Erkan Zengin

Erkan Zengin

Çevirmen
7.9/10
38 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
72 syf.
·4/10
Yazarın okuduğum 3.kitabı. Satranç ve bilinmeyen bir kadının mektubuydu diğer okuduklarım. Onları daha keyif alarak okumuştum, bu kitap benim için santrancın bir kaç adım gerisinde kaldı.
72 syf.
·10/10
Mecburiyet okuduğum 6. Zweig kitabı. Savastan kacan evli bir cifti konu alan kitap her Zweig kitabı gibi sizi yine derinden etkileyip sorgulamaya itiyor. Ülkesindeki savaştan kaçan ,kaçtığı için kendini suçlu ama bir o kadarda kendi ülkesi için savaşmaya Mecbur hisseden Ferdinand ve savaş karşıtı olan Ana Vatan kavramının ölüm ve kölelik olduğunu savunan karısı Paula.. Özellikle bu kitabında birçok yerde Empati yapiyorsunuz. Zaman zaman duraklayip ya acaba ben bu durumda olsam ne yapardım? Diye düşünmeden edemiyorsunuz. Vatan, millet, askerlik gibi konulara farklı bir açıdan bakarak sizide düşünmeye, sorgulamaya sevk ediyor.Yine cok beğendiğim ve okunmasini kesinlikle tavsiye ettiğim bir Zweig kitabıydı Mecburiyet. Zweig’i daha önce hic okumayanlar için, Satranç, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Bir Çöküşün Öyküsü kitaplarınıda tavsiye ederim!
72 syf.
·Beğendi·9/10
Savaşı katliam onlarak gören ama öldürmek konusunda iyi eğitilmiş, göreve çağırıldığında beynine söz geçiremeyen bir askerin duygularına şahitlik ediyoruz bu kitapta. Bir solukta biten ve gerilim filmi izler gibi sürekli gözleriniz kelime atlayacak ve ne olacağını öğrenmek isteyeceksiniz. Akıcı ve etkileyici bir anlatımla merekınızı ve duygularınızı gıdıklayan yazar, kahramanın çelişik düşünceleriyle kafanızı karıştırmayı başarıyor.
72 syf.
·Puan vermedi
İnsanın iradesi mi yoksa kelimelerin verdiği anlam ve çıkar için insanlıgı hiçe sayan sistem mi daha güçlü, insanlık her şeye ragmen kazanacak, vatan, din, dil gibi hassas noktaları çıkarı için kullananlar kaybedecek