Fatih Saraydemir

Fatih Saraydemir

Yazar
8.7/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
84
Gösterim
Adı:
Fatih Saraydemir
Unvan:
Yazar
Baba oğluna der ki:"Oğul gülsene biraz. Bunlar senin en güzel yılların." Küçük cevap verir: "Yani bu herşeyin daha kötü gideceği anlamına mı geliyor?"
Kendine güven ki kendi özgüvenin olsun. Her zaman aklında tut ki başarılı, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayabilmek için gerekli olan tüm özelliklere zaten sahipsin.
Hayatı bir oyun olarak görmeye çalış, burada ve şimdiki zamanda yaşa. Hedefler önemlidir. Hedefler motorumuzun yakıtıdır. Fakat yolculuğun tadını çıkarmayı unutma.
Muhteşem bir vuruştan sonra Golf oyuncusu Gary Player bir keresinde şöyle demişti: "Doğru, bu bir şans vuruşuydu. Fakat ne kadar çok antrenman yaparsam,o kadar şanslı oluyorum."
Hatalar iyi bir öğretmen gibidirler. Hatalara karşı doğru bakış açısını koruduğumuz taktirde, onlar bize mühim dersler verebilirler. Yaptığımız hataları görmezlikten gelmemeliyiz. Hatalar kötü değildir, bizim için değerli tecrübeler olabilirler.
Fakat iyimserlik geliştirmek, minnettar-
lık gibi yalnızca geçmiş ve şimdinin kabullenil-
mesi değil, aynı zamanda geleceğin de iyi ola-
cağının düşünülmesini içeriyor.
249 syf.
·10 günde·9/10 puan
Kitapla tuhaf bir şekilde tanıştım. 6-7 ay önceydi. Deniz kenarına, kayalara oturmuştum. Kulağımda kulaklık bir yandan denize bakıyor bir yandan kitap okuyordum. Başımı yana çevirdiğimde birinin bana bakarak yaklaştığını gördüm. Yanıma geldi selam verdi. Ne okuduğumu, kişisel gelişim sevip sevmediğimi sordu. Kendini tanıttı, yaptığı işi anlattı. Biraz lafladık. Hatta iş teklifi etti . Tabi tanımadığım biri olduğu için (biraz anksiyeteden muzdaribim, insanlara kolay güvenemem) pek sıcak bakmadım. Bana kartını ve bu kitabı verip ayrıldı. Bu kişi kitabın yazarıydı.

Çok kişisel gelişim okuyan biri değilim. O yüzden aylardır duruyordu kitap. Şimdi okuyacak kitap bulamadığım için okumaya karar verdim. Açıkçası beklediğimden daha iyi buldum. Gayet akıcı ve yararlı bir kitap. Başarılı olmak için moralin ve çalışmanın önemini ve yapılması gerekenleri madde madde açıklıyor. Ayrıca okura ödev de veriyor. Kitap içinde doldurmanız istenen kısımlar var. Bunun dışında almanızı istediği notlar ve tutmanızı istediği listeler var. Okurken bazı yerlerde gerçekten rahatladım. Umutlandım, ve bazı şeyleri değiştirmeye karar verdim. Önümüzdeki zamanda ne kadar uygulayabilirim ve ne kadar işe yarar yaşayıp göreceğim.

Şimdi diyorum ki laflarken aklımıza gelmedi kitabı imzalatmak . Neyse kartı var sonuçta bir ara yine laflarız belki. Kitabı verirken, okuyup çevreme tavsiye etmemi rica etmişti. Ben de bu vesile ile size tavsiye edeyim. Kişisel gelişim seviyorsanız, başarı yolunda ne gibi adımlar atmalıyım diye soruyorsanız, okuyun diyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatih Saraydemir
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.