Esra Gökdemir

Esra Gökdemir

YazarÇevirmen
5.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
“Yaratıcımız, insana kendinden güçlü olanın her özelliğini yenebilmesi için aklı vermişti, gücü ise onlara.”
Esra Gökdemir
Sayfa 7 - Gece Kitaplığı
306 syf.
·48 günde·5/10
Evalon serisine giriş kitabı olan Kıvılcım'la birlikte görünüş olarak insanlara benzedikleri halde sahip oldukları özelliklerle insanlardan ayrılan ve başka bir boyutta yaşayan evalonlarla tanışmış olduk. Konu itibariyle oldukça ilgi çekici ve ne olacağını merak ettiğiniz olaylarla örülü bir kitaptı bence Kıvılcım. Fakat bazı yerlerde karakterlerin zayıf kaldığını düşünüyorum ben. Mesela, Burossiyo ve Arrieta bizim ana karakterlerimiz ve yapmamaları gereken, kurallarla korunan bir şey yapıyorlar. Ama hem onların tepkisi hem de Arrieta'nın ailesinin tepkisi çok yüzeyseldi. Bazı kısımlar oldu bittiye getirilmiş gibiydi. Yani kitap boyunca bir şeyleri ya hiç umursamadılar ya da çok çabuk kabullendiler.

Dediğim gibi yazım olarak güçlendirilebilir ama konu itibariyle çok ilgi çekici olduğu kesin. Hatta okurken Türklerden de fantastik ögeler çıkabiliyormuş demek ki dedirtti.
306 syf.
 Evalon serisinin ilk kitabi olma özelliği tasiyan fantastik türdeki roman kivilcim; Obsidiyen denilen bir şehirde  Petra Gökdeleninde yasayan 3 yakın arkadasin basından geçenleri anlatıyor. Türleri evalon, fiziksel olarak insana benziyorlar ancak özel yetenekleri sayesinde istedikleri bir hayvana da dönüşebiliyorlar ya da dönüşmeden sadece istedikleri bi hayvanın gücünü kullanabiliyorlar.3 yakın arkadaş olan Burossiyo, Arrieta ve Erosa. 3u de 15 yaşında. Okullarindan arta kalan zamanlarda birlikte gezmekten, kesif turlari yapmaktan hoslaniyorlar. Ancak bir gun bu kesif turlarinda baslari belaya girer ve Evalonlarin dunyasinda yikilmamasi gereken 3 buyuk kuraldan birini ihlal ederler. Burossiyo' un kendini ve arkadaşlarını bu beladan kurtarması içinse elinde sadece seneler evvel vefat eden dedesinden Burossiyo'ya kalan 1000 sayfalık bir kitap ve kullanması icin birkac tohum vardır. Baslarini beladan kurtarmak icin bunlar yeterli olacak midir? Kitapta yaratılan Evalon dünyasını ve karakterleri begendim. Ikıncı kitabi çıktığında okurum diye düşünüyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Esra Gökdemir
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.