Evrim Çalkavur

Evrim ÇalkavurÖğrenen Organizasyon Yolculuğu yazarı
Yazar
8.0/10
16 Kişi
60
Okunma
1
Beğeni
909
Görüntülenme

Evrim Çalkavur Gönderileri

Evrim Çalkavur kitaplarını, Evrim Çalkavur sözleri ve alıntılarını, Evrim Çalkavur yazarlarını, Evrim Çalkavur yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Herkesin kendi görüşünün doğruluğuna inandığı, karşısındakilere bunu kabul ettirmeye ve onların görüşünü çürütmeye çalıştığı ortamlarda bulunmuşsunuzdur. Kendi görüşlerimizin eksik olabileceğini kabul ettiğimizde ve başkalarının düşünme süreçlerini öğrenerek daha geniş bir bakış açısı kazanabileceğimize inandığımızda, ustalıklı tartışmanın unsurlarını hayata geçirebiliriz. Ustalıklı bir tartışmada amacımız empoze etmek, ikna etmek değildir, birlikte, daha farklı ve zengin bakış açıları geliştirmektir.
Anlamak için önce dinlemek isteğimi ifade etmem ve yargılamadan, kafamda yanıtlar hazırlamadan, anlamaya odaklanarak dinlemeyi başarmam gerekir. Dinlediğim kişi verilerle konuşmak yerine merdivenin tepesinden sonuç fırlatıyor olabilir. Bu noktada itiraz ederek, açıklama yaparak onu susturmaya çalışmak yerine, “Açıklar mısın?”, “Örnek verir misin?”, “Neden böyle düşünüyorsun?” gibi sorularla onu merdivenin altındaki verilere indirir ve düşüncesini nasıl oluşturduğunu anlarım.
Reklam
Bir çocuğun ağzından iyilik :)
Karşıdakinin kendisini iyi hissetmesini sağlayan şeyler, karşılık beklemeden yapılan şeyler, kişiyi mutlu eden şeyler, başkalarına da yararı dokunan şeyler iyiliktir. İyilik yapacağım diye iyilik yaptınız mı olmuyor. Bir kere karşıdaki kendini iyi hissetmiyor. Örneğin birine para verdiğinizde o kendisini kötü hissediyorsa iyilik yapmış sayılmazsınız. Hem o hem de siz kendinizi iyi hissederseniz iyilik yapmış olursunuz. Aslında iyilik yapmak insana kendini iyi hissettiriyor.
İnsanlar içine düştükleri yalnızlığı daha çok şeye sahip olma hırsıyla gidermeye çalışıyorlardı.
144 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
Öğrenen organizasyonlar, kalite ve yönetim sisteminin, örnekleri ile anlatıldığı, her projede uygulanabilecek bir kitap. Rekabeti değil dayanışmayı, birlikte başarmayı öngörüyor.
Alan: Derin Bir Nefes
Alan: Derin Bir NefesEvrim Çalkavur · Remzi Yayınevi · 20152 okunma
Reklam
152 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Önyargılı, geçmişin hüznü, geleceğin korku ve endişesinden sıyrılıp, sade, gürültüsüz, huzurlu, yaşamı ve evreni bir bütün olarak kavramayı öngörüyor, öğretiyor, öğütlüyor kitap. Ayrıca birçok düşünür ve kitaba da atıfta bulunmuş. Fikir ve duygu dünyanıza çok şeyler katacağını söyleyebilirim
Hayatı Yorgun Yaşamayanlar
Hayatı Yorgun YaşamayanlarEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 20155 okunma
136 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Kitap inceleme yazısı Kitap adı : rekabet etmeden yaşamak Remzi Kitabevi Yaşanabilir, öngörülebilir, sağlıklı, kavgasız, gürültüsüz, dayanışma içinde bir dünya özlüyorsanız; üç günde rahatlıkla okunabilecek 134 sayfalık bu kitap ile neden güzel bir başlangıç yapmayasınız? Kalite niyetle başlar, uygulamayla yol alır, bir yaşam boyu sürer. "Öğrendim, yaşadım, bitti" diye bir kalıcı kural yoktur. Bu kitaplarla tanışmanız yaşam ölçülerinize çok şey kazandıracaktır. Yeni bir kitap tanıtım yazısında buluşmak dileğiyle. 12.07.2017 Ali Rıza Malkoç
Rekabet Etmeden Yaşamak
Rekabet Etmeden YaşamakEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 200924 okunma
168 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Kitap inceleme yazısı Kitap adı:Öğrenen organizasyon yolculuğu Yazarı : Evrim Çalkavur Yayınevi: Remzi kitabevi Sorun çözme ve iş geliştirme, süreç iyileştirme yöntemi olarak daha önce okuduğum, six sigma, kaizen, sprint sistemlerinden önce okunması gereken bir eser olarak düşünülebilir. Öğrenen organizasyonlar sistemini ilk geliştiren Peter Senge'nin Beşinci disiplin kitabını da okumakta fayda var. Günlük yaşam kurgusuyla, öğretici, akıcı bir dille yazılan bu eser, tüm mühendis, yönetici,iş sahibi ve eğiticilerin hatta tüm anne ve babaların dikkatle okumalarını öneriyorum. Toplumumuzun başta gelen sorunlarından biri de yanlış iletişim. Bu kitap sizlere nitelikli ileşimin kapısını aralayacak. Başka bir kitap tanıtım yazısında buluşmak dileğiyle. 23.06.2017 Ali Rıza Malkoç arm.web.tr
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Öğrenen Organizasyon YolculuğuEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 201629 okunma
168 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Çok eğlenceli ve çocuksu bir hikayeyle işletmelerdeki öğrenen ve gelişen organizasyonun gerekliliği ve başarıyı ne derecede etkilediğini anlatan güzel bir kitap. Bir başarı hikayesi. Aslında gündelik hayatta da insanlar arası iletişimi kuvvetlendirmek ve önyargıların bizi esir almasına meydan vermemek için en azından bir kez okuyup, üzerinde düşünülmesi faydalı olacaktır.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Öğrenen Organizasyon YolculuğuEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 201629 okunma
101 öğeden 151 ile 101 arasındakiler gösteriliyor.