Esmira Mehdiyev

Esmira Mehdiyev

Çevirmen
7.8/10
12 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
358 syf.
Kitabın yazarı Valeriy Sinelnikov, psikoterapist, psikolog ve homeopat doktor olarak tanınıyor. Kitap beş bölümden oluşuyor. Birinci bölümde insanın çevresini nasıl algıladığı ve yarattığı, ikinci bölümde insanların hastalıkları nasıl yarattığı, üçüncü bölümde hastalıkların oluşumunda etkili olan negatif düşünceler, dördüncü bölümde hastalığa yol açan negatif düşüncelerin nasıl pozitife dönüştürüleceği ve beşinci bölümde de hastalıklar ve hastalıkların muhtemel ortaya çıkma nedenleri verilmiş.

Kitapta genel olarak, yaşadığımız ortamı kendimizin oluşturduğu ve bunun sorumluluğunu kabul etmemizin gerektiği, gerçek dünya ile bizim yarattığımız dünya arasında farklar olduğu, yaşamımızı kendimiz oluşturduğumuz için hastalıklarımızı ve diğer sorunlarımızı da bizim yaratmış olduğumuz dolayısıyla bunları değiştirmenin de yine bizim elimizde olduğu anlatılıyor. Bu değişimi gerçekleştirmek için de problemlerin ya da hastalıkların nedenlerini ortaya çıkararak onları pozitif duygu ve düşüncelerle değiştirmek gerekiyor. Valeriy Sinelnikov’un bu konudaki önerisi de Nöro Linguistik Programlama (NLP) daha anlaşılır bir deyişle bilinçaltının programlanması. Bu uygulamanın nasıl yapılacağıyla ilgili bilgi kitapta detaylı olarak verilmiş.

Kitapta pek çok hastalığın bilinçaltından kaynaklanan oluşum nedenleri açıklanmış. Bunlardan biri de toplumda yaygın olarak görülen ve Rogojin ile benim de muzdarip olduğumuz Hipertansiyon. Örnek olması açısından Hipertansiyonla ilgili kitaptaki bilgileri vermek istiyorum. Valeriy Sinelnikov’ a göre kan basıncı insanın karakter ve aktiflik seviyesini, farklı olaylara, yaşam yolundaki engellere onun tutumunu yansıtır. Hipertansiyon bir hastalık değil olaylara karşı gösterilen bir tepkidir. Kan basıncını yükselten insanlar, genellikle uzun süre korku, güvensizlik yaşayıp bunların oluşturduğu gerginlikle mücadele eden insanlardır. Hipertansiyon genellikle erkelerde görülür, çünkü erkeler gerçek duygularını bastırmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Dışa karşı soğukkanlı görünmenin arkasında saldırgan düşünceler saklanır. Bu düşünceler de içeriden basınç yaparak hipertansiyona yol açar.

Hastalıklara ve yaşadığımız sorunlara karşı farklı çözüm önerileri getiren bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Herkese bolca okumalı ve sağlıklı günler...
136 syf.
·1 günde·6/10
Niyet etmenin bilinç altı ve bilinç üstü ilişkisini okurun önüne koymakta. Çoğu zaman farkında olmadığımız niyet kavramının aslında ne kadar derin, ne kadar güçlü olduğunu ve derinliğini kavradığımızda bizi ne kadar ileri taşıyabileceğini anlıyorsunuz okudukça. Psikolog olan yazarın kitabı bu konulara ilgisi olan okurlara yeni farkındalıklar kazandırabilir.
358 syf.
·Beğendi·7/10
"Pembe fili düşünme" cümlesini okumak; aynı anda bir eli sıcak su kovasına diğerini soğuk su kovasına sokmaktan daha karmaşıklaştırıyor beyni
Bilinç altı kainatın kara deliği gibi adeta

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.