Evrim Çalkavur

Evrim ÇalkavurÖğrenen Organizasyon Yolculuğu yazarı
Yazar
8.0/10
16 Kişi
60
Okunma
1
Beğeni
851
Gösterim

Evrim Çalkavur Sözleri ve Alıntıları

Evrim Çalkavur sözleri ve alıntılarını, Evrim Çalkavur kitap alıntılarını, Evrim Çalkavur en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
İyilik yapmamanın nedenlerinden birisinin, birbirini dinlememek olduğunu fark ettim.
Bir eğitim sistemi, insanın gelişmesini hedefliyor, onu güçlü ve yetişkin biri olarak gerçekten yaşama hazırlamak istiyorsa, öğretmek yerine öğrenme ortamı hazırlamaya önem verir. “İnsanların öğrenmeyi sevdiği, ama öğretilmesinden hoşlanmadığı” gerçeği, eğitim felsefesinin temeli olmalı.
İnsanlar içine düştükleri yalnızlığı daha çok şeye sahip olma hırsıyla gidermeye çalışıyorlardı.
Ne yazık ki eğitim sistemi, çoğu zaman, çocuklar arasındaki öğrenme farklılıklarını göz önüne almaz ve fabrikalardaki seri üretim gibi, standart bir yöntemin hepsi için geçerli olacağını varsayar. Bu durumda çocuklar kolayca hiperaktif, aptal, yavaş, yaramaz, dikkatsiz gibi sıfatlarla tanımlanabilirler. Çocuklar kendilerine uygun görülen bu sıfatı benimsediklerinde, ona uygun davranmaya başlarlar. (Bu duruma kendini doğrulayan kehanet diyoruz. Neye inanırsak ona uygun davranırız.)
İnsanların yüreklerini hiç hesaba katmamışız. Sadece kol güçleri, biraz da kafa gücü yeter sanmışız, ama yürekler devreye girmeyince gerisi boş.”
“Sistemin bir parçası olarak etkilendiğimiz kadar etkileme gücümüz de var,”
93 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.