Ersen Yılmaz

Ersen Yılmaz

Çevirmen
9.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
583 syf.
·68 günde·Beğendi·9/10
Gülhaç Evren Kavramı; İnisiye Max Heindel tarafından yazılmış, evren(i) -leri, ruhları, fizik alem boyutundaki tüm maddeleri( aslında hepsi bir bütündür, ayırt edilemez) okültizm çerçevesinde açıklayan çok kıymetli bir eserdir.
Okuyucunun bu kitabı okuyup, algılayabilmesi için(ki tam olarak algılayamadığım kısımları mevcut) ; öncelikle temel spritüelizm altyapısına sahip olması,
Kitabı okurken mutlaka ön yargılarını ve bildiklerini bir kenara ayırması, yoğun hoşgörü sahibi olması(tamamen objektif bir gözlemci karakterle)
Ve en önemlisi de, çok dikkatli okuyup, tetkik etmesi, ara ara molalar vererek üzerinde düşünmesi gerekir.
Bu üç önemli unsur olmadan bu kitap sadece, "böyle bir teori de var, misyonerlik yapılmış sanki" gibi doğru olmadığını düşündüğüm yorumlamalara sebebiyet verecektir ki, bu da kıymetsiz yorumlar olacaktır.
Öncelikle bu kitapta çevirmene gönülden teşekkür edilmeli, böylesine önemli, algılaması zor ve kıymetli bir kitap olabildiğince anlaşılır bir biçimde çevrilmiştir.
Önsözü yazan Sevgili Malik İlyas Tanrıbağı ise, oldukça açıklayıcı, detaylı bir önsöz ile esere katkıda bulunmuştur.
Sadece Önsözü okumak bile insanı heyecanlandırmaktadır.
Kitap; evrenin ve insanın yaradılışını evre evre detaylı bir biçimde açıklayıp, insanoğlunun gelecekte nereye yönelimi olacağına ışık tutmaktadır. Elbetteki bunu Gülhaç Cemiyeti'nin Evren yorumlaması ile Hristiyanlık doktrin ve terminolojisi kullanılarak dinler üstü bir anlayışla yapmaktadır, ancak burada tekrardan belirtmek isterim ki (bu hem okültistlerin hem de İnisiye Yazar'ın da yürüdüğü) hoşgörülük, doğru algılama, objektiflik bakış açıları ile okunmalıdır.
Kitap hakkında ilgili inceleme için kısa bir kitap bile yazılabilir, bununla birlikte bunu okuyucuya ben de bırakmak isterim.
Fikirler zihinde oluşur, fikirleri ortaya koyarken, Zihninizi ve kalbinizi dengede tutmak için unutma bu satırları;

"Çektiği acıların bir anlamı olmazdı
Kalbine işleyen güçlü imanı olmasaydı..
İman güçtür.. Bilgi ile kutsanır..
Aklını bilgi ile doldur, kalbini ele geçirmesine izin verme.. " Barış Mert G.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.