Erik Axl Sund

Erik Axl Sund

Yazar
7.6/10
22 Kişi
·
42
Okunma
·
5
Beğeni
·
640
Gösterim
Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.
"Bunları yaparken kaç yaşındaymış Samuel ?"

"Ilk cinayetini yedi yaşındayken işlemiş. On yaşına geldiğinde işlediği cinayetlerin ve tecavuzlerin sayısını unutmuş. Bütün bunları uyuşturucu ve alkol etkisinde yapmış "

"Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"

"İnsanlık değil, yalnızca erkekler ....Diğerlerini hesaptan düşebilirsin. "

-Sustular.
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus
Kulakları yalanları dinliyordu.Kulaklarından hiçbir yalanın girmesine izin vermemeliydi çünkü yalanlar çok geçmeden midesine iulaiacak ve bedenini zehirleyecekti.
- "Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"
- "İnsanlık değil, sadece erkekler... Diğerlerini hesaptan düşebilirsin."
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus Yayınları
İnsanın bir başkasına karşı ne kadar kötü olabileceğini bilmek, hiçbir şeyin delemeyeceği bir zırha dönüşüyordu. Hiçbir şeyi de dışarı bırakmayan bir zırh.
İçini tutkalla doldurduğu poşeti kokladı.Önce başı döndü,sonra etrafındaki sesler iki katına çıktı.Nihayet Karga Kız kendini yukarıdan görmeye başladı.
Affetme duygusunu içinde bir bulabilse hem kendisinin hem de affedilmenin Özgür kalacağını biliyordu.Uzun yıllar boyunca unutmaya çalışmış fakat başarısız olmuştu.
Zamanı aldatmayı hiç başaramamıştı. Aksine kolundan tutan zaman, onu alıp götürmüştü.
432 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Stockholm'de kimsesiz çocuklar öldürülmeye başlamıştır. Soruşturmanın başındaki isim olan Jeanette Kilhberg bazı kişilerden şüphelenir ancak bir delil elde edemez. Bu arada psikolog olan Susan da kendi hastaları olan Samuel Bai ve Victoria Bergman'ın kasetlerini dinlemektedir. Bir şekilde Jeanette ve Susan'ın yolları kesişir. Soruşturmayı beraber yürüteceklerdir. Jeanette'nin kocası Ake ile, Susan'ın da eski sevgilisi Lasse ve yeni sevgilisi Mikael ile sorunları vardır. Bu arada Victoria'nın kasetlerini dinleyen Susan bazı şeyleri çok tanıdık bulur. Karga Kız'ın kimliği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Ama gerçek kimliği insanları şoke edecektir. Bu arada Victoria'nın anne ve babası da ölür. Jeanette'nin oğlu Johan da tehlikededir. Acaba Victoria gerçekte kimdir? Katil neden çocukları öldürmektedir? Jeanette katili bulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
432 syf.
·7/10
Çok iyi diyememekle birlikte zaman kaybı değil, türünü sevenler okumalı. benzerlerinden ayrılan özellikleri var fakat spoiler olmasın diye anlatmayacağım elbette:) merakınız sonuna kadar sürecek
432 syf.
·10/10
Ejderha Dovmeli Kiz 'dan sonra Uzuuun zamandır psikolojik gerilim okumamıştım. Bir gerilim kitabinda hic biseyi tahmin edemez mi insan? Edemedim, hemde hic biseyi tahmin edemedim. tam olarak 320. Sayfadan itibaren şaşkınlık içinde tamamladım Karga Kiz 'i. Benim acimdan tum sir perdesi o sayfadan itibaren aciga kavusmaya basladi yani Ne hikayeydi ama ! Devam kitaplarının cikacagindan habersiz tam araştırma yapmadan aldığım bi kitaptı.. Bahsedildigi gibi Hannibal Lecter'e elveda diyebilirim Cok beklemeden devam kitaplarına ulasabiliriz umarim.
344 syf.
·11 günde·10/10
Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi içerir.Katilimiz,çocukluğunda maruz kaldığı aşağılanma yüzünden yaşadığı öfke ile herşeye başlamıştı vd bununla baş etme yolu olarak ise başına gelenleri sembolik olarak kurbanlarına uygulamakla yaptı.Bu karakter çok tanıdık geldi,bana sanki. :)Kurbanlarla bağlantılı olan kişiler bir bir kaybolurken Komise ve psikolog yılmadan peşine düşer.Yaşananları örtbas etmeye çalışanlara ise meydan okutarak zincirin başındaki kişiyi zor olsa da bulurla.Bölünmüş kişilik bozukluğu olan karakterimiz ise ne yapacaktı?Tavsiye ederim.Akıcı ve güzel bir seri.Keyifli okumalar. :)
432 syf.
·1 günde·10/10
Serinin ilk kitabı.Akıcı ve sürükleyici idi.O gerilimi çok iyi yaşattı ve merakta bırakarak biten bir kitap.Her şey işkence görmüş Ve terk edilmiş bir ceset ile başlıyor.Sonrasında ise katil aranırken,şüphelilerin psikolojisi ve cesette bulunan maddeler işi daha da karmaşıklaştırıyor.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
360 syf.
·11 günde·10/10
BLogumdan alıntılama yapuyorum.Karga kızın peşinse bir sağlık görevlisi,bir kamu personeli,bir polis merkezinin tüm çalışanları Ve bir psikolog.Karga koz nasıl oluyorda ardında iz bırakmadan ortadan kaybolduğunu Ve usanmadan nasıl adım adım aradıklarını okuyoruz.Keyifli okumalar.
432 syf.
·10/10
Benim gibi psikolojik gerilim hastası mısınız? Doğru yerdesiniz. :) Fazla karakterler tarafından anlatılan kitapları genelde sevmem. Karga Kız da olaya dahil olan kişi sayısınca fazlaca kalabalık bir hikaye ancak güzel. Öncelikle uyarayım, suç ve gerilim ile harmanlanmış rahatsız edici detaylar kitapta oldukça yoğun. Fakat psikolojik analizler, gidişat ve olay örgüsü yerli yerinde. Victoria’nın çoğu psikolojik gerilim kitabının temelinde bulunan aynı olaydan ötürü yaşadığı bir rahatsızlık onu Karga Kız olmaya itmiş. Özellikle de Karga Kız’ın hikayesi olaya dahil olduktan sonra sürüklenip gideceksiniz. Ve finali... Tahmin ettiğiniz şeyler dahi olsa okurken yine de farklı ve şok edici hissettiriyor. Ben beğendim. Psikanalizleri ve karakter tahlillerini ayrıca fazla sevdim.
355 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Tamam devam kitabı olarak ciddi anlamda ilerliyoruz ancak olay kurgusu o kadar karışık ve olaya dahil olan o kadar çok kişi var ki, yine grafikler çıkartarak okuduğum bir kitap oldu. Kitabın bazı yerlerinde soyad bazı yerlerde isimle aynı kişiden bahsedilmesi, akılda tutulabilirliği zorluyor
Victoria Bergman neden Sofia'ya dönüştü vu kitapta durumu daha iyi anlıyoruz. Janette o kadar iyi bir polis olarak görüyor ki kendini, ona acıyor çoğu zaman da kızıyorum ister istemez.
Lienna için ve annesi KÖR olan tüm o masum kızlar için de üzülüyor insan. Son kitapta umarım bu kadar karışık değildir.
360 syf.
·74 günde·9/10
Psikanalizleriyle, duygu geçişleri ve kurgusuyla en sevdiğim psikolojik gerilim serisi oldu Karga Kız. Hassas okurlara tavsiye etmem; içinde oldukça ağır ve rahatsız edici detaylar barındırıyor. Victoria’yı çözmek ise her bölümde hem daha çok zorlaşıyor hem de onu anlamanız kolaylaşıyor.

Arka kapakta da söylenildiği gibi; Bu zayıfların, güçlerini kanıtlama mücadelesi.

Tek sıkıntı şu, Victoria bu kadar zeki ve işini yürütebilen biriyken polis arkadaş nasıl bu kadar saf olabildi? Bir şeyleri çözüyor, anlıyor, isimleri yakalıyor fakat o ismin kendini katile götürebileceğini umarken bile aklına ‘onun katil olabileceği’ gelmiyor. Bir polis için, nasıl bu kadar büyük bir noktayı kaçırıyor? Perspektifi çok kısıtlı bir karakterdi kendisi.

Sophia çok akıllı bir kadın, fakat Victoria onun da elini kolunu bağlayan bir detay. Yine de korkusuna rağmen işini yürütmeyi bildi. Fakat J. biraz daha dikkatli olsaydı her Victoria adı geçtiğinde Sophia’nın üzerine çöken afallama ve gerginlik ifadesini yakalayabilirdi. Bir polisi geç nasıl bir insan sohbet ederken karşısındakiyle değil de sağla solla ilgilenir. Düzgün bir göz teması kurmaz? Sophia o kadar da iyi bir oyuncu değildir sanmıyorum. Jeanette bence bu kurgudaki en vahim kişiydi. Onu her okuduğumda gerçekten haline acıdım diyebilirim.

Yine de tüm bunların ortasında profesyonel bir eser var. Zaten en iyi psikanaliz ödülü de almış bir seri ki özellikle Sophia’nın yaptığı analizler, çıkarımlar ve saptamalar gerçekten beni bitirdi. Fark ettim ki sırf bunun için okuyorum bu seriyi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 42 okur okudu.
  • 46 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.