Evrim Çalkavur

Evrim ÇalkavurÖğrenen Organizasyon Yolculuğu yazarı
Yazar
8.0/10
16 Kişi
60
Okunma
1
Beğeni
851
Gösterim

Evrim Çalkavur Kimdir?

Global Society for Organizational Learning bünyesinde, "Türkiye Organizasyonel Öğrenme Topluluğu" uluslararası koordinatörüdür. Nick Zeniuk ve Fred Simon’un Ford’daki deneyimlerine dayanarak, geliştirmiş oldukları "Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı" programını Türkiye’de ve Mısır’da uygulamıştır. Çin 1. Uluslararası Öğrenen Organizasyon Sempozyumu’na Peter Senge, Nick Zeniuk, Goran Carsteadt, Dennis Sandow ve Greg Martin ile birlikte konuşmacı olarak katılmıştır. Şili’de Humberto Maturana ve Ximena Davilla’nın "Biology of Human Matrix and Biology of Love" programına katılmıştır. 2005 yılında Çin’de "Öğrenen Organizasyon Danışman Koç" semineri vermiştir. 1969 doğumlu olan Evrim Çalkavur, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.
Tam adı:
Evrim Çalkavur Durmuş
Unvan:
Yazar
Doğum:
1969

Okurlar

1 okur beğendi.
60 okur okudu.
2 okur okuyor.
42 okur okuyacak.

Evrim Çalkavur Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
İyilik yapmamanın nedenlerinden birisinin, birbirini dinlememek olduğunu fark ettim.
Bir eğitim sistemi, insanın gelişmesini hedefliyor, onu güçlü ve yetişkin biri olarak gerçekten yaşama hazırlamak istiyorsa, öğretmek yerine öğrenme ortamı hazırlamaya önem verir. “İnsanların öğrenmeyi sevdiği, ama öğretilmesinden hoşlanmadığı” gerçeği, eğitim felsefesinin temeli olmalı.
İnsanlar içine düştükleri yalnızlığı daha çok şeye sahip olma hırsıyla gidermeye çalışıyorlardı.

Evrim Çalkavur İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Evrim Çalkavur Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
168 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
Bir şirkete bir çocuğun (Çağlar) iyilik şemasıyla gelip patrondan yardım istemesiyle başlıyor.Ve çocuk şirket toplantılarına giriyor.Ve çalışan insanların birbirini dinlemediğini ve birbirlerini suçladığını gözlemliyor. Ve birçok toplantıda zamanla insanlar birbirlerini dinlemeye başlıyor ve birbirlerini suçlamayı bırakıyorlar.Ve tek yumruk takımı oluyorlar.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Öğrenen Organizasyon YolculuğuEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 201629 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
İş hayatında beraber çalıştığımız insanlar ile kurduğumuz ilişkilerin başarıya olan etkisi ile ilgili güzel bir kitap. Kitabın kurgusu, günlük hayat içerisinden alınmış bir durum hikayesi şeklinde anlatılmış. Daha öncesinde Doğan Cüceloğlu'nun bir kitabını bitirip bu kitaba başlamıştım. İki kitabın üslubu da benzer gelmişti. Benim böyle hissettiğimi düşündüm fakat başka okurlar da aynı fikirde. Zaten kitabın kaynakça kısmında birçok Doğan Cüceloğlu'nun kitabını görüyoruz. Genel ilişkilerimizi ve ilişkilerimizde kullandığımız dili iyileştirmek için okunabilir.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Öğrenen Organizasyon YolculuğuEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 201629 okunma
136 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Kitap inceleme yazısı Kitap adı : rekabet etmeden yaşamak Remzi Kitabevi Yaşanabilir, öngörülebilir, sağlıklı, kavgasız, gürültüsüz, dayanışma içinde bir dünya özlüyorsanız; üç günde rahatlıkla okunabilecek 134 sayfalık bu kitap ile neden güzel bir başlangıç yapmayasınız? Kalite niyetle başlar, uygulamayla yol alır, bir yaşam boyu sürer. "Öğrendim, yaşadım, bitti" diye bir kalıcı kural yoktur. Bu kitaplarla tanışmanız yaşam ölçülerinize çok şey kazandıracaktır. Yeni bir kitap tanıtım yazısında buluşmak dileğiyle. 12.07.2017 Ali Rıza Malkoç
Rekabet Etmeden Yaşamak
Rekabet Etmeden YaşamakEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 200924 okunma