Ferah Ertürk

Ferah Ertürk

Çevirmen
8.2/10
9 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
378 syf.
·220 günde·Beğendi·8/10
Okuması eğlenceli bir hikaye. Diablo evreninden ne beklerseniz kitapta var. İncelemeyi 2017'de yazdığım için kitabı çok detaylı hatırlamıyorum ama sahaflardan falan bulabilirseniz okuyun.
412 syf.
·54 günde·Beğendi·7/10
"Oncelikle kitabı alma sebebim olan ana hikayeyle uzaktan yakından alakası yok Siyah Yol'un. Daha kitabın tanıtımında Kabraxis'in sıkıcı bir iblis olduğu anlaşılıyor zaten. Diablo, Baal gibi değil daha ezik bi iblis bu. Kitap size aslında Kabraxis'in de korkulması gereken bir iblis olduğuna ikna etmeye çalışsa bile bunu başaramıyor.

Ana karakterimiz Darrick Lang de keza aynı. Klişe bir şekilde bütün kitap boyunca ailevi sorunları ile başetmeye çalışıyoruz. Bu da kimi zaman "yeter artık" diye tepki vermeme yol açtı. Yazar Darrick'in hayatını aşırı dramatize etmeye çalışıp öyküyü bozmuş bence. Böyle bir hikayeye yakışır epik bir baş karakter beklerken, bunu alamadım.

Kitabın bana yararı öğrendiğim bir kaç denizcilik terimi oldu, onun dışında çok kötü bir hikaye olmasa da tavsiye edebileceğim bir kitap değil. Belki 400 sayfa değil de 200-250 sayfalık bir kitap olsaydı hikaye daha canlı tutulabilirdi."
Şeklinde bir eleştiri yazmıştım goodreads'de zamanında. Bazı görüşlerim değişmemiş olsa da, kesinlikle inandığım bir şey var ki, o da diablo kitaplarının her oyuncunun seveceği şekilde bir hikaye anlatması. Zindan, ödül, kahraman, macera ne ararsanız var.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.