren ile yaşadıkları, öğretmenine duyduğu sevgisi, arada kalıp kendini sorgulayışı derken, kitabın başında düşündükleriniz sonlara doğru bambaşka bir boyuta geçiyor.

İşte ben bunu seviyorum

Bu dünyada tek ilham kaynağı vardır, o da ölümdür. Ölümü düşünmektir.
Kendimi, umutsuz yalnızlığında, onun bu yalnızlığına bir sayfa daha ekliyormuş gibi hissediyordum; beni yanında olması için çağırıyor, güçsüzlüğünü sanki bir hastaya iğne vururmuş gibi aşılayıp sonra da etki etmesini bekliyordu
278 syf.
·Puan vermedi
Yine beni etkileyen bir kitapla geldim. Dili muazzam derecede akıcı sayfalar akıp gidiyor. Kitabın kapağına bakıldığında bir aşk kitabı gibi dursana içerisinde bir çok duygu barındırıyor. Okurken bir noluyor us diyorsunuz. Peki ya kitabın sonu tamamen bir ters köşe sonunu asla tahmin edemediğiniz kitapları okumaya bayılıyorum.
۰
Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse; kitabı Ceren’in gözümden oluyoruz Eren asında hoşlandığı bir adam var ama bu adam odasına kapanıp sürekli mektup yazan biri. Üniversite de okuyan Ceren sınıfının en iyisi arkadaşları tarafından sevilen Ceren okuldaki hocası Hakan’dan etkileniyor. Bir yandan Eren bir yandan Hakan hoca nerden ne yapacağına karar veremiyor. Bu arada Eren’in sürekli mektup yazdığı kişi ise Lorena peki bu Lorena ile Ceren arasında ki bağlantı ne?
Ceren hangisini seçecek?
Ve başlarına neler gelecek? Daha fazlası işim kesinlikle kitabı okumanız gerekiyor.
278 syf.
·4/10
Biraz zorlanarak okuduğum ama çok beğendiğim bir kitap okudum. Kitabın dili akıcıydı ama konusu biraz beni zorladı. Okurken yavaş yavaş anlayarak ilerlemem gerekti. Ama finale doğru aslında çok güzel bir kitap olduğunu anladım ve hepinize tavsiye ediyorum. Kitabın verdiği mesaj güzel ve etkileyici.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erdim Bakırcı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.