Erik Axl Sund

Erik Axl Sund

Yazar
8.0/10
14 Kişi
·
18
Okunma
·
5
Beğeni
·
488
Gösterim
Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.
"Bunları yaparken kaç yaşındaymış Samuel ?"

"Ilk cinayetini yedi yaşındayken işlemiş. On yaşına geldiğinde işlediği cinayetlerin ve tecavuzlerin sayısını unutmuş. Bütün bunları uyuşturucu ve alkol etkisinde yapmış "

"Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"

"İnsanlık değil, yalnızca erkekler ....Diğerlerini hesaptan düşebilirsin. "

-Sustular.
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus
- "Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"
- "İnsanlık değil, sadece erkekler... Diğerlerini hesaptan düşebilirsin."
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus Yayınları
İçini tutkalla doldurduğu poşeti kokladı.Önce başı döndü,sonra etrafındaki sesler iki katına çıktı.Nihayet Karga Kız kendini yukarıdan görmeye başladı.
Kulakları yalanları dinliyordu.Kulaklarından hiçbir yalanın girmesine izin vermemeliydi çünkü yalanlar çok geçmeden midesine iulaiacak ve bedenini zehirleyecekti.
Affetme duygusunu içinde bir bulabilse hem kendisinin hem de affedilmenin Özgür kalacağını biliyordu.Uzun yıllar boyunca unutmaya çalışmış fakat başarısız olmuştu.
Zaman,iradesizkerin ve harekete geçme yeteneğindeki sahip olmayanların en iyi arkadaşlarıydı.
Ger bir saniyenin kendi ömrü,başı Ve sonu olan bir öyküsü olacaktı.Her saliselik kaçınılmaz bir önemi olacaktı.Ölüm ile yaşam arasındaki fark olabileceklerdi.
Dikkat spoiler içerir.
Stockholm'de kimsesiz çocuklar öldürülmeye başlamıştır. Soruşturmanın başındaki isim olan Jeanette Kilhberg bazı kişilerden şüphelenir ancak bir delil elde edemez. Bu arada psikolog olan Susan da kendi hastaları olan Samuel Bai ve Victoria Bergman'ın kasetlerini dinlemektedir. Bir şekilde Jeanette ve Susan'ın yolları kesişir. Soruşturmayı beraber yürüteceklerdir. Jeanette'nin kocası Ake ile, Susan'ın da eski sevgilisi Lasse ve yeni sevgilisi Mikael ile sorunları vardır. Bu arada Victoria'nın kasetlerini dinleyen Susan bazı şeyleri çok tanıdık bulur. Karga Kız'ın kimliği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Ama gerçek kimliği insanları şoke edecektir. Bu arada Victoria'nın anne ve babası da ölür. Jeanette'nin oğlu Johan da tehlikededir. Acaba Victoria gerçekte kimdir? Katil neden çocukları öldürmektedir? Jeanette katili bulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
Çok iyi diyememekle birlikte zaman kaybı değil, türünü sevenler okumalı. benzerlerinden ayrılan özellikleri var fakat spoiler olmasın diye anlatmayacağım elbette:) merakınız sonuna kadar sürecek
Ejderha Dovmeli Kiz 'dan sonra Uzuuun zamandır psikolojik gerilim okumamıştım. Bir gerilim kitabinda hic biseyi tahmin edemez mi insan? Edemedim, hemde hic biseyi tahmin edemedim. tam olarak 320. Sayfadan itibaren şaşkınlık içinde tamamladım Karga Kiz 'i. Benim acimdan tum sir perdesi o sayfadan itibaren aciga kavusmaya basladi yani Ne hikayeydi ama ! Devam kitaplarının cikacagindan habersiz tam araştırma yapmadan aldığım bi kitaptı.. Bahsedildigi gibi Hannibal Lecter'e elveda diyebilirim Cok beklemeden devam kitaplarına ulasabiliriz umarim.
Blogumdan alıntılama yapıyorum.Spoi içerir.Katilimiz,çocukluğunda maruz kaldığı aşağılanma yüzünden yaşadığı öfke ile herşeye başlamıştı vd bununla baş etme yolu olarak ise başına gelenleri sembolik olarak kurbanlarına uygulamakla yaptı.Bu karakter çok tanıdık geldi,bana sanki. :)Kurbanlarla bağlantılı olan kişiler bir bir kaybolurken Komise ve psikolog yılmadan peşine düşer.Yaşananları örtbas etmeye çalışanlara ise meydan okutarak zincirin başındaki kişiyi zor olsa da bulurla.Bölünmüş kişilik bozukluğu olan karakterimiz ise ne yapacaktı?Tavsiye ederim.Akıcı ve güzel bir seri.Keyifli okumalar. :)
Serinin ilk kitabı.Akıcı ve sürükleyici idi.O gerilimi çok iyi yaşattı ve merakta bırakarak biten bir kitap.Her şey işkence görmüş Ve terk edilmiş bir ceset ile başlıyor.Sonrasında ise katil aranırken,şüphelilerin psikolojisi ve cesette bulunan maddeler işi daha da karmaşıklaştırıyor.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
BLogumdan alıntılama yapuyorum.Karga kızın peşinse bir sağlık görevlisi,bir kamu personeli,bir polis merkezinin tüm çalışanları Ve bir psikolog.Karga koz nasıl oluyorda ardında iz bırakmadan ortadan kaybolduğunu Ve usanmadan nasıl adım adım aradıklarını okuyoruz.Keyifli okumalar.
Tamam devam kitabı olarak ciddi anlamda ilerliyoruz ancak olay kurgusu o kadar karışık ve olaya dahil olan o kadar çok kişi var ki, yine grafikler çıkartarak okuduğum bir kitap oldu. Kitabın bazı yerlerinde soyad bazı yerlerde isimle aynı kişiden bahsedilmesi, akılda tutulabilirliği zorluyor
Victoria Bergman neden Sofia'ya dönüştü vu kitapta durumu daha iyi anlıyoruz. Janette o kadar iyi bir polis olarak görüyor ki kendini, ona acıyor çoğu zaman da kızıyorum ister istemez.
Lienna için ve annesi KÖR olan tüm o masum kızlar için de üzülüyor insan. Son kitapta umarım bu kadar karışık değildir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.