Fatih Öztürk

Fatih Öztürk

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Adı:
Fatih Öztürk
Unvan:
Yazar
Ahaliden kişiler sadece başlarına bir bela gelince düşünürler.Yalnız kendi canları yandığı zaman haykırırlar, yalnız kendileri zarara uğradıklarında harekete geçerler.
o gün bugün, şehri dünyanın üstüne kapatıp bıraktım
kapattım gümüş maşrapayla yaralanmış ağzımı
ham elmalar yemekten göveren dudaklarım
mırıldanmasın şehrin mutantan ve kibirli ağrısını.
azıcık gece alayım yanıma yalnız
serçelerin uykusuna yetecek kadar gece
böcekler için rutubet
örümcekler için kuytu
biraz da sabah sisi
yabani güvercin kanatları renginde
biz artık bunlar olarak gidiyoruz
eylesin neyleyecekse şehrin insanı
Aslında, kimse bilmiyor ölümün ne olduğunu; insana bahşedilen en büyük iyiliktir belki ölüm ama en büyük kötülükmüş gibi korkuluyor ondan.
Biri (şehrin insanlarına) hayatlarının tehlikede olduğunu söyledi mi irkiliyorlar, şereflerinin tehlikede olduğu konusunda ise yeterince hassas değiller. Ruh yapılarının harap olduğunu söyleseniz aldırmazlar ama karaciğerleri zedelenmişse 'vay başlarına gelenler'.

İsmet Özel
160 syf.
·Beğendi·8/10
Düşünce tarihinde çok önemli bir yeri olan Socrates’i incelemeye almak pek kayda değer bir şey değildir. Çünkü onu herkes tanır ve bilir. Ama bu kitapta kayda değer olan Socrates’i günümüz şairlerinden, usta kalemlerden, kelimeleri insanı delip geçen birisini aynı okumaya tabii tutmak çok ilginç bir şeydir. Hem tarihi karakterin hem günümüz insanının belli konularda bize neler söyleyebileceğini çok açık bir dille aktarmış yazar. Felsefe ve Şiir irtibatınada değinerek hakikatin farklı ifade biçimleri olduğunu anlayabiliyoruz bu iki alanın. Felsefe-Edebiyat ilişkisinin ele alındığı bir kitap ayrıca demokrasi üzerine düşünürlerin görüşlerinide barındırıyor içinde. Velhasıl kelam geçmişi ve bugünü merak eden tikel-tümel ilişkisinin disiplinlerce nasıl ele alındığını görmek isteyen. Socrates’i ve İsmet Özel’i merak edenlerce okunabilecek çok değerli bir eser. Kütüphanede dolaşırken denk geldim bu kitaba. Pek popülaritesi yok ama güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatih Öztürk
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.