Erik Axl Sund

Erik Axl Sund

Yazar
8.1/10
15 Kişi
·
21
Okunma
·
5
Beğeni
·
528
Gösterim
Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.
"Bunları yaparken kaç yaşındaymış Samuel ?"

"Ilk cinayetini yedi yaşındayken işlemiş. On yaşına geldiğinde işlediği cinayetlerin ve tecavuzlerin sayısını unutmuş. Bütün bunları uyuşturucu ve alkol etkisinde yapmış "

"Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"

"İnsanlık değil, yalnızca erkekler ....Diğerlerini hesaptan düşebilirsin. "

-Sustular.
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus
- "Ne kadar korkunç! İnsanlık nereye gidiyor?"
- "İnsanlık değil, sadece erkekler... Diğerlerini hesaptan düşebilirsin."
Erik Axl Sund
Sayfa 305 - Pegasus Yayınları
432 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Stockholm'de kimsesiz çocuklar öldürülmeye başlamıştır. Soruşturmanın başındaki isim olan Jeanette Kilhberg bazı kişilerden şüphelenir ancak bir delil elde edemez. Bu arada psikolog olan Susan da kendi hastaları olan Samuel Bai ve Victoria Bergman'ın kasetlerini dinlemektedir. Bir şekilde Jeanette ve Susan'ın yolları kesişir. Soruşturmayı beraber yürüteceklerdir. Jeanette'nin kocası Ake ile, Susan'ın da eski sevgilisi Lasse ve yeni sevgilisi Mikael ile sorunları vardır. Bu arada Victoria'nın kasetlerini dinleyen Susan bazı şeyleri çok tanıdık bulur. Karga Kız'ın kimliği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Ama gerçek kimliği insanları şoke edecektir. Bu arada Victoria'nın anne ve babası da ölür. Jeanette'nin oğlu Johan da tehlikededir. Acaba Victoria gerçekte kimdir? Katil neden çocukları öldürmektedir? Jeanette katili bulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
432 syf.
·7/10
Çok iyi diyememekle birlikte zaman kaybı değil, türünü sevenler okumalı. benzerlerinden ayrılan özellikleri var fakat spoiler olmasın diye anlatmayacağım elbette:) merakınız sonuna kadar sürecek
432 syf.
·10/10
Ejderha Dovmeli Kiz 'dan sonra Uzuuun zamandır psikolojik gerilim okumamıştım. Bir gerilim kitabinda hic biseyi tahmin edemez mi insan? Edemedim, hemde hic biseyi tahmin edemedim. tam olarak 320. Sayfadan itibaren şaşkınlık içinde tamamladım Karga Kiz 'i. Benim acimdan tum sir perdesi o sayfadan itibaren aciga kavusmaya basladi yani Ne hikayeydi ama ! Devam kitaplarının cikacagindan habersiz tam araştırma yapmadan aldığım bi kitaptı.. Bahsedildigi gibi Hannibal Lecter'e elveda diyebilirim Cok beklemeden devam kitaplarına ulasabiliriz umarim.
432 syf.
·10/10
Benim gibi psikolojik gerilim hastası mısınız? Doğru yerdesiniz. :) Fazla karakterler tarafından anlatılan kitapları genelde sevmem. Karga Kız da olaya dahil olan kişi sayısınca fazlaca kalabalık bir hikaye ancak güzel. Öncelikle uyarayım, suç ve gerilim ile harmanlanmış rahatsız edici detaylar kitapta oldukça yoğun. Fakat psikolojik analizler, gidişat ve olay örgüsü yerli yerinde. Victoria’nın çoğu psikolojik gerilim kitabının temelinde bulunan aynı olaydan ötürü yaşadığı bir rahatsızlık onu Karga Kız olmaya itmiş. Özellikle de Karga Kız’ın hikayesi olaya dahil olduktan sonra sürüklenip gideceksiniz. Ve finali... Tahmin ettiğiniz şeyler dahi olsa okurken yine de farklı ve şok edici hissettiriyor. Ben beğendim. Psikanalizleri ve karakter tahlillerini ayrıca fazla sevdim.
355 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Tamam devam kitabı olarak ciddi anlamda ilerliyoruz ancak olay kurgusu o kadar karışık ve olaya dahil olan o kadar çok kişi var ki, yine grafikler çıkartarak okuduğum bir kitap oldu. Kitabın bazı yerlerinde soyad bazı yerlerde isimle aynı kişiden bahsedilmesi, akılda tutulabilirliği zorluyor
Victoria Bergman neden Sofia'ya dönüştü vu kitapta durumu daha iyi anlıyoruz. Janette o kadar iyi bir polis olarak görüyor ki kendini, ona acıyor çoğu zaman da kızıyorum ister istemez.
Lienna için ve annesi KÖR olan tüm o masum kızlar için de üzülüyor insan. Son kitapta umarım bu kadar karışık değildir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erik Axl Sund
Tam adı:
Jerker Eriksson, Håkan Axlander Sundquist
Unvan:
Yazar,Müzisyen
Doğum:
İsveç, 1974, 1965
1975 İsveç doğumlu Jerker Eriksson ve 1965 doğumlu Håkan Axlander Sundquist ikilisi, Erik Axl Sund adıyla kitaplarını yayınlamakta ve aynı zamanda metal gruplarıyla şarkılar yapmaktalar.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.