Fatih Keskinkılıç

Fatih Keskinkılıç

Çevirmen
7.8/10
19 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Fatih Keskinkılıç
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·2 günde·10/10
Anlatılandan çok anladığımızın önem arz ettiği bir kitap.incecik kitaba sığdırılan bir dünya değişim. Sınırlarını ne denli koruduğun, kim tarafından dışlandığın, sistemin bir parçası haline gelip gelmediğin, ruhunun somutluklarla dolu dünyasından soyutlanarak kurtulmaya çalışılma çabaları dizileri. Düşündüren dönüşüm. İşe yaramayan biri haline gelseydiniz ne kadar önemsenirdiniz? Herkesin yükünü sırtlanıp üst üste gelen yorgunluğun çöküntüsüne uğradığınızda o çok uğraş verdiğiniz insanlar aynı şekilde sorumluluğunuzu alacak mıdır?Gregor tükenmişken sevgili ailesi onu sadece dönüşüme uğrayan bir böcek olarak gördü. İşe yaramazın tekiydi sonuçta.Dört duvarının arasında kaldığım Franz Kafka Dönüşüm kitabı sorgulama gücümü artırdı . Evet ince bir kitap düşünerek okumak için baya zaman kazandırıyor. Okumalısınız
80 syf.
·2 günde·8/10
Güzel bir cumartesi günü sıkıcı bir AVM gezisi yaptığım sırada çok ucuza görüp almıştım bu kitabı. Haftasonunu bir nebze olsun doldurmama yardım etti. İlk kez Franz Kafka kitabı okudum. Ve akıcı buldum. Gregor Samsa'nın böceğe dönüşmesi aslında bir beyaz yakalı olarak beni bekleyen kaçınılmaz sonu anımsattı bana. Sevmediğin bir işte ömrünü geçir ve en ufak aksaklıkta ailen senden kurtulmaya çalışsın. Gerçekten böcekten ne farkımız var ki dedirtti bana. Tabi Samsa'nın olayı ufak sayılamaz ama yine de ailesi daha şefkatli yaklaşabilirdi. Her neyse kitap güzel, okuyun :)
80 syf.
·10/10
Kafka eserlerine bu kitapla giriş yapmıştım . Kendisi içine kapanık olağanüstü bir kişilik. Bu kitabında kafka edebiyatta sanat böyle yapılıyor diyor adeta. Böceğe dönüşen gregor samsanın düşünsel anlamda sıkışmışlığından kurtularak kendi şeklinde birey oluşunu anlatıyor.
80 syf.
·Beğendi·8/10
Dönüşüm kitabını okurken sonunu heyecanla bekliyordum. Açıkçası sonunu bu şekilde beklemesem de hayatın gerçeklerini hatırlayınca haklı bir son oldu diyorum. Kitabın anafikri sizin ona bakış açınıza göre değişkenlik gösteriyor okunmaya değer buluyorum.