Esranur Bozdemir

Esranur Bozdemir

Editör
7.8/10
9 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Esranur Bozdemir
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
224 syf.
·Puan vermedi
6 yıl kadar önce okudum ama gayet başarılı bir eser düşündürürken aynı zamanda güldüren aslında ders alınması gereken konular manidar bir kitap tavsiye ederim diğer eserleri de aynı şekilde biraz tekrara düşer gibi ama hayattan bir kaç kıssa gibi düşünmek gerek :)
224 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabi 6 sene once okumustum ama gercekten cok guzel dusundururken ayni zamanda gulduren de bi kitap ders çıkarılması gereken seylerde var tabi diger kitaplarinida okudum gayet basarili tavsiye ederim
320 syf.
·4 günde·4/10
Matruşka, "Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür. Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar, onu açtığınızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinde iç içe yerleştirilmiş beş veya yedi bebekten oluşur." Yazar da KCK'yi matruşkaya benzeterek içinden PKK, HPG, TAK, ÖSB ve DTK'yı çıkarmış ayrıca BDP'nin KCK'nin bir parçası olduğunu iddia etmiş.

Kitap 2012 yılında yayınlanmış, yazarı da şu an FETÖ'den açığa alınanlar arasında. Kitap fazlasıyla tekrara düşmüş farklı başlıklardan oluşmaktadır. 2011 yılında KCK'ya yapılan operasyonların haklılığını göstermek için kaleme alındığı anlaşılıyor. Temel amaç olarak, KCK'nın şiddet uygulayan bölücü bir yapılandırma olduğunu göstermek olduğunu söyleyebiliriz. Bunu yaparken de KCK için düzenlenen iddianamelerden, bazı eylemlerden, demeçlerden, KCK sözleşmesinden ve çeşitli söylemlerden faydalanmış.

Esere genel olarak bakıldığında belirtilen zaman dilimindeki hükümetin birçok söylemini içinde görebiliriz. Bu açıdan o dönemi merak edenlerin inceleyebileceği bir eser. Yine kitabın sonuna KCK'nın sözleşmesine de yer verilmiş.

KCK (Kuma Civaken Kurdistan, Kürdistan Halklar Topluluğu)

Yazarın biyografisi

Adı:
Esranur Bozdemir

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.