Fahrettin Yıldız

Fahrettin Yıldız

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
379
Gösterim
Adı:
Fahrettin Yıldız
Unvan:
Din Alimi, Yazar
Kur'an'a sadece bir mezar veya tören kitabı gözüyle bakanlar, hafızın sesine kapılıp bazen kendinden geçebilirler. Fakat bugün insanları kendinden geçiren değil, kendine getiren ve Allah'a yönelten okumalara ihtiyaç vardır.
İslam coğrafyasında yaşayan çok sayıda insanın taşıdığı inanç, İslam'a sadakati içermiyor ve Kur'an'ın sunduğu dine cevap vermiyor.
Fahrettin Yıldız
Sayfa 423 - İşaret yayınları 2. Baskı
Hemen herkesin kabul ettiği gibi toplumda görülen davranış bozukluklarının temelinde eğitimin, özellikle de din eğitiminin yetersizliği yatmaktadır.
Fahrettin Yıldız
Sayfa 255 - İşaret yayınları 2. Baskı
"Hakikati yalanlayanlara uyma (onların arzu ve özlemlerine alet olma.) Onlar isterler ki sen (kendilerine) yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar. Uyma, çok yemin edip duran alçağa. Daima insanları çekiştiren, durmadan laf getirip götüren kovucuya. İyiliğe engel olan günahkâr zorbaya. Kaba ve zalimce davranan, bütün bunların ötesinde kimseye faydası olmayan (soysuz)a.
Fahrettin Yıldız
Sayfa 312 - İşaret yayınları 2. Baskı
Islaha yanaşmayan, gelişim göstermeyen ve gelecekteki yaşamları için iyileştirme planları olmayan toplumlar ise, çöküşü yaşamaya ve zulümle yok olmaya mahkumdurlar.
Fahrettin Yıldız
Sayfa 225 - İşaret yayınları 2. Baskı
İhtilaf adabına uymadığımız için, farklılıklar zenginlik kaynağı olacağı yerde zıtlıklara ve düşmanlıklara dönüşüyor, kalplerdeki birliği bozuyor.
Eğer Müslümanlar basacakları zemini, hareket edecekleri çevreyi ve varacakları hedefleri yitirirlerse, kendi varlık ve kimliklerini de yitirmiş olurlar.
Kur'an'ın kılıfına ve kapağına gösterilen saygı, onun mana, maksat ve ruhuna gösterilmiyor. Kur'an bir yandan yüksekçe bir yere konulmaya çalışılırken diğer yandan onun buyruk ve hükümleri çiğnenebiliyor.Böylece Kur'an yeterince saygı görmeyen bir kitap halini alıyor. Kur'an'ı anlamadan okumak en büyük ibadet ve en iyi dindarlık sayılıyor. Diriler için inen Kur'an, bugün sadece ölülere okunan bir mezar kitabı muamelesi görüyor.
Müslümanlar, Kur'an bilinci ve bilgisi bakımından gelişir, vahyin ilke ve hedeflerinde birleşirlerse, şeytanın ve dostlarının hakimiyetinden kurtulurlar. Gayesine uygun olarak okunan, anlaşılan ve uygulanan Kur'an yağan yağmurun ölü toprağı dirilttiği gibi, duyarlılıklarını yitirmiş fert ve toplumları her çağda diriltmenin tek vesilesi olacaktır. Yeter ki insanlık, Kur'an mesajının diriltici soluğu ile yüz yüze gelebilsin.
Tevhid sorumluluğunu yüklenen her ferdin kaderinde zulüm ateşinin var olduğuna, ancak İbrahim gibi teslimiyet gösterenlere Allah'ın, Nemrutlar'ın ateşini bir gül bahçesine çevirebileceğine inanabilmektir. Dinin küfrün merkezinde doğduğunu, tevhidin şirkin içinde çiçek açtığını hatırlayarak ve Allah'a güven duyarak huzura ermektir bayram...
Fahrettin Yıldız
Sayfa 230 - İşaret yayınları 2. Baskı
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fahrettin Yıldız
Unvan:
Din Alimi, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.