Erman Eroğlu

Erman Eroğlu

YazarÇevirmen
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Nâzım Hikmet ise; inanan, cesaretli, kavgadan yılmayan insanlara saygı beslemektedir. Nâzım Hikmet'in genç yazarlara tavsiyesi, memleketi bilmeleri ve edebiyatı ciddiye almalarıdır.
Erman Eroğlu
Sayfa 49 - Siyah Beyaz
Önemli olan, kötülüğü iyilikle beraber ortadan kaldırmaktır.
O zaman insanlık denilen şey başını kaldırır:
"Durun bakalım" der, "biz de varız".
Erman Eroğlu
Sayfa 142 - Siyah Beyaz
"Babam nasıl bir adamdı, bilir misiniz? Dağ gibi bir adamdı. Güzel bir adamdı. Demir gibi kolları vardı. Başı dimdik yürürdü. Hassastı temiz, çok temiz giyinirdi..."

Sait Faik
Erman Eroğlu
Sayfa 53 - Siyah Beyaz
"Bana benzeyen bir insan arıyordum. Bütün köşe bucaklarını arayıp taradım yeryüzünü; boşunaydı bu direnmem. Yalnız kalamıyordum bununla birlikte. Kişiliğimi onayan biri olmalıydı; benim gibi düşünen biri olmalıydı."

Lautréamont
Erman Eroğlu
Sayfa 39 - Siyah Beyaz
"İnsan ölüme inanamıyor, inanmak istemiyor. Gidenin arkasından kendi yalnızlığını hissediyor. Yalnız bırakılmayı..."

Sait Faik
Erman Eroğlu
Sayfa 100 - Siyah Beyaz
Yeniden doğulmaz. Doğsan bile n'olacak? Seni iki senede değil, iki günde aynı İnsan ederiz. Aynı kendini düşünen, aynı haris, aynı kıskanç, aynı kötü huylu.... aynı budala oluverirsin.
Erman Eroğlu
Sayfa 130 - Siyah Beyaz
Bu şehir laubaliliğin, kötülüğün, ikiyüzlülüğün kaynaştığı bir şehir. İyi insanları yok mu? Dolu. Ama nasıl çekilmişler, nasıl ürkmüşler, nasıl kapanmışlar bir yere? Neredeler?
Erman Eroğlu
Sayfa 136 - Siyah Beyaz
"Şu karşıdaki sandalı görüyor musun? dedi. Bakın. Sahile yaklaşıyor. Onu yürüten şey nedir? Kürekleri değil mi? Ya uçuşan şu martılar? Kanatları yolunsa artık uçabilir mi? Düşünce de böyledir. Dört duvar arasına kapatılmak kapatılmak istenirse kanatsız kuş, küreksiz sandal oluverir ve bütün manasını kaybeder..."
Erman Eroğlu
Sayfa 65 - Siyah Beyaz
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.