Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz

Yazar
8.7/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
1
Beğeni
·
60
Gösterim
Adı:
Fatih Yılmaz
Unvan:
Türk Yazar
Kanunlar ve nizamlar ne kadar mükemmel olursa olsun, onu tatbik edecek insanın içerisine hak ve adalet sevgisi girmemişse, netice tersine tecelli edecek, adalet yerine adaletsizlik, sosyal adalet yerine sosyal istismar hâkim olacaktır.
160 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Sözlerime yine oldukça faydalı olduğunu düşünmem ile başlayacağım. Yalnızca vefatı üzerine değil; geldiği dönem, yaşananlar, şehit edilmesi, halk ve askerin tutumu, zaferleri ve daha neler neler.
Bunların yanında kronolojik sıranın güzelliği ve yapılan ince hesaplar da dikkatimi çekiyor. Yani doğumundan itibaren ele alınması, dönemindeki olayların anlatılması, tahta geçişi-indirilmesi-şehit edilmesi dönemi, yaptığı hayırlar ve hizmetler. Hepsi detay verilebildiği kadar verilerek ve resimlerle de betimlenerek anlatılıyor.
Yalnızca bunlar da değil. Dönemi toplu olarak ele almış ya yazarımız, bunun yanında onunla beraber dönemin padişahları kimlermiş bunları vermiş, hatta devlet adamları, şeyhülislamlar ve defterdarlar bile bu kitaba eklenmiş ve bu açıkçası oldukça hoşuma gitti. O yüzden şiddetle tavsiye ediyorum tarih severlere. Keyifli okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatih Yılmaz
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 12 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.