Eylül Deniz Yücedağ

Eylül Deniz Yücedağ

8.3/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
285
Gösterim
Adı:
Eylül Deniz Yücedağ
Unvan:
Wattpad Yazarı
Bazı şeyler yaşandı ve bitti ama aklıma geldiğinde, en kırılgan olduğum anda, yeniden yedi yaşında hissetmeme engel değil geçen zaman.
Aslında kendim için değil onlar adına üzülüyorum çünkü başkasının mutsuzluğu ile mutlu oluyorlar.
Hayatıma dönüp bakıyorum, "Evet,ben buyum ve kendim olmakla gurur duyuyorum," diyebiliyorum artık.Üstelik gurur duymam için dislektik ve sinestezik bir şair, ressam,dâhi veya yazar olmama gerek olmadığını da biliyorum.
Aslında yaşadığım tüm zorlukların bir adı olmak zorunda değildi. Geç yazmış, geç okumuş bir çocuk olmamın sebebi disleksi olmayabilirdi; yani hiçbir teşhis konmasaydı ve "normal" (!) ama başarısız olsaydım da bu beni dışlama hakkını kimseye vermezdi.
Size hayatımı, kalbimi ve çocukluğumu açıyorum. Dilerim ki siz de benim öykümde kendinizden, çocuğunuzdan, öğrencinizden hatta dostunuzdan bir parça görüp bundan sonraki tavırlarınızı ona göre şekillendirebilirsiniz.
Aslında üzüldüğüm, kırılan gururum değildi sadece, geçmişim dediğim günlerin bu kadar acı verici olmasıydı.
Muhteşem bir kitap özellikle başta öğretmen arkadaşlarım olmak üzere herkes okumalı kitapta disleksi hastası olan bir kızın güncesi ve öğretmenlerinin ve toplumun yaklaşımını kendi gözünden anlatıyor. Öğretmen topluma rehberlik etmekle görevli kişilerdir.topluma farklılıkları farkında olmayı herkesin bir engelli adayı olduğunu benimsetmekte görevliyiz bu kitapta ise öğretmenlerin yaptığı yanlışları gözler önüne seriyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Eylül Deniz Yücedağ
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.