Ezgi Özeke Kocabaş

Ezgi Özeke Kocabaş

Çevirmen
8.3/10
18 Kişi
·
65
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Adı:
Ezgi Özeke Kocabaş
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Psikoloji ve pdr öğrencileri için tam anlamıyla baş ucu kitabı. Psikolojik danışma ilke ve tekniklerini çok sade anlaşılır ve örneklerle anlatıyor. Özellikle saydığım bölüm öğrencileri okumalı.
160 syf.
·3 günde·Puan vermedi
İlk baskısını 2006 da yapan bu eserin çeviri amacı Türkiye'de ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı alanındaki kaynak sayısını artırmak ve buna bağlı olarak uygulayıcıların nitelikli yardım hizmetinde bulunabilmesi arzusudur. 6 genel çerçeve içerisinde toplamda 58 başlık işlenmiş. Çerçeveler şöyle: (1)Psikolojik Danışma Süreci (2)Danışanların Kendilerini Keşfetmelerine Yardımcı Olan Stratejiler (3)Bazı Yanlış Sayılıltılar (4)Önemli Konular (5)Psikolojik Danışman'ın Kendini Tanıması (6)Psikolojik Danışma Müdahalelerinin Kısaca İncelenmesi
Deneyimsiz uygulayıcılar için başlangıç noktası niteliğindeki bir kılavuz kitap diyebilirim. Konu başlıkları derinlemesine işlenilmediği için de bölüm sonlarında ilgili konu hakkında yardımcı kaynakların listesi bulunuyor. Özellikle altıncı bölümdeki farklı müdahale tarzları için listelenen kaynaklar ileri okumalar için en sevdiğim kısımdı. Kitap yeni şeyler öğretmek yerine öğrenilenleri toparlayıp küçük başlıklar altında sunmuş olduğundan hatırlatıcı yanı daha ön planda.
160 syf.
·13 günde·8/10
Kitapta psikolojik danışma için gerekli olan terapötik süreçler özetlenmiş ve daha fazla bilgi için de özetin bitimine ilgili konular hakkında yararlanılabilecek kaynakların listesi eklenmiş. Özellikle PDR ve psikoloji alanın da eğitim alan tüm öğrencilerin ve yeni mezunların okuması gereken başucu niteliğinde yetkin bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ezgi Özeke Kocabaş

Yazar istatistikleri

  • 65 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.