1000Kitap Logosu
Eva Furnari
Eva Furnari
Eva Furnari

Eva Furnari

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.3
19 Kişi
60
Okunma
1
Beğeni
339
Gösterim
Unvan
İtalyanRessam, Sanat Profesörü, Yazar
Doğum
Roma, 1948
Yaşamı
Eva Furnari 1948 yılında, Roma’da doğdu. İki yaşındayken, ailesiyle Brezilya’ya taşındı. São Paulo Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı ve bir süre sanat profesörlüğü yaptı. Yazarlık ve çizerlik kariyerine 1980 yılında başladı. Bugüne dek 60’dan fazla kitap yazıp resimledi. Kitapları Meksika, Ekvator, Bolivya ve İtalya gibi ülkelerde yayımlandı ve birçok ödül kazandı. Brezilya’nın ünlü Jabuti ödülüne layık görülen "Şair Kısakulak" kitabıyla da Türkiye’deki okurlarla ilk defa buluştu. Furnari, yaşamını hâlâ São Paulo’da sürdürüyor.
56 syf.
İlkokul düzeyindeki çocuklar için mükemmel bir kitap. Öğretici, eğitici ve şahane tatlı bir kitap. Gülerek okudum. Çocuklar için onlarca çizimle desteklenmiş. 7-10 yaş aralığının severek ve eğlenerek okuyacağı bu kitabı , küçük sevdiklerinize okuma alışkanlığını pekiştireceği için tavsiye ederim. Ben 10 tane kadar aldım :) Kitaptan bir alıntıyla veda olsun: “Kendi hayal gücünü görmeyi reddeden kişiden daha kör kimse olamaz...” Syf 19
Şair Kısakulak
8.8/10
· 20 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Hilâl Aydın
Boborildo Problemleri'ni inceledi.
32 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Meraklı Boborildoların Acayip Problemleri
Boborildo ülkesinde yaşayan, Bobos Erektus ve Boboropitekusların soyundan gelen Boborildolar adındaki meraklı hayvanların karşılaştıkları tuhaf ve komik sorunlar anlatılıyor. Kitap boyunca; Çilliler, Döşemeliler, Üzgünler gibi değişik familyalara mensup Boborildoların her biri farklı, ancak aynı ölçüde komik sorunlarına çözüm bulmak için çeşitli hesaplamalar yapmak gerekiyor. Kitapta minik okurlara yöneltilen sorular yalnızca matematiksel işlemlerden değil, aynı zamanda mantıklarını, hayal güçlerini geliştirmeye yönelik açık uçlu sorulardan oluşuyor. * Yazarın kurduğu hayali dünya da, çizimler de son derece eğlenceli. Didaktik ve sıkıcı değil. Çocukların insani ilişkiler konusundaki kavrayışını zenginleştirecek bir karakter çeşitliliğine sahip.
Boborildo Problemleri
10.0/10
· 4 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Adeviye Alcıl
Bay Mucittaş ve Ailesi'ni inceledi.
40 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mutlu insanlardı Mucittaş lar ama daha mutlu olabilirler. Bunun için icat yapmaya başladılar hayatlarını kolaylaştırmak ve daha konforlu hale getirmek için. Zamanla icat yapma takıntısıyla mağarada yaşayan aile içi dışı modern bir evde yaşayan, modern kıyafetler giyen ve modern eşyalar kullanan insanlar oldular. Ama telaşları arttıkça aile bağları zayıfladı. Sonra bir uyanış yaşadılar. Sonrası kitapta Her yaştan okur için tavsiyemdir.
Bay Mucittaş ve Ailesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
okurdostukitap
Bay Mucittaş ve Ailesi'ni inceledi.
40 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mucittaş ve ailesinin, mutluluğu icatlarda aramasının komik ve bir o kadar da anlamlı hikâyesi karşılıyor bizleri kitapta. Karşılaştıkları her sorun karşısında bir buluş geliştiren Bay Mucittaş, ailesinin rahatlığı için elinden gelen her şeyi yapıyor. Ancak her seferinde ailenin mutlulukları biraz yarım kalıyor çünkü her icat içerisinde biraz eksiklik barındırıyor. Bay Mucittaş ise hiç zaman kaybetmeden eksikliği gideren yeni bir icatla ailesinin karşısına çıkmayı başarıyor. Peki bu icatlar gerçek anlamda mutluluğu getirebilir mi bilinmez Ya da gerçek anlamda mutluluğu nasıl bulurlar o da bilinmez Kitap, taş devrinden başlayarak günümüze kadar geliştirilen ev içi icatları konu ediniyor. Kronolojik sırayla aktarılan buluşlar hakkında detaylı bilgi bulunmuyor ancak o buluşlara nasıl ihtiyaç duyulduğu nüktedan bir dille aktarılıyor. Bu durum en azından çocukları o icatları araştırmaya sevk etmesi açısından önem taşıyor. Kitaptaki resimlemeler anlatılanlarla oldukça uyumlu. Seviye olarak ilkokul 1. sınıftan itibaren okumaya oldukça uygun nitelikte. Mutlu okumalar
Bay Mucittaş ve Ailesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
2